Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Ostatnio poczytałem o donkbetach i ich sile w wątku o tym jak pewien pro pytał 'jak to poprawanie rozegrać'. Postanowiłem polepszyć swoją grę poprzez stoswanie c/r i donkbety zamiennie. Tutaj jeden z pierwszych moich donków. Proszę o analizę tego rozdania i o wypowiedź co zrobiłem źle Cyzli jak to poprawnie rozegrać
    Poker Room skin
    No Limit Holdem Ring game
    Blinds: $0.50/$1
    5 players
    Converter

    Stack sizes:
    UTG: $148.15(35/25/12/120)
    CO: $98.50
    Button: $2.05
    Hero: $239.80
    BB: $100.00

    Pre-flop: (5 players) Hero is SB with
    UTG raises to $3.5, CO folds, Button calls all-in $2.05, Hero calls, BB folds.

    Flop: ($10.05, 2 players + 1 all-in - Main pot: $7.15, Sidepot 1: $2.9)
    Hero bets $6.5, UTG raises to $15, Hero raises to $61.5, UTG raises all-in $129.65, Hero calls.

    Turn: ($269.35, 1 player + 2 all-in - Main pot: $7.15, Sidepot 1: $262.2)


    River: ($269.35, 1 player + 2 all-in - Main pot: $7.15, Sidepot 1: $262.2)


    Results:
    Final pot: $269.35
    UTG shows QD QS
    Button shows KS JH
    Hero shows 5S 4S
    Ostatnio edytowane przez piachu01 ; 15-07-2008 o 23:42

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Wątpliwy był jedynie call OOP pf, ale jeżeli czujesz sie na silach grac z taka reka i znasz styl gry gracza UTG to zagranie można oceniać jako poprawne. Duzy wplyw na przebieg licytacji ma "allin" buttona, co wplynie na zmniejszenie agresji (nie spodziewalbym sie tutaj specjalnych fancy play, bo aby wygrac cala pule nie wystarczy wyblefować przeciwnika). Nie wiem, czy zdawałes sobie z tego sprawe, ale wlasnie z tego powodu donkbet imo jest genialny. wieksza czesc rangu utg to wysokie kart KJ,AJ, AQ etc., z ktorymi nie trafil tego flopa, a z powodu allina buttona zmniejsza sie szansa na jego CB. Niepodoba mi się jednak Twój 3bet. w takich okolicznosciach o jakich wspomnialem istnieje bardzo mala szansa, ze utg bedzie staral sie blefowac i do tego praktycznie miniraisujac ! po jego miniraise stawialbym go dokladnie na overpaire (dlaczego ? podbijal z utg, a na flopie miniraisuje w sytuacji w ktorej nie spodziewam sie byc wyblefowany). Oprocz tego warto zaznaczyc, ze teraz czuje sie zdecydowanie pewniej gdy trafie swojego pika, gdyz ludzie z NL100 nie miniraisuja z drawem. Dlatego ja po jego miniraisie daje call i donkbetuje kazdy pikowy lub trojkowy turn. Oczywiscie 3bet flop rowniez matematycznie jest poprawnym zagraniem (masz przeciez 17 outow), ale moim zdaniem mamy tutaj niewielkie fold equity i zdecydowanie bardziej ciekawym zagraniem jest call.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Ale zobacz ile BU miał. 2BB więc nikt na niego nie zwracał uwagi;p

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    flop: main pot= 7.15$, side pot: 2.9$ (czyli przez allin buttona na flopie walczycie o 3bb, nie o 10bb) - moze na NL100 na to nie zwracaja uwagi, ale ja wychodze z zalozenia, ze gram przeciwko choc troche myslacemu oponentowi

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    To co proponuje Sharker jest IMO dobre jeśli miałbyś słabszego drawa, np. OESD lub goły FD, a to dlatego, że przeciwnik swoim małym raisem daje niezłe pot odds (nie wspominając o implied) do pasywnego drawowania. Można by też pushować np. OESD bo jest mała szansa że przeciwnik trafił mocno, a ten jego raise można odczytać jako "chciałbym się tanio dowiedzieć na czym stoję". Chociaż tutaj koleś niewątpliwie raisował for value (jego zdaniem). W każdym bądź razie call powoduje mniejsze wahania bankroll-a.

    Aczkolwiek w tym przypadku wrzucam AI bez wdawania się w szczegóły ponieważ po pierwsze jestem absolutnym faworytem (około 55%) przeciwko overparze (na co również osobiście obstawiałbym przeciwnika), a po drugie jest jednak jakaś szansa że przeciwnik ją spasuje.

    jdx