Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: 2 rozdania

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    POKERSTARS GAME #18982855762: HOLD'EM NO LIMIT ($0.05/$0.10) - 2008/07/21 - 05:54:07 (ET)
    Table 'Nasl' 9-max Seat #6 is the button
    Seat 1: ecaldeira ($2 in chips)
    Seat 2: squintster ($10.75 in chips)
    Seat 3: gbipka ($2.10 in chips)
    Seat 4: PuzzleX3 ($16.20 in chips)
    Seat 5: LuckotR ($11.65 in chips)
    Seat 6: GunmanPL ($7 in chips)
    Seat 7: Pokerhelm200 ($1.75 in chips)
    Seat 8: wenkman79 ($17.95 in chips)
    Seat 9: mik00tiz ($12.65 in chips)
    Pokerhelm200: posts small blind $0.05
    wenkman79: posts big blind $0.10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to GunmanPL [ ]
    mik00tiz: folds
    ecaldeira: folds
    squintster: folds
    gbipka: folds
    PuzzleX3: folds
    LuckotR: folds
    GunmanPL: raises $0.20 to $0.30
    Pokerhelm200: folds
    wenkman79: raises $0.60 to $0.90
    GunmanPL: calls $0.60
    *** FLOP *** [ ]
    wenkman79: checks
    GunmanPL: ??

    Koleś miał PFR około 2 czyli ma coś bardzo mocnego. Flop niby dobry ale prawdopodobnie albo dostanę w dupę od QQ+ albo zremisuję z AK. To że czeka o niczym nie świadczy bo prawdopodobnie coś slowplayuje. Angażujemy sie w rozdanie czy gramy check/fold?


    POKERSTARS GAME #18982049094: HOLD'EM NO LIMIT ($0.05/$0.10) - 2008/07/21 - 04:22:42 (ET)
    Table 'Perseus II' 9-max Seat #5 is the button
    Seat 1: xSERREOSx ($1.75 in chips)
    Seat 2: 931243732 ($9.10 in chips)
    Seat 3: labaraka156 ($12.75 in chips)
    Seat 4: GunmanPL ($6.55 in chips)
    Seat 5: belister ($26.40 in chips)
    Seat 6: Balu282 ($9.80 in chips)
    Seat 8: Axeman_1002 ($7.05 in chips)
    Seat 9: hb2c ($2.95 in chips)
    Balu282: posts small blind $0.05
    Axeman_1002: posts big blind $0.10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to GunmanPL [ ]
    hb2c: folds
    xSERREOSx: calls $0.10
    931243732: folds
    labaraka156: folds
    GunmanPL: calls $0.10
    belister: raises $0.20 to $0.30
    Balu282: folds
    Axeman_1002: calls $0.20
    xSERREOSx: folds
    GunmanPL: calls $0.20
    *** FLOP *** [ ]
    Axeman_1002: checks
    GunmanPL: bets $0.70
    belister: calls $0.70
    Axeman_1002: calls $0.70
    *** TURN *** []
    Axeman_1002: checks
    GunmanPL: bets $1.50
    belister: raises $2.55 to $4.05
    Axeman_1002: raises $2 to $6.05 and is all-in
    GunmanPL: ??
    Niby easy allin ale 2 kolesi zaczęło nagle ostro grać (jeden zaczekał a potem mimo betu i raisa gra allin)... Czuję że przynajmniej 1 ma to 78 czy 34. Co robimy?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    do 1 rozdania: a na co liczysz callujac to pf? na flop AAK albo AAA? jesli te 2% PFR bylo z sensownie duzej probki, oraz koles mial rownie niskie blind defense (to wazne, bo jestes w typowej pozycji na steal), to Twoje obawy moga byc uzasadnione - ale wowczas fold pf, bo nie ma co sie pakowac w rozdanie w ktorym malo wygrasz, jesli trafisz A lub K vs jego QQ-JJ, albo duzo przegrasz, jesli trafisz TPTK ktore da mu seta.

    W typowej sytuacji, jesli gosc broni czasem swoich blind, dalbym 4beta do okolo 2$ i call/fold na jego allin zaleznie od readow.

    do 2 rozdania: powinien byc to najlatwiejszy call na swiecie: nawet, jesli jeden z kolesi pokazalby Ci strita, potrzebujesz 21.5% szans zeby sprawdzic allina (4.05 zeby walczyc o pule 19.8 minus rake czyli niecale 19). Tymczasem, jesli ktos ma strita, ratuje Cie 10 outow (9,3x6,3x5,3x2) sposrod 44 kart (talia minus 4 na stole, minus 2 Twoje, minus 2 jego, o ktorych w tym wariancie wiemy na pewno ze nie zabieraja Twoich outow) co daje 22.7%.

    Teoretycznie pas jest (stykowo) poprawny jesli jeden ma strita a drugi pare do planszy, dwie pary lub seta, ale jesli liczymy te warianty to powinnismy tez wliczyc kiedy obaj maja strita (dobrze dla nas) albo obaj seta - idealnie dla nas. I wtedy lacznie nie ma opcji na fold.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Oj Adam-czy Ty naprawde nie masz przesytu, jesli chodzi o pokera?...

    Jesli w tego typu sytuacjach zastanawiasz sie, co zrobic, i szukasz-mimo takich, a nie innych rozwiazan-jeszcze lepszych rak, ktore Cie bija, a ktorych jest niewiele, polecam tygodniowa przerwe od gry.

    Ja mialem tego typu tok myslenia i balem sie grac zawsze, jak wchodzilem na zbyt wysokie stawki i nie moglem poswiecic jakiejs nieproporcjonalnej czesci swojego bankrolla, aby sprawdzic, co tez ma przeciwnik.

    To jest poker i nawet, jesli obydwa rozdania wtopiles, nie mozesz miec do siebie pretensji.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Czy rozdanie nr 2 to jakas prowokacja ? Bo zaczynam sie zastanawiac jakie instasnapcall rozdania pojawia sie nastepnym razem.

  5. #5
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    1sze rozdanie, z pfr 2 na nl10, zapewne ma aa/kk/qq. check behind i szukasz runnera do fulla, ewentualnie taniego SD. Ale imo fold PF jest tu okay.

    2gie raise PF a jak rozegrane to insta allin za donkami na turnie. Fold mozesz rozwazac jesli pushuje grinder typu 9/2/1...
    Ostatnio edytowane przez JaysonRR ; 21-07-2008 o 15:15

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    do 1 rozdania: a na co liczysz callujac to pf? na flop AAK albo AAA? jesli te 2% PFR bylo z sensownie duzej probki, oraz koles mial rownie niskie blind defense (to wazne, bo jestes w typowej pozycji na steal), to Twoje obawy moga byc uzasadnione - ale wowczas fold pf, bo nie ma co sie pakowac w rozdanie w ktorym malo wygrasz, jesli trafisz A lub K vs jego QQ-JJ, albo duzo przegrasz, jesli trafisz TPTK ktore da mu seta.
    W TEJ sytuacji czując że ma JJ+ lub AK, chciałbym trafić (poza wymarzonymi flopami typu KKx albo AAK) czystego asa (bez KQJ). Biję wtedy wszystko z tego na co go obstawiam poza AA. Jeśli flop będzie AKx to wbrew pozorom w TEJ sytuacji jest gorzej bo dodatkowo bije mnie KK (podobnie na flopie Kxx). A jeśli flop to AKQ lub AKJ to jest jeszcze gorzej bo dodatkowo bije mnie QQ/JJ. I o ile na flopie AKQ w tej sytuacji AA czy KK jest mniej prawdopodobne to QQ jest bardziej prawdopodobne.

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    1. zagrałeś źle
    2. a tu beznadziejnie

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    219
    hehehe, nice comment - moim zdaniem, naprawdę, grasz dłużej ode mnie, a zadajesz pytania z pokerowego przedszkola, albo z przedszkola leczącego dzieci z fobiami.

    Mam dla Ciebie bardzo szczerą i myślę dobrą radę - zacznij oglądać i to dużo poka w tv, necie, gdziekolwiek, byle były pokazywane wszystkie rozdania i popatrz pod kątem tego jak często silne układy trafiają na silniejsze.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    1. Moje przeczucia sie sprawdziły ale zjebałem i nie zrzuciłem tego - miał QQ. Czułem że to było źle zagrane a tymczasem z tego co jestem w stanie wyczytać z tych postów "wielkich" pokerzystów to wychodzi że spokojnie powinienem to ostro grać i nawet o tak oczywiste rzeczy sie nie pytać. Swoją drogą nie wiem na co wy go obstawiacie.
    2. Powiedzmy że tu była łatwiejsza decyzja i powinien być call. Miałem mocnego reada że ma 78, ciężko mi było podjąć decyzję i wrzuciłem to na forum. Po dokładniejszym przeanalizowaniu i poście uczniaka stwierdziłem że jednak to jest call.
    PS read był dobry i jeden miał seta a drugi 78 - 5 na river dało mi zwycięstwo, choć niezależnie od wyniku - call.

    Malroy - to jak często silne układy trafiaja na silniejsze, widze na PS po rozegraniu sporo ponad 100k rozdań.

    Poza tym nie wiem czy jest sens dalszego mojego pisania na tym forum skoro połowa odp na moje posty to wyśmiewanie sie "wielkich PRO i mistrzów pokera", piszących komentarze na poziomie tych z onetu i wp i próbujących się w ten sposób dowartościować.