Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Seat 1: LuckyVasilka ($1,500 in chips)
    Seat 2: Samson_BC ($1,500 in chips)
    Seat 3: The_Skum07 ($1,390 in chips)
    Seat 4: Muck0m4t ($1,500 in chips)
    Seat 5: bumer120 ($1,500 in chips)
    Seat 6: Snirf_42 ($1,500 in chips)
    Seat 7: kotrnetz1 ($1,630 in chips)
    Seat 8: milanese84 ($1,480 in chips)
    Seat 9: Django717 ($1,500 in chips)
    Seat 10: bickx ($1,500 in chips)



    ANTES/BLINDS
    milanese84 posts blind ($10), Django717 posts blind ($20).

    PRE-FLOP
    bickx folds, LuckyVasilka folds, Samson_BC folds, The_Skum07 folds, Muck0m4t folds, bumer120 folds, Snirf_42 folds, kotrnetz1 calls $20, milanese84 bets $90, Django717 folds, kotrnetz1 calls $80.

    FLOP [board cards: ,, ]
    milanese84 bets $160, kotrnetz1 calls $160.

    TURN [board cards: , , , ]
    milanese84 ??

    Check to ewidentne okazanie słabości, ale też kolejny bet scommituje nas praktycznie. Nie miałem kompletnie pomysłu co zrobić. Na moją pierwszą myśl to że jeśli koleś drawował to Q/7 byłoby groźniejsze niż T. Jak radzicie? I czy dotychczasowe bety były ok? Do 100 preflop i 3/4 puli na flopie?
    z góry dzięki
    Ostatnio edytowane przez indy ; 21-06-2008 o 16:37

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    check/fold, nie za wiele możesz zrobić.

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    a ja dla odmiany bym już się zestackował, ch/f zagrałbytm gdyby spadł kier

    ale w ogóle nie gram turniejów, więc mojej wypiowiedzi proszę nei brać na poważnie

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    ale w ogóle nie gram turniejów, więc mojej wypiowiedzi proszę nei brać na poważnie
    Jeśli dobrze rozumuję, to pierwsze blindy sitów gramy prawie dokładnie tak jak cashówki. Różnica - unikamy coinflipów które są tylko trochę +EV (czyli w puli 200, ktoś za 1400, to przy cashu dołożenie wiedząc że będzie flip jest +EV), bo w tym wypadku jest to -$EV.
    Dobrze mówię ?

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Jeśli dobrze rozumuję, to pierwsze blindy sitów gramy prawie dokładnie tak jak cashówki.
    To zalezy jaka jest struktura wyplat.
    Jesli jest winner-takes-all to mozesz grac jak cashowki.

    Standardowo jest 50-30-20.
    Czyli w przypadku gdy zostaje 3 graczy 60% puli jest juz rozdane.
    Gdy zostaje 2 graczy kolejne 20% puli zostaje rozdane, a potem zwyciezca bierze pozostale 20%.

    Taka stuktura sugeruje "granie o 3 miejsce".

    Ja gram wg schematu
    1) przetrwac do bubble
    2) zagrac dobrze na bubble
    3) bedac ITM grac o 1

    Dam przyklad do przemyslenia odnosnie punktu 2:
    Jest czterech graczy majacych odpowiednio stacki 5000, 5000, 3000 i 2000.
    Dwoch graczy ze stackami 5000 gra all in i gracz 3 ze stackiem dostaje 3000 dostaje AA.
    Co ma zrobic gracz 3 w takiej sytuacji i dlaczego ?

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    ...unikamy coinflipów które są tylko trochę +EV (czyli w puli 200, ktoś za 1400, to przy cashu dołożenie wiedząc że będzie flip jest +EV), bo w tym wypadku jest to -$EV.
    Dobrze mówię ?
    Imho najlepiej grac supertight pierwsze rundy blindow.Pozniej bedzie latwiej raisowac/pushowac w fazie bubble tudziez przy srednich blindach.

    Co do betowania to bet-the-pot z conajmniej top pair.
    Jak nas sprawdzi ktos to od turna trzeba raczej check/fold + adjust ze wzgledu na ready.

    W przypadku Twojego rozdania mozna sie pokusic nawet o overbeta na flopie, gdyz flop jest bardzo brzydki i nie chcemy dostac call.Nawet jak przeciwnik sprawdzi, to jest dodatkowa szansa, ze pozniej juz nie bedzie betowal tylko przeczeka razem z Toba.

    Zastanowic sie jeszcze mozna nad check/call na flopie i przyatakowaniu solidnie na turnie.

    Check/raise odpada, bo latwo dostac reraise all-in na jakis draw 39+%, a na turnie flush drawy juz nie sa takie dobre w przypadku all in.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez ABH Zobacz posta
    Dwoch graczy ze stackami 5000 gra all in i gracz 3 ze stackiem dostaje 3000 dostaje AA.
    Co ma zrobic gracz 3 w takiej sytuacji i dlaczego ?
    Zrzucić, a potem kląć w niebogłosy, jak obaj pokażą KK?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez ABH Zobacz posta
    Dwoch graczy ze stackami 5000 gra all in i gracz 3 ze stackiem dostaje 3000 dostaje AA.
    Co ma zrobic gracz 3 w takiej sytuacji i dlaczego ?
    Gdyby to była satelita to easy fold, ale to jednak jest turniej gdzie każde płatne miejsce ma inną wartość, i ja bym to callował. Wygramy pewnie 70% przypadków, i wtedy mamy 9.000, a trzech kolesi po 2.000, i jesteśmy sporym faworytem do wygrania 5xBI. Przy pasie mamy 2 BI i małe szanse na 5 BI.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Cytat Zamieszczone przez ABH Zobacz posta
    Dam przyklad do przemyslenia odnosnie punktu 2:
    Jest czterech graczy majacych odpowiednio stacki 5000, 5000, 3000 i 2000.
    Dwoch graczy ze stackami 5000 gra all in i gracz 3 ze stackiem dostaje 3000 dostaje AA.
    Co ma zrobic gracz 3 w takiej sytuacji i dlaczego ?
    Ja do zadania. Push jest minimalnie -EV posługując się wyliczeniami equity wg ICM. Equity:
    a) Po foldzie i braku split pota to .3031, przy split pocie .2269. Nawet zakładając split na 10% mamy w ok. 0.30 (.2955)
    b) Przy wygranym (powiedzmy 70%) pushu .4032, przy przegranym oczywiście zero. Czyli wychodzi ok. 0.28 (.2822)

    Czyli przy pushu w sicie za 10+1$ tracimy na takiej decyzji z tymi założeniami ok. 20 centów. Gdybyśmy mieli ROI na poziomie 10% grając żle i przy założeniu, że takie sytuacje występują raz na 10 sitów (optymistycznie), po poprawieniu naszej gry w tym aspekcie nasze ROI wzrosłoby do 10.18%. Zakładając, że gramy 20 sitów dziennie, 20 dni w miesiącu, dzięki naszej zmianie gry zarobimy jakieś 8$ więcej, czyli ok. 17PLN - bilet do kina.

    Z innej beczki. Jak chcę iść po piwo, mogę albo pójść na stację benzynową, albo do nocnego. W nocnym mają normalne ceny, na stacji - wiadomo, drożej (powiedzmy o 80 groszy). Odległość właściwie ta sama. Załóżmy, że dziennie wypijam 2 piwa (średnio). Raz kupuję na stacji, raz w nocnym. Czyli za jakieś 30 piw w miesiącu przepłacam, w sumie miesięcznie 24PLN - bilet do kina PLUS popkorn. I nie muszę liczyć ICM.


    O matko, jak mi się nie chce uczyć...

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta

    Z innej beczki. Jak chcę iść po piwo, mogę albo pójść na stację benzynową, albo do nocnego. W nocnym mają normalne ceny, na stacji - wiadomo, drożej (powiedzmy o 80 groszy). Odległość właściwie ta sama. Załóżmy, że dziennie wypijam 2 piwa (średnio). Raz kupuję na stacji, raz w nocnym. Czyli za jakieś 30 piw w miesiącu przepłacam, w sumie miesięcznie 24PLN - bilet do kina PLUS popkorn. I nie muszę liczyć ICM.


    O matko, jak mi się nie chce uczyć...

    VNH Sir.




    nie tylko niestety Tobie...:/