Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    jak dla mnie bet na turnie za 2/3 puli obowiazkowy,co z tego ze niby kontrolujemy pule checkiem na turnie,jak nie wiemy gdzie jestesmy i w tej sytuacji betujac za troche ponad pól puli moge w miare kontrolowac pota a jednoczesnie miec wiecej informacji co do jego reki,a w takiej sytuacji na takiego overbeta robie fold,chociaż wcale nie zdiwil bym sie jak by cie wyrzucił ze slabsza reka czyli Ax,bo set raczej odpada bo nikt nie robi takiego overbeta 2xpot z setem,wiedzac ze moze wciagnac w rozdanie Ax,
    a co do softu BM to powiem tyle że gowinany,badziewny to zbyt lagodne okreslenia,myslałem ze updaty co były juz jakis czas temu u nich to zmienia,ale jednak nie,po paru dniach od przeniesiena rolla do nich,powiedzaiłem im na wieki wiekow amen
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 20-07-2008 o 18:34

  2. #22
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Przy czym akuratnie tutaj gość zagrał beznadziejnie,bo po twoim rozgrywaniu nie mógł liczyć na to że masz Ax
    No jasne że zagrał beznadziejnie ponieważ ja na jego miejscu najprawdopodobniej już na flopie zapodałbym kontrolny raise do 100-110 a la "na czym stoję" i zanim nasz Hero zorientowałby się co jest grane, to byłby już pot commited. No i dlaczego nie mógł liczyć na Ax (zakładając że sam nie miał AA, chociaż AA u takiego kolesia też jest możliwe)? Nie wszyscy grają "oh my God, TPTK, I'm going all-in no matter what". A ten jego becik na turnie był IMO prowokujący do hero calla. Nawet z ręką słabszą niż Ax.

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    natomiast tutaj raczej większy bet flop 2/3 turn i jestem gotów spasować na all ina,a po tym checku sprawdzić to w zasadzie musisz majac AK
    Również uważam, że można było zabetować turn aby się upewnić, ale wtedy ten fold na all-ina nie jest taki łatwy. Z drugiej strony check-fold takiej ręki też nie jest łatwy, aczkolwiek IMO dodatkowym tellem może być to, ze przeciwnik jest dosyć agresywny postflop, więc coś takiego jak call niezbyt pasuje do jego gry i powinno wzbudzić podejrzenia. Generalnie tough spot.

    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    bo set raczej odpada bo nikt nie robi takiego overbeta 2xpot z setem,wiedzac ze moze wciagnac w rozdanie Ax
    Ja to nikt? Np. ja zrobiłbym właśnie tak gdybym zdecydował flat callować z setem na flopie ponieważ:
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    bo gracz, wie, że jeśli zrobi normalny raise to i tak jesteś potcommited i musisz grać allin, więc woli sam zajebać żeby sprowokować call.
    Moim zdaniem ten overbet to bardzo fajne zagranie, choćby dlatego, że wielu ludzi mając seta próbuje kombinować w takiej sytuacji jak koń pod górę z jakimiś suckerbetami (a chyba żaden rozsądny gracz nie będzie przecież sprawdzał takiego beta tylko albo zrobi C-R all-in albo spasuje), a także dlatego, że tak ja Ty, nie spodziewają się, że ktoś mógłby tak zagrać z setem.

    jdx

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Taki raise albo oznacza monstera albo nic - monster, bo gracz, wie, że jeśli zrobi normalny raise to i tak jesteś potcommited i musisz grać allin, więc woli sam zajebać żeby sprowokować call. Nic - wiadomo, próbuje Cię wywalić z rozdania. Zauważyłem, że jeśli myślący gracz gra w ten sposób to ma dobrą rękę, a jeśli jest to donk, to ma jakieś ścierwo.

    Nie za bardzo rozumiem ze co gosc wiedzial ze igiel sprawdzi normalny bet i wtedy bedzie pot commited ? Wiec postanowil wedlug ciebie sprowokowac call a wedlug mnie wiedzac ze gosc sprawdzi normlanego beta to bylo dawanie igielowi szansy by sie wycofal


    Dla mnie takie cos to pierwsza mysl bylo 1010 ale generalnie ja takie cos zrzucam na luzach bez jakiegos reada ze gosc to donk ktory gra takie akcje gdy pokazemy slabosc


    I przewaznie jesli to jest gosc ktorego mozemy zaliczyc do srednich/dobrych to overbety w 90% oznaczaja monstery albo swietne drawy

    i Naprawde naiwnym wydaje mi sie myslenie Gra starsznie duzo=>chce mnie wypchanc z puli=> Eureka Donk blufuje !! => Ups !! jednak mial dobrze => po cholere go sprawdzalem


    Dodatkowo gosc ma 844$ to nie jest jedno szczesliwe podwojenie nie wiem jak dlugo mial taki stack ale donki nie maja go za dlugo

    Wiec jak dla mnie bylo mnostwo przeslanek by to zrzucic

  4. #24
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta

    I przewaznie jesli to jest gosc ktorego mozemy zaliczyc do srednich/dobrych to overbety w 90% oznaczaja monstery albo swietne drawy

    i Naprawde naiwnym wydaje mi sie myslenie Gra starsznie duzo=>chce mnie wypchanc z puli=> Eureka Donk blufuje !! => Ups !! jednak mial dobrze => po cholere go sprawdzalem


    D

    racja - do NL50 często lubiłem callować overbety, bo Donki tak grały i najczęściej to oznaczało second pair, TPWK albo słaby draw - na NL200 niestety częściej to oznacza monstera:/

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    107
    Odświeżam temat, bo jestem ciekaw kilku rzeczy.
    Jak ktoś tutaj może myśleć o spasowaniu? Mamy idealny flop, przed flopem daliśmy kolesiowi olbrzymiego raise'a (także wszelkie sprawdzanie z jego strony w celu łapania seta jest EV-). Koleś może nas floatować na flopie z szerokim zasięgiem rąk.

    Dla mnie jest to check na turnie, ale tylko z intencja wymuszenia blefu z jego strony / "value betowania" z jego strony z jakimś AQ/AJ.

  6. #26
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    imo tylko dobrego gracza stac na taki shove z airem, na turnie, zakladajac ze pot kontolujesz z czyms srednim. Natomiast tu nie rozumiem dlaczego nie betujesz turna, jak juz check to nie widze opcji callowania, chyba, ze miales reada i chciales sprowokowac bluffa.