Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    10
    w "poker professor" podczas rejestracji podałem kierunkowy do polski +48600 000 000 (komórka)

    Teraz dostalem mail ze nie odbieram telefonu w celu weryfikacji...

    Wiec pytanie brzmi czy +48 to poprawny numer kiernukowy do PL czy lepieij zmienic go na 048 ?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    130
    Wszystko zależy od tego kto z czego dzwoni. Ze stacjonarnych telefonów za granica często sie dzwoni 0048 a z komórek +48.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Temat nieco wakacyjny i na czasie, mam też pytanie, gdyż nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, a nie warto zasmiecac forum nowym wątkiem:

    Czy jeśli dzwonie ze skype na telefon komórkowy za granicą (dokładnie Grecja) to osoba, która odbiera moje połączenie płaci za nie coś, tak jak to jest w roamingu ?
    Ostatnio edytowane przez ArkadiuZz ; 30-06-2008 o 18:21

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    130
    Jeżeli osoba ta ma telefon z polska karta i wyjechała do Grecji no to jeżeli sie nic w polskich sieciach nie zmieniło to powinna płacić. Tak działa roaming - możesz odbierać tel za granica bez przymusu zmiany karty ale niestety za to płacisz.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Dzieki gregorius za rzetelną informacje, no cóż spróbuje tak, że będę dzwonił na numer budki telefonicznej ;p

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    nie latwiej kupic sobie starter za pare euro na miejscu?

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    130
    No niestety Grecja jeżeli chodzi o rozmowy chyba do najtańszych nie należy. Ale karta w Grecji z tego co widzę kosztuje 5E ale możliwe ze sprzedają ja tylko w pakiecie z doładowaniem. Aczkolwiek wtedy osobie używającej SKype chyba sie mniej opłaca a i osobie w Grecji tez średnio.

    Pozostaje nam Skype-Skype

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    ja jak byłem w grecji to wieczorkiem szedłem do knajpy na kolacje, zamawiałem coś i mówiłem że oczekuję telefonu i mam na imie mike. wcześniej z wizytówki smsem wysyłałem zonce nr do knajpy a ona dzwoniła do mnie z telefonu voip (coś jak skype) koszt połączenia jakieś 7gr za minute a w knajpie nikt mi nigdy nie zwrocił uwagi że blokuję im 15 min ich tel

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    No ja sobie tak wykombinowałem... Voipa zainstalowałem ale nie miałem już czasu żeby to wszystko czytać i konfigurować a z tego co się rozeznałem koszt rozmowy z Polski do Grecji (stacjonarny) to coś około 0,06 zł/min (nie wiem czy vat incl.)
    SKypem analagoicznie 0,081 zł/min (vat incl.). Jednak już zauważyłem, że jest problem z smsami gdyż nie dochodzą !

    Oprócz zwykłego pre-paid (skype) jest jeszcze opcja abonament miesięczny (około 17 zeta i możesz dzwonić ile chcesz po całej europie na stacjanorne)