Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Mam wazne ogloszenie dla wszystkich umieszczajacych linki do programow partnerskich na forum, od dzisiaj konczymy z tym, postanowilem ze zabronione jest umieszczanie linkow do nich na forum.

    Mialem sie nie tlumaczyc z tej decyzji, ale chce zeby nie bylo niedomowien, wiec w skrocie powiem dlaczego tak zadecydowalem.

    Po pierwsze, sygnaturki. Z zalozenia sygnaturka jest miejscem na podpis, i po to jest rowniez i na tym forum. Mozna w niej napisac, pozdrowienie, jakis ciekawy cytat, wszystko co w jakis sposob zazwyczaj podaje sie w sygnaturce, ale dajcie spokoj, doszlo do tego ze pojawiaja sie w niej nawet linki do programu partnerskiego allegro, zrobilo sie z tego miejsce na reklame, slup ogloszen czy jak to jeszcze nazwac, ogolnie smietnik. Byc moze w jakis sposob jest to moja wina, bo chyba jako pierwszy dalem w niej link do pokerzysty, no ale trudno. Tak wiec od dzisiaj linkom wszelakim w sygnaturce mowimy stanowczo nie (moj za chwilke zniknie).

    Po drugie zaraz odezwa sie glosy, ze zachowuje sie jak typowy polaczek, widze ze inni zarabiaja to chce to ukrocic. Prawde mowiac gdyby taki byl moj motyw to zrobilbym to dawno, ale jest jeszcze drugi powod, otoz mam wrazenie ze niektorzy pisza posty wylacznie po to zeby ich sygnaturka pojawila sie jak najwiecej razy na forum, takie sztuczne udzielanie sie, nie bede wymienial nickow, jezeli ktos poczuje ze to do niego, to widocznie dobrze poczul. Kolejna sprawa, to to, ze kazdy taki link i zapisanie sie przez niego osoby, to wiadomo jakies tam potencjalne uszczuplenie puli osob gotowych do zapisania. Szczerze to wole zeby te osoby zapisaly sie chociazby ze strony Ownerka czy Pokera24, ktorzy wlozyli jakis tam pewnie niemaly wysilek zeby zrobic swoje strony i musza sami zachecac ludzi do ich odwiedzenia, gdy w tym samym czasie pan X zamieszcza link na forum i bez zadnego wysilku wykorzystuje ruch na forum do zarobku, o nie, jak mowilem, wole zeby zyskali na tym ludzie ktorzy na to zapracowali.

    Kolejne argumenty sa juz czysto egoistyczne jezeli tak to moge ujac, tez planuje jakos wystartowac na nowo z pokerzysta.pl i oczywiscie pobawie sie w programy partnerskie, wiec kazdy zapisany przez inna osobe jest rowniez jakims tam potencjalnym graczem ktory nie zapisze sie powiedzmy z mojej strony. A co do linkow do wlasnych stron, to wybaczcie, pojawiaja sie tutaj linki do affiliateow, do stron, a nikt nie ejst laskaw nawet dac linka do forum na swojej stronie, z wyjatkiem osob ktore nie korzystaja z programow partnerskich (Marian, Erklos i zdaje sie Triox w swoim blogu), nie uwazacie ze to troche nieladnie? Nie bede oczywiscie nalegal zeby te linki tam sie pojawily, to wasze strony.

    Aha, za wikipedią: Spam to elektroniczne wiadomości masowo rozsyłane do osób, które ich nie oczekują, ja te linki tak wlasnie traktuje.

    Tak wiec podsumowujac, od dzisiaj:
    Zabrania sie umieszczania jakichkolwiek linkow w sygnaturce, oraz jakichkolwiek linkow do programow partnerskich (affiliates) na forum. Koniec kropka, prosze o zastosowanie sie do tego.

    Nie zamierzam wdawac sie w dyskusje na ten temat, jezeli ktos sie nie bedzie chcial zastosowac do tego to trudno, uznam go za spamera i zastosuje odpowiednie do tego srodki

    AMEN.

    ps. uff to sie nazywa katharsis ;P

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    GooD WorK,
    Szczerze mowiac tez juz zaczynaly mnie linki tego typu denerwowac ;/

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    Szczerze to wole zeby te osoby zapisaly sie chociazby ze strony Ownerka czy Pokera24, ktorzy wlozyli jakis tam pewnie niemaly wysilek zeby zrobic swoje strony i musza sami zachecac ludzi do ich odwiedzenia, gdy w tym samym czasie pan X zamieszcza link na forum i bez zadnego wysilku wykorzystuje ruch na forum do zarobku, o nie, jak mowilem, wole zeby zyskali na tym ludzie ktorzy na to zapracowali.
    Mimo, że problem mnie bezpośrednio nie dotyczy, to zabiorę głos. Umieszczanie linków w sygnaturkach to sprawa administratora forum itd. Rzeczywiście jakieś tam reguły muszą obowiązywać, ale bez większego reżimu, bla bla... Natomiast powyższy fragment, który napisałeś Doli jest wg. mnie chybiony i nie powinien się tu znaleźć. To jest twoje subiektywne zdanie! Skoro wcześniej można było umieszczać linki w sygnaturce, to ludzie wybrali prosty sposób i to wykotrzystali na reklamę. Ty natomiast faworyzujesz tutaj Ownerka i Pokera24 (których szanuję za ich pracę) i wychodzi z tego coś typu "oni są lepsi bo sami napisali strony, a ty poszedłeś na łatwiznę i jesteś gorszy". Skoro "sygnaturkowcy" nikogo nie skrzywdzili to nie widzę powodu, żeby ich porównywać z innymi. Trochę nie na miejscu moim zdaniem.


    Przepraszam za powyższy post.

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    EH, mialem sie nie wypowiadac, ale co tam...
    Tak, to moje subiektywne zdanie i tak jak napisalem, wole zeby zarobil ktos kto poswiecil jakis tam swoj czas na zrobienie stronki, niz ktos kto wpisal sobie w sygnaturce linka, ale nigdzie nie napisalem ze sa lepsi, po prostu moim zdaniem bardziej zasluzyli na te pieniazki.

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Poniewaz temat dotyczy bezposrednio rowniez mnie nie moge sobie odmowic zabrania glosu w dyskusji. Po pierwsze uwazam, ze powinna to byc demokratyczna decyzja ogolu, a nie tylko Doliego. Co prawda jest on administratorem forum, ale z drugiej strony o calokszalcie decyduje spolecznosc (przynajmniej taka mialem nadzieje :? ) Po drugie to osobiscie nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze wystarczy tylko umiescic sygnaturke i zarobek sam wskakuje do kieszenie... jezeli ktos nie wierzy to moge przedstawic chociazby statystyki z CD Poker... Jezeli jednak ktos zdecyduje sie na klikniecie w link i zalozenie to "praca" jest cala pomoc techniczna przy procesie rejestracji, a takze odpowiedzi na kazde nurtujace nowego gracza pytanie.
    Konczac chcialbym powiedziec, ze jezeli przepis wejdzie "w zycie" to nie bedzie trzeba podejmowac wobec mnie "odpowiednich do tego srodkow" tylko po prostu sam na znak protestu zrezygnuje z aktywnego udzialu w zyciu forum

    Z jednym zgadzam sie calkowicie -to typowo polskie :wink:

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Przepis wszedl w zycie z dniem dzisiejszym.

    Konczac chcialbym powiedziec, ze jezeli przepis wejdzie "w zycie" to nie bedzie trzeba podejmowac wobec mnie "odpowiednich do tego srodkow" tylko po prostu sam na znak protestu zrezygnuje z aktywnego udzialu w zyciu forum Evil or Very Mad
    Tak, to typowo polskie.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    EH, mialem sie nie wypowiadac, ale co tam...
    Tak, to moje subiektywne zdanie i tak jak napisalem, wole zeby zarobil ktos kto poswiecil jakis tam swoj czas na zrobienie stronki, niz ktos kto wpisal sobie w sygnaturce linka, ale nigdzie nie napisalem ze sa lepsi, po prostu moim zdaniem bardziej zasluzyli na te pieniazki.

    No dobra, w końcu to twoje zdanie. Ale sugestia jakaś jest.

    O co mi chodzi? Według mnie jeżeli nie idziesz po trupach, ale dochodzisz do celu mając ten sam start co inni to zasługujesz na nagrodę nie mniej niż reszta.

    Anonim: "On to wszystko ma z pokera, a nigdy nie pracował! Ci co pracują bardziej zasługują na pieniądze."

    :?

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez player
    Według mnie jeżeli nie idziesz po trupach, ale dochodzisz do celu mając ten sam start co inni to zasługujesz na nagrodę nie mniej niż reszta.
    Ok, zeby nie ciagnac tego watku dalej, tak zasluguja na nagrode w ten sam sposob . Jak pisalem sam dalem pierwszego linka w swojej sygnaturce, wiec jest to jakby moja wina, i bron boze nie czepiam sie ludzi ze z tego skorzystali, po prostu teraz postanowilem to zakonczyc.

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Czyli rozumiem, ze nie ma juz instytucji odwolawczej? Jezeli tak to ja rezygnuje z aktywnego udzialu, zawieszam mojego bloga ktory jakby nie bylo byl tworzony wlasnie dla uzytkownikow forum, a takze nie zamierzam w zaden sposob wspierac rozwoju polskiego pokera promowanego przez serwis pokerzysta.pl
    Moze moje postepowanie jest jak uwazasz Doli typowo polskie, ale naprawde nie naleze do ludzi ktorzy komukolwiek przeszkadzaliby swoimi linkami (chyba, ze wlasnie Tobie i checi Twojego zarobku :wink: ) Wspominasz o Ownerku, wiec i ja wspomne ze nie dosc, ze korzystam z jego strony jak zakladam konto dla siebie, czy swojej dziewczyny to dodatkowo sam przesylam mu graczy jezeli nie mam w "ofercie" jakiegos pokerroomu. Doceniam jego prace, ale z drugiej strony nie potrafie dostrzec, aby moja dzialalnosc byla gorsza.
    Wracam w calosci do gry. Po co cokolwiek rozwijac, skoro mozna sobie samemu zarabiac na grze.
    Dodat tylko, ze nie chodzi tutaj nawet o pieniadze (ktore sa 50krotnie nizsze niz przychody z pokerka) ale o pewne zasady jakie powinny obowiazywac.

    Edit:
    dodatkowo screen ze statystyk pokazujacych jakie krocie zgarnaim na umieszczaniu linku w sygnaturce :lol:


  10. #10
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Ten pomysł jest chybiony

    Jak ktoś będzie chciał kliknąć na link to kliknie, jak nie, to nie. Ja osobiście nie klikam, ale nie powiem, żeby linki w sygnaturce mi przeszkadzały. Nic z tych rzeczy. Więc nie wiem po co je kasować, skoro krzywdy nikomu nie robią, a w dodatku może to zbulwersować niektórych użytkowników forum (patrz wyżej )