Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    GAME #1079802680: Omaha PL $0.50/$1.00 2008-07-20 02:37:07
    Table Manchester
    Seat 1: CARROLLS ($42.36 in chips)
    Seat 3: maximuuuus ($124.80 in chips)
    Seat 6: doli7 ($137.54 in chips) DEALER
    Seat 8: dombree1 ($163.66 in chips)
    dombree1: Post SB $0.50
    CARROLLS: Post BB $1.00
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to doli7 [ ]
    Dealt to maximuuuus

    maximuuuus: Call $1.00
    doli7: Raise (NF) $4.50
    dombree1: Fold
    CARROLLS: Call $3.50
    maximuuuus: Call $3.50
    *** FLOP *** [ ]
    CARROLLS: Check
    maximuuuus: Bet $14.00
    doli7: Call $14.00
    CARROLLS: Fold
    *** TURN *** []
    maximuuuus: Check
    doli7: Bet $42.00
    maximuuuus: Raise (NF) $106.30
    doli7: Call $64.30
    *** RIVER *** []
    *** SUMMARY ***
    Total pot $252.60 Rake $2.00
    maximuuuus: wins $252.60

    Tak w sumie zbierając się do opisania tego rozdania zastanawiam się dlaczego nie zagrałem raise na flopie. Możliwe, że dlatego, że bałem się calla i blanka na turnie, albo jeszcze gorzej parki. Wolałem chyba tanio obejrzeć turn. No i tutaj, turn wychodzi blank, za to przeciwnik nagle check. Zgodnie z najprostszą omahową logiką, postawiłem przeciwnika na jakiś draw, więc stwierdziłem, że pojawia się szansa, żebym mógł ukraść ten pot. Niestety nie dość, że przeciwnik nie spasował to jeszcze mi odwinął. Oddsy pewnie miałem na sprawdzenie więc call.
    Podstawowe pytania. Po pierwsze jak gracie na turnie, a po drugie, czy w takiej sytuacji nie lepiej na flopie zrobić raise i być gotowym na allina na każdym niesparowanym turnie ?

  2. #2
    Ja gram dużo niższe stawki.. ale w/g mnie na flopie call (ponieważ ręką w stylu KQJ5 jest równie mocna jak Twoja - a nawet chyba trochę mocniejsza). Na turnie, gdzie pojawia się totalny blank a przeciwnik czeka, również czekam - ja bym nie próbował go straszyć. A na taki river - easy fold.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Dobrze zagrane,choć mi zdarza sie grać tak jak twojemu przeciwnikowi(z tym że nie z jego ręką),ale to jak trafiam swojego drawa ,bądź sam raisowałem pre i trafiłem flopa,nie mam pozycji i wiem ze przeciwnik często będzie mnie floatował.
    Myślę że linia call flop będzie tu lepsza niż raise,chyba że wiesz że przeciwnik betując z pierwszej często po prostu sprawdza na czym stoi i pasuje na reraise,natomiast na tego przeciwnika po prostu następnym razem bierz darmowy river,chyba że turn mocno ci pomorze(np wchodzi becdor do flusha itd)Po jego linii gry na river będzie grał bet/raise/fold ,bet/raise/call i check/call więc jak trafisz zarobisz,jak nie, nie stracisz
    ja tu gram call flop(70%),raise (30%) i na turnie na nieznanego gracza częściej wezmę darmowy river(myślę ze też w stosunku 70/30),bo to ty byłeś agresorem pre,turn nic zupełnie nie zmienia i ten check jest taki trochę dziwny

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dla mnie tutaj lepszą linią (na nieznanego przeciwnika) jest call flop i check behind turn. Zauważ, że na turnie Twoja ręka wygląda dokładnie jak T9xx lub jakikolwiek draw próbujący ukraść pulę. Więc albo grasz raise na flopie (którego zwolennikiem nie jestem, bo ten draw jest mocno nienutsowy - niby ma 2x backdoor FD, ale ręka typu KQJx lub QJ9x Cię mocno dominuje), albo check behind turn i atak przy spadającym Królu. Przy takiej ręce przeciwnika oczywiście flop raise załatwiłby sprawę i wygrał pulę, ale IMO w długim okresie lepsza jest linia pasywna.

    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No wlasnie, glowny problem jaki tutaj byl, to taki ze mialem na uwadze tylko moj read na przeciwnika, nie myslac o tym jak moje zagranie wyglada dla niego, przeciez moj check na flopie i bet preflop mowi (przynajmniej ja bym tak to czytal) slaby draw (w stylu wlasnie tego co mam, albo gole JQ), AA z jakimis backdoorami lub rzeczywiscie T9, chociaz najwieksza szansa na draw. Przeciwnik betuje w taki flop, wiec raczej nie chce widziec kolejnej karty zapewne liczac na moj raise i rozwiazanie sprawy na flopie. Gdyby mial wrapa albo seta, mysle ze zagralby tutaj check/raise. Zostaje najbardziej prawdopodobne dwie pary (chociaz dwie top pary moglby rozegrac jak seta), ewentualnie rowniez slaby draw.

    Tak ze z rozwazan na turnie, wrocilem do flopa, bo mysle ze tutaj byla krytyczna decyzja i warto bylo zagrac o pot. Warto wspomniec, ze gram dosyc agresywnie i bardzo czesto robie cbety, wiec przecwinik raczej bralby pod uwage opcje check raise z setem czy dobrym drawem. Zagral od razu, wiec powinienem to traktowac wlasnie chyba jako 2 parki i raisnac go na flopie.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Jeżeli faktycznie zauważalnie często c-betujesz to ten lead bet jest ewidentnie oznaką słabości, więc raise na flopie powinien był załatwić sprawę...

    pzdr

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    ale to też zależy od graczaZauważ że check/raise najczęściej wyrzuci cbetującego gracza z rozdania o ile nie trafił on przyzwoicie flopa,natomiast bet/raise/reraise pozwala ci na wyciągnięcie większej gotówki więc ten lead bet może być po prostu sprytny

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No ja to tutaj przeciwko normalnemu graczowi (tj. nie nitowi) domyślnie gram raise pot na flopie z zamiarem sprawdzenia AI. Nie jest to zła gra:
    On the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    board: 3hTs9d
    Hand Pot equity Wins Ties
    7d8s9sJd 52.67% 311,842 8,378
    33**,TT**,99**,T9**,KQJ*,QJ9* 47.33% 279,780 8,378
    Aczkolwiek z procentów widać, że jest to high variance game i chyba muszę się zastanowić czy nie callować częściej.

    A w tym przypadku robię check behind.

    jdx