Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: 2 rozdania

  1. #11
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    186
    Adam problem w tym, ze wygrzebujesz rozdania typu cold deck i probujesz na sile je analizowac. W pierwszym rozdaniu ok, z takimi statsami mozna rozwazac fold, ale na tych stawkach jest to moim zdaniem 50/50.
    No ale juz z top setem rozwazac fold to jakas paranoja. Co z tego ze koles pokaze Ci tego strita raz na x razy? Czesciej beda mieli top pare, over pare, dwie pary, nizszego seta i jest to zagranie na 100% EV+

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Poza tym nie wiem czy jest sens dalszego mojego pisania na tym forum skoro połowa odp na moje posty to wyśmiewanie sie "wielkich PRO i mistrzów pokera", piszących komentarze na poziomie tych z onetu i wp i próbujących się w ten sposób dowartościować.
    Ja na przyklad uwazam sie za czlowieka, ktory ciagle uczy sie pokera i glosno pisze na forum o wszystkich swoich slabosciach, nie wstydzac sie tego.

    Wydaje mi sie jednak, ze w pokerze nie licza sie jedynie rozdania, starannie wyselekcjonowane przez Ciebie, w ktorych trafiasz na solidne badbeaty, ale calosciowe statystyki gry. A w dluzszym okresie, grajac takie rozdania push, wyjdziesz na plus.

    Od tego zas, zeby dac sobie rade w przypadku pecha, jest BM, o ktorym na pewno wiesz wiecej niz ja i lepiej sie do niego stosujesz. Nie narzekajmy wiec, tylko grajmy

  3. #13
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    I bez przesady, na pierwszych 9 decyzji były tylko 2 posty masha i scytha, które można uznać za wyśmiewanie.

    Przeczytaj sobie jeszcze raz co ci napisal andzic w innym twoim poscie i dokladnie to przemysl, bo mysle ze to jest dokladnie twoj problem, grasz zbyt zorientowany na wynik.

    ps. Nie musisz sluchac innych, ale skoro wrzucasz na forum swoje rozdania to chociaz przemysl rady innych graczy i nie obrazaj sie gdy maja inne zdanie. Dostajesz rady a to jak je wykorzystasz zalezy od ciebie i nie ma zadnego wstydu jezeli okaze sie ze grasz cos zle. Jakby to napisal Kononowicz Krzysztof ... od tego jest to forum, od tego jest ono, ot tego jest

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Chcę być dokładny więc:
    do mojego napisania o wyśmiewających się pro było 8 odp w tym 1 moja - zostaje 7.
    -4 to wyśmiewanie (karlos (standard), scyth, malroy, mash)
    -1 nie na temat (Intelowiec) - prosiłem o analizę rozdań
    -2 na temat (JaysonRR, uczniak)

    Więc z tą połową wcale nie przesadziłem

    Ja nie odrzucam wszystkich waszych wypowiedzi ale myślałem że po to jest to forum żeby dyskutować. Wy podajecie swój sposób myslenia, ja swój. Bardzo często jest tak że autor wątku nie dokońca się zgadza z niektórymi wypowiedziami i dyskutuje. A wg. niektórych jak coś napiszę to powinienem w 100% przyjąć ich odp, żadnej próby polemizowania (w końcu to bezczelność, jak można dyskutować z takimi pro) i jeszcze pewnie podziękować za posty wyzywające mnie.
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 22-07-2008 o 11:32

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    219
    no fakt, nie potrzebnie wyśmiewałem - next time zatrzymam dla siebie uwagi. SORRY

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    186
    Ale dyskutować warto nad rozdaniami bardziej problematycznymi a nie rozdaniami typu set over set OMG co mogłem zrobić żeby tego uniknąć. Takich rzeczy się nie unika, dążysz do all-ina i w długiej mecie jesteś na plus. W pokerze chodzi o maksymalizację zysków, a nie minimalizację strat.

  7. #17
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ale to ty jesteś od przefiltrowania odpowiedzi i wybraniu sobie tych które coś ci dadzą. Jeżeli filtrujesz je tylko tak, że wyszukujesz osoby które popierają twój tok rozumowania i napiszą, że tak zagrałeś dobrze tylko miałeś pecha to jest to tylko i wyłącznie twoja strata. Co do rozdan to w sumie uczniak w pierwszym poscie opisal ci jak to zagrac. AK chcesz przeczekac na flopie i co? Zobaczyc J albo T na turnie? A moze pika? A moze sparowaną damę? Podbijasz i tyle, chociaz bedziesz wiedzial na czym stoisz i ewentualnie miał jakieś podstawy do spasowania.

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Zostawmy już to rozdanie z setem... W innych moich wątkach rozdania były bardziej problematyczne a też czytałem trochę podobnych textów.
    A co do AK. Miałem to przeczekać, ewentualnie sprawdzać niskie bety... niepotrzebnie sie zagalopowałem i sprawdzałem duże bety tracąc sporo stacka. No bo co on mógł mieć jak nie QQ+ czy AK (3bet pf, check na flopie i potem ostra gra do końca). Liczyłem na AK, ewentualnie może AQ... niepotrzebnie.
    W tej sytuacji flop Axx gdzie x to wszystko niższe od J byłby o wiele lepszy

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Ja myślę, że to AK można zrzucić w preflopie. W archiwum 2+2 jest wątek AK vs. reraise i większość ludzi w nim wypowiada się za zrzucaniem AK, chyba że przeciwnik nas często 3betuje. Chociaż nie wiem na ile to jest aktualne, bo wątek jest już stary, a wiadomo, że strategia się zmienia. Tak czy owak, przeciwko nitowi to jest raczej easy fold imho.

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Troche nie na temat, ale w tym pokerze sie zmienilo. Jak zaczynalem NL10, to standardowo robilem 10BB bety preflop z AA-JJ i AK i o dziwo nie raz mialem po 5 calli, lol (bossik rzadzil). Teraz robia nedzne 3BB bety.lol

    Co do 1 rozdania. Jesli masz dobra probke statsow i rzeczywiscie koles leci np. 10/2 i jego 3bet jest malutki albo wogole nie istnieje, to bez problemu fold preflop.

    Drugie rozdanie, raczej sie nie szczypie i all in. Turn-river masz jeszcze 10 outow na poprawienie ukladu!!!!

    Co do rozwazan na temat Twojej gry. Zapisz sie do jakiejkolwiek szkolki online (polecam deucescracked.com ) i zobaczysz na filmach, ze nie kazdy monster jest w rzeczywistosci monsterem Pozdro.