Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105
  1. #1
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    28
    Mam pytanie: jak chcę przelać na swoje konto bankowe większą kasę, np. 100 tys. złotych, to mogę to zrobić bez problemu? Nikt mi się nie przyczepi i nie zacznie sprawdzać, skąd taka kasa?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    hahaha sry a nie moge sie powstrzymac od zlosliwosci

    Bawia mnie osoby ktore po liczbie postow zgaduje ze sa poczatkujace(choc oczywiscie moze sie myle) i pytaja co mam zrobic kiedy wygram milion jak to przelac na konto

    Informacje o Transakcjach powyzej 10k € bodajze sa przez banki obowiazkowo przekazywe do US

    A oni jesli pewnie nie bedzie taka kwota korelowala z zarobkami to sie przyczepia

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Informacje o Transakcjach powyzej 10k € bodajze sa przez banki obowiazkowo przekazywe do US
    Sprostuje... powyżej 5k € - może też to być seria wpłat w krótkim czasie dająca tę sumę - i jeśli bank zgłasza, to do Narodowego Banku Polskiego.

    Pepone
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 21-07-2008 o 11:07

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    no bylem blisko

    tak jak nie pamietam jak to bylo wiec moze troche przeinacze:

    -Wiesz ze w berlinie rozdaja samachody?
    -Tak, wiem tylko ze nie w berlinie a w Moskwie nie samochody a rowery i nie rozdaja a kradna

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    Ale wy macie problemy , ja piernicze , jak wygrasz taką kase to sobie wypłać najpierw 1000 euro i jedz na fajną wycieczkę np do Szwajcarii na weekend założ sobie tam konto z dostepem przez net i po problemie.

    Kłopot to będzie jak sobie chatę tu kupisz albo fure nie wiem jaka bo wtedy sie spytają skąd masz kase , ale zawsz mozesz powiedziec ze jesteś meską kurwą a to nie jest karalne.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    Espirito Santo
    Posty
    158
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Sprostuje... powyżej 5k € - może też to być seria wpłat w krótkim czasie dająca tę sumę - i jeśli bank zgłasza, to do Narodowego Banku Polskiego.

    Pepone
    chyba jednak 15k € z tym, że bank ma również obowiązek rejestrować wszelkie transakcje środków, które mogą pochodzić z nieujawnionych lub nielegalnych źródeł (bez względu na wartość transakcji). Kwota 15k € nie musi być kwotą jednej transakcji, może być kilka mniejszy ale jeśli są ze sobą powiązane to zostaną zarejestrowane.
    Okres przechowywania takich informacji wynosi 5 lat.
    Bank automatycznie nie zgłasza takich transakcji, dopiero jak zgłosi się odpowiednia instytucja, np. GINB

    W razie wątpliwości polecam
    http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Sear...20031505Lj.pdf

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    hahaha adamcel24 widac ze nie masz o niczym pojecia wszystkich ktorzy kiedy kolwiek bekneli za nieujawnione dochody napewno nie byli tak inteligetni jak Ty i gdyby tylko zwrocili sei do ciebie ty bys ich uratowal przed konsekwencjami swoimi genialnymi pomyslami


    tak wogole to wiesz cokolwiek o zakladaniu kont w szwajcarskich bankach ? bo z tego co slyszalem to nie ejst to jak zalozenie konta w mbanku

    I jesli ten kto mi o tym opowiadal wiedzial co mowi to w wielu jest minimalny depozyt rzedu np 100 k €

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    nie wydaje ci sie to nieco dziwne??Taki młody szwajcar pracujący w jakimś lokalnym supermarkecie,jak rozumiem nie może oszczędzać w kraju dopóki nie odłoży 100k$??Czy to limit dla Polaków??
    Co prawda nie mam konta w Szwajcarii,ale wydaje mi się to nieco dziwny warunek,biorąc pod uwagę fakt ze nie mówimy o jakiejś republice bananowej

  9. #9

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    hahaha adamcel24 widac ze nie masz o niczym pojecia wszystkich ktorzy kiedy kolwiek bekneli za nieujawnione dochody napewno nie byli tak inteligetni jak Ty i gdyby tylko zwrocili sei do ciebie ty bys ich uratowal przed konsekwencjami swoimi genialnymi pomyslami


    tak wogole to wiesz cokolwiek o zakladaniu kont w szwajcarskich bankach ? bo z tego co slyszalem to nie ejst to jak zalozenie konta w mbanku

    I jesli ten kto mi o tym opowiadal wiedzial co mowi to w wielu jest minimalny depozyt rzedu np 100 k €
    Wyobraź sobie że bardzo dobrze wiem co mówie a ten ktory mowi o minimalnym depozycie jest takim samym ignorantem podatkowo ekonomicznym jak Ty - małolacie wszystkowiedzący. Sprawdz zanim wysmiejesz wszystkich i wszystko. Jesteś bardziej zarozumiały niż stado kaczek z PISu a pewnie PIT a samodzielnie nie potrafisz rozliczyć . Akurat od 1992 pracuje w bankowości i to nie w charakterze domokrążcy oferującego takim jak TY karty kredytowe i fundusze inwestycyjne tylko zajmuje się troche powazniejszymi rzeczami i wyobraź sobie że o szwajcarii wspomniałem nie tak dla jaj tylko z czegoś to wynikało - mogłbym napisać i Italii , Anglii itp bo w świetle noweli prawa dewizowego obywatel polski może założyc zagraniczne konto w wielu krajach , ale tego nie uczyniłem własnie dlatego żeby bzdur nie wypisywać , a to przekazywanie informacji o transakcjach podejrzanych dotyczy rozliczeń gotówkowych i wszelkich podejrzanych operacji i przez bankwców nazywane jest "pralnia" lub rejestrem pralni. Czy jesteś az tak głupi zeby uważac ze obywatel Szwajcarii jeśli nie posiada 100 K euro to konta nie założy ???

    Zastanawiam się tylko kto jest głupszy idiota co brednie opowiada czy ten co go słucha i to powtarza w sposób absolutnie bezkrytyczny.

    Przepraszam ale poniosło mnie - nie wiem co się stało ale ostatnimi czasy co niektórym stałym bywalcom forum odbija , i myślą że są pępkiem świata i świat zawojują - pogadamy za 10 lat rzeczywistość wszystko zweryfikuje i moze co niektórzy nabiorą pokory bo obecnie bez kija nie podchodź..
    Ostatnio edytowane przez adamcel24 ; 22-07-2008 o 08:35