Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73
  1. #21
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Najgorszy jest dla mnie lead bet, który oznacza na ogół słabość i w 80-90% spoyka się z Raise pot. Wtedy trzeba będzie odpuścić (bezsensowna strata), albo sprawdzić (błędnie bo bez odds). Chyba że masz jaja na AI ( jakieś tam folding equity masz ale aż tak ostro chyba nie grasz).
    IMO lead bet, a w tym przypadku zwany donkbetem, jest właśnie najlepszy. Np. w moim przypadku będzie on oznaczał zazwyczaj silny układ (wliczając w to absolute nuts) lub drawa do nutsa. Lubię donkbetować monstery właśnie dlatego, że wg. wielu graczy oznacza to słabość. Lead bet jest po prostu tańszy od C/R, a równiez daje jakieś FE. Poza tym u wielu przeciwników (szczególnie u nitów) włącza się wtedy slowplay/scary mode i nie będą ciebie raisować chcąc albo trapować albo doprowadzić do taniego showdownu. IMO C/R jest nadużywanym zagraniem - przecież w grach NL w każdej chwili można wrzucić do puli całego stacka. A check call jest IMO najgorszym z możliwych zagraniem dobrym jedynie przeciwko totalnym fiszom.

    Co do calla preflop bez pozycji z T9o to wg. mnie w zdecydowanej większości przypadków fold, ale nie jestem totalnym ortodoksem, w związku z tym czasami call jest IMO jak najbardziej OK, choćby po to, aby miksować grę.

    jdx

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Co to jest lead bet?

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    @ Jdx - z monsterem donkbet ma swoje plusy.

    Ale co zagrasz w tym rozdaniu jeśli dostaniesze reraise pot? (a myślę że się zgadzasz, że często go dostaniesz, zdecydowanie częściej niż po CR) .

  4. #24
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    chociaż ja dałbym pewnie nawet reraie preflop bo gram LAG
    Reraise OOP z T9o to idiotyzm a nie granie lag.

  5. #25
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    mash sam jesteś idiotą, poker to nie gra kartami ale gra z przeciwnikiem. Nie pisze, że zawsze tak robie, ale czasami zrobie raise nawet z 72off jak mi ktoś nieustannie kradnie BB z pozycji. Tak ciężko to zrozumieć?
    Zresztą pewnie nie wiesz, ale LAG nie ma za wiele wspólnego z call, tylko raise albo fold murku
    Ostatnio edytowane przez nowy123 ; 08-07-2008 o 19:44

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Ale co zagrasz w tym rozdaniu jeśli dostaniesze reraise pot? (a myślę że się zgadzasz, że często go dostaniesz, zdecydowanie częściej niż po CR) .
    Zgadzam się że po donkbecie dostanę raise znacznie częściej niż AI po CR.

    Jeśli po donkbecie dostanę raise pot, to zrobię to, co zrobiłbym z np. setem: czasami zapodam gruby reraise tudzież AI (oczywiście znacznie częściej zrobię to z setem niż z 8-outowym drawem), a czasami tylko sprawdzę w celu zobaczenia jednej karty (tutaj z kolei znacznie częściej z drawem niż z setem). Jeśli trafię, to różnie - czasami bet pot, czasami mniej, a czasami check. Jeśli nie trafię, to check-fold, zakładając, że przeciwnik zabetuje, co wcale nie jest takie pewne. Ogólnie to wszystko zależy od przeciwnika, mojego image, jakie karty i jak rozgrywane pokazywałem wcześniej, itp.

    jdx

  7. #27
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    JDX przedstawiasz dokładnie mój punkt widzenia, widać że znasz się na rzeczy
    A reszta malkontentów nie udzielać się jak macie pisac głupoty i wprowadzać młody narybek w błąd
    Joker dobrze to zagrałeś, nie tak źle z tobą

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    JDX przedstawiasz dokładnie mój punkt widzenia, widać że znasz się na rzeczy
    Chyba nie od dzis wiadomo, ze jdx zna sie na rzeczy...

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    @ Jdx.
    Sam nie wiem. Call po reraise w celu zobaczenia jednej karty wydaje mi się zupełnie beznadziejny.

    Ja bym go nie rozpatrywał nawet jako rzadkiego zagrania w celu mixa.

    Co do reraise to wygląda na badzo silną (choć trochę dziwną) sekwencję.

    Myślę, że można spróbować tak rozegrać OESD mniej więcej raz na 3 razy(pozostałe dwa razy fold).

    Chyba często nam tu zrzucą bojąc się monstera (ja bym na przykład wywalił OP na nieznanego opsa).

    To by jednak dowodziło, że seta lepiej grać przez CR, który aż tak mocno nie brzmi, chyba że grałbyć linie bet-raise-reraise na tyle często, że set byłby kryty, tylko czy to się opłaca?

  10. #30
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    lol dlaczego tak pozno zajrzalem do tego watku

    po 1) FOLD PF, INSTA
    teoria Jokera ze wlozylismy juz 2 i prawie za darmo mozemy zobaczyc oraz nowego ze to dobra karta na sprawdzenie bo potrafi byc niebezpieczna lol

    jezeli moge cos zasugerowac tym co chca wygrywac- NIGDY w takiej sytuacji nie dawajcie calla

    Po2) ja nie lubie donkbetowac, bo zabetujemy rpzeciwnik call, turn blank i co ? dalej blef nie majac pojecia o przeciwniku? co chcemy sugerowac tym naszym betem ?
    zwykle na nasz donk bet dostaniemy raisa i co wtedy ?

    wole grac c/r mimo ze troche ans wiecej to kosztuje, ale za to dostajemy lepsze info o przeciwniku

    ale podstawa to fakt by wogole sie w takiej sytuacji nie znaleźć, czyli FOLD PF