Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    Może chodzi o jednorazową wpłatę?

  2. #32
    pytanie typu co by bylo jakbym wygral np sunday million czy inny jakis duzy turniej(bo czesto takie padaja na forum),albo jackpota np 200k$ to sprawa jest prosta...wyjezdzasz z kraju np do angli ,idziesz do roboty (bo chyba inaczej konta bankowego w angli nie zalozysz) i bez problemu wyplacasz sobie te 200k$ na swoje konto (a o ile mi wiadomo to w angli poker jest legalny i wszystko by przeszlo bez problemu) a dla 200k$ wyjazd do angli na 2 miechy chyba bylby oplacalny

  3. #33
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Tak sobie myślę... a gdyby założyć konto w Czeskim/Słowackim banku? Jest z tym problem dla Polaka mieszkającego i pracującego w Polsce czy nie? Załóżmy że nie ma - czy US jest w stanie mnie wtedy namierzyć? I jak wygląda sprawa z wypłatami z tych kont w Polsce? Jeśli są problemy to od biedy możnaby jeździć za granicę wypłacać - w moim przyp to 40km do Czeskiego Cieszyna i jakieś 70 do najbliższego miasta na Słowacji.

  4. #34
    no to masz conajmniej blisko

  5. #35
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    184
    prosty i skuteczny sposob na wypranie kasy ( zreszta stosowany dosc powszechnie):
    wygralismy kupe kasy i :
    chcemy kupic mieszkani wiec kupujemy je na kredyt
    chcemy kupic samochód wiec kupujemy na kredyt albo w leasing
    itd itd i powoli spłacamy i juz mamy to co chcemy legalnie bo to nie nasze wiec sie nikt nie przyczepi kase wybieramy np. z karty netka i spłacamy raty do roznych banków wiec zaden nie zgłosi podejzanej tranzakcji

    zaraz zapytacie a kto mi da kredyt jak nie mam dochodów ?
    to najmniejszy problem
    tak podsumowujac to ten sposób jest nawet dosc uczciwy bo zapłacimy podatek co prawda nie od wygranych ale zawsze jakis podatek zapłacimy

  6. #36
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Tak sobie myślę... a gdyby założyć konto w Czeskim/Słowackim banku? Jest z tym problem dla Polaka mieszkającego i pracującego w Polsce czy nie? Załóżmy że nie ma - czy US jest w stanie mnie wtedy namierzyć? I jak wygląda sprawa z wypłatami z tych kont w Polsce? Jeśli są problemy to od biedy możnaby jeździć za granicę wypłacać - w moim przyp to 40km do Czeskiego Cieszyna i jakieś 70 do najbliższego miasta na Słowacji.
    Nie ma żadnych problemów z zakładaniem kont przez obywateli polskich za granicą. Jednak nasz urząd skarbowy jest informowany o takich kontach (z wszystkich krajów UE).Po roku dostaniesz nawet pisemko z US który grzecznie poprosi o uregulowanie podatku belki.

    pozdrawiam

  7. #37
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    OK, ale np. po otworzeniu konta w GB, gdzie niema podatku od dochodów z pokera (żeby nie było że znowu źle piszę - tak słyszałem), nasz US nie ma prawa przecież żądać grosza. Czy może ma z jakiegoś powodu??

  8. #38
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez spokospoko Zobacz posta
    Po roku dostaniesz nawet pisemko z US który grzecznie poprosi o uregulowanie podatku belki.

    pozdrawiam
    Nie wiem dokładnie o co chodzi z podatkiem Belki ale czy jest opcja że ja po prostu wykażę że na tych kontach ulokowałem w ciągu roku XXX dochodu i odprowadzę od tego YYY podatku i kasa jest czyściutka?
    No i jesli mam konto za granicą to czy muszę sie rozliczać z tamtejszym odpowiednikiem US (jeśli mieszkam na stałe w Polsce)?
    I czy US jest w stanie sprawdzić dokładnie to zagraniczne konto (jakie tam były przelewy i skąd)?

  9. #39
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Przemeck Zobacz posta
    OK, ale np. po otworzeniu konta w GB, gdzie niema podatku od dochodów z pokera (żeby nie było że znowu źle piszę - tak słyszałem), nasz US nie ma prawa przecież żądać grosza. Czy może ma z jakiegoś powodu??
    Zarząda z całą pewnościa podatku od zysków osiągniętych z oprocentowania(podatek belki)i do tego ma prawo jesli jesteś obywatelem Polskim i rozliczasz się w Polskim US.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Nie wiem dokładnie o co chodzi z podatkiem Belki ale czy jest opcja że ja po prostu wykażę że na tych kontach ulokowałem w ciągu roku XXX dochodu i odprowadzę od tego YYY podatku i kasa jest czyściutka?
    No i jesli mam konto za granicą to czy muszę sie rozliczać z tamtejszym odpowiednikiem US (jeśli mieszkam na stałe w Polsce)?
    I czy US jest w stanie sprawdzić dokładnie to zagraniczne konto (jakie tam były przelewy i skąd)?
    Teroretycznie kasa jest po opładceniu podatku czysta. Jednak w przypadku wiekszych kwot US zawsze może zarządać udokumetowania jej pochodzenia a w przypadku wątpliwości uzyska bez problemu informacje na temat przelewów z banku prowadzącego konto na terenie UE.Najprostszym wyjściem byłoby zameldowanie się w GB i wtedy rozliczamy sie z dochodów osiagnietych w GB z tamtejszym US a z dochodów osiagniętych w Polsce z naszym.Wtedy imho poski US nie może opodatkować takiej wygranej.

    pozdrawiam