Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11
    Fold preflop. Dziwie sie ze nikt tego nie napisal wczesniej. Wlasnie po to zeby uniknac takich gownianych spotow OOP. Rozumiem ze gramy przeciwko kompletnemu unknown bez zadnej historii?
    Jesli tak to ja wole na flopie lead outa, bo da nam podobna ilosc informacji co CR a pula na turn bedzie mniejsza jak tylko sprawdzi. Na turnie oczywiscie napierdalamy dalej.

    E: Oczywiscie ze daje nam informacje, i to taniej, zakladajac ze jest choc odrobine kompetentny nie sflatuje tu overpary, seta, AJ tez pewnie zraiseuje. Lead tez nam daje folding equity i mamy szanse dobierac taniej jesli bedzie callowac tylko.
    Ostatnio edytowane przez szwindel ; 08-07-2008 o 12:46

  2. #12
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    Cytat Zamieszczone przez szwindel Zobacz posta
    Fold preflop.
    Zastanowiles sie nad tym, czy pochopnie napisales ?
    Po pierwsze jestesmy na BB i 2$ juz wlozylismy a po drugie musimy dolozyc 4$ do puli 9$ a 10 9 off ma niemalze 52% na wygranie z 2 random cards. Wiec jezeli Ty foldujesz 10 9 na BB teoretycznie przy mini raise to nice.

    Intelowiec nie krytukuje, tylko uwazam ze CR w takiej sytuacji to jest totalne trwonienie kasy. Nie wiem czy w takiej sytuacji powino sie zagrac bet czy CR czy all-in czy ... Dlatego pytam

  3. #13
    LOL, Co z tego ze wlozyles 2$? Te pieniadze juz nie sa twoje, pot oddsy zupelnie nie rekompensuja tego ze jestes OOP z spekulacyjna reka(nawet nie suited) przeciwko nieznanemu graczowi, tak samo bedziesz mial problem jak zlapiesz TP, jak i drawa. Easy fold pf.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Włożył $2 i jest pot comitted tak jak wg nowego gdy:
    c/r to nie najlepszy pomysł na flopie, zajeżdża fishowato jakoś tak, stajemy się pot commited i tak dalej jak koleś da reraise.
    LOLZ xD

  5. #15
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    109 to dobra karta na sprawdzenie, potrafi być niebezpieczną, dlatego call, chociaż ja dałbym pewnie nawet reraie preflop bo gram LAG, ale call jest ok

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Przepraszam, panowie, widocznie dzis jestem zmeczony, bo do roboty musialem wstac o 6.30

    Ja widzialem tam TT, a nie T9

    Cofam wszystko, co napisalem w tym temacie wczesniej. CR z T9 to faktycznie glupota, gdzie z TT bylby IMO optymalnym zagraniem...

    Joker, jesli juz wszedles w to rozdanie, to wybrales optymalna linie rozegrania. Lead bet jako semi-bleff daje folding equity u rywala. Gralbym dalej bet 3/4 pota i w przypadku overpary byc moze sprowokowalbym oponenta do raise, o co przeciez w zaistnialej sytuacji chodzi

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 08-07-2008 o 13:17

  7. #17
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Włożył $2 i jest pot comitted tak jak wg nowego gdy:
    LOLZ xD
    co robisz jak po swoim MASTER MOVE CR dostajesz all-in na flopie ? Foldujesz jak dziecko i dajesz gosciowi 30$ za friko, gh.

    Jezeli chocidzi o call pre flop to to jest EASY CALL mimo wszystko nawet jak nie bym byl na blindzie. Ale widze ze grasz Bardzo Tight, wiec dla Ciebie to wyzsza szkola, rozumiem nie krytykuje takiej gry.

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Zwykle gram FR, ale ostatnio włączam sobie jeden czy dwa stoły SH (zacząłem właśnie od NL200$) więc mam już jakieś pojęcie jak się w to gra.

    Więc tak. (moje rozważania dotyczą podanej sytuacji)

    Fold preflop. Ja faktycznie gram TAGa ( G-Dave raczyj nie ) i nie widzę problemu w zrzucie ręki, którą ciężko się będzie bez pozycji grało.

    Najlepszym dowodem że ciężko się to gra są wypowiedzi forumowiczów.

    Na flopie najlepszy jest IMO CR, daje spore szanse na wzięcie puli i dobrze studzi opsa.

    Tak Joker, jak ops da AI to będzie kiepsko ( strata ~30), ale to się nie zdarzy za często bo CR oznacza z reguły kartę o sporym potencjale.

    Drugim w kolejności jest dla mnie CC, jak nam da odds, a nie doliczałbym tu za dużo implied bo bez pozycji.

    Najgorszy jest dla mnie lead bet, który oznacza na ogół słabość i w 80-90% spoyka się z Raise pot. Wtedy trzeba będzie odpuścić (bezsensowna strata), albo sprawdzić (błędnie bo bez odds). Chyba że masz jaja na AI ( jakieś tam folding equity masz ale aż tak ostro chyba nie grasz).

    W tym trozdaniu akurat ptrzeciwnik był fischem, ale na to liczyć chyba a priori nie można.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Ja faktycznie gram TAGa ( G-Dave raczyj nie )
    Hahaha, dawne czasy na midstakes na bossie Jak Kino kiedyś pisał na moim blogu to u niego w bazie byłem 50/40 hehehe ciekawe ile u Ciebie xD (średnio i tak powinno wyjśc jakieś 38/33) :P

    @Joker
    Nigdzie nie napisałem, że zagrałbym C/R tylko odniosłem się do "pot-commited" nowego LOLZ, a sam nie mam zamiaru pisać jakbym to rozegrał, bo... nie Wystarczy mi fun z czytania tego topicu.
    Ostatnio edytowane przez Dave ; 08-07-2008 o 14:49

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Ale z was szydercy ;>