Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Poker Room skin
    No Limit Holdem Ring game
    Blinds: $0.25/$0.50
    5 players
    Converter

    Stack sizes:
    UTG: $33.66
    CO: $195.00
    Button: $50.82
    HERO: $59.99
    BB: $135.93(18/10/1/206)

    Pre-flop: (5 players) HERO is SB with
    3 folds, HERO raises to $2, BB raises to $8, HERO raises to $18.75, BB raises to $57.5, HERO folds.
    Uncalled bets: $38.75 returned to BB.

    Results:
    Final pot: $37.5

    Czy tutaj nie pokazałem słabości 3betując tak mało? A z drugiej strony jaki powinien być 4 bet by nie robić siebie pot commited?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    181
    w zaleznosci od readow albo 4betujesz o pota i robisz sie potcomitted (czy tam ai) albo fold

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Jak dla mnie musisz podjąć decyzję po jego raise do 8, bo tutaj zaczynasz zbliżać się do progu, w którym staniesz się commited. Masz dwa wyjścia:
    1)Call i w przypadku trafienia flopa grasz dalej, check/foldujesz kiedy nie trafiasz,
    2)Reraise, ale wtedy musisz się liczyć z tym, ze opcji fold już nie będzie. Wg mnie co namniej trzykrotność poprzedniego beta czyli 24, tak naprawdę ok 30. Dążysz do AI przed flopem, albo na flopie.
    Wybrałbym raczej tę pierwszą opcję, bo w drugim przypadku, patrząc optymistycznie, rzucasz monetą o 60$

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    SBvsBB wszystko zalezy od twoich readow, sa sytuacje gdzie robisz allin pf z AK i cieszysz sie jak glupi, sa takie gdzie koles cie 3betuje i AK zaczyna wygladac jak junk.

    W tej sytuacji patrzysz tak:
    a)jak bardzo byles aggro w SBvsBB i BTNvsBB
    b)jak bardzo on jest aggro (AF 1?:/)
    c)jak czesto 3betuje
    d)z czym 3betuje
    e)z czym 5betuje

    Mysle, ze w tej sytuacji jego range jest dosc tight (AK,QQ+), ale mimo tego jestes praktycznie potcommited (powinnienes zrobic troche wiekszy raise x2.5-3 jest lepszy = masz wieksze fold equity, a na tym Ci zalezy z AK pf).

    Musisz zcallowac 41.24$ mogac wygrac 78.74$, czyli patrzac na twoje equity vs AK,QQ+ (40%) fold po 4 becie jest bledem.

    Dlatego musisz podjac decyzje czy chcesz 4betowac i dac allin pf, czy wolisz zrobic call i sprobowac cos trafic (call moze byc lepszy, jezeli myslisz, ze 3betuje cie z handami typu AJ, KQ, czyli tymi, ktore dominujesz, a zfoldowal by je po twoim 4becie).

    Troche nieskladnie, ale nie chce mi sie poprawiac ;p

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Dlatego musisz podjac decyzje czy chcesz 4betowac i dac allin pf, czy wolisz zrobic call i sprobowac cos trafic (call moze byc lepszy, jezeli myslisz, ze 3betuje cie z handami typu AJ, KQ, czyli tymi, ktore dominujesz, a zfoldowal by je po twoim 4becie).
    Kurwa, muszę zacząć obserwować przeciwników, bo takie coś mi się podoba a nigdy chyba takiego myślenia jeszcze nie użyłem :/.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    no kombinuj szefie kombinuj