Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Seat 4: milanese84 ($4,450 in chips) [ , ]
    Seat 5: buzincha ($2,475 in chips)
    Seat 6: .Scalpela. ($3,960 in chips)
    Seat 7: sonorika ($620 in chips)
    Seat 10: KONECANALA ($3,495 in chips)



    ANTES/BLINDS
    KONECANALA posts blind ($400), milanese84 posts blind ($800).

    PRE-FLOP
    buzincha folds, .Scalpela. folds, sonorika calls $620 and is all-in, KONECANALA bets $1,200, milanese84 bets $3,650 and is all-in, KONECANALA calls $1,895 and is all-in.

    FLOP [board cards: ,, ]


    TURN [board cards: ,,, ]


    RIVER [board cards: ,,,, ]


    SHOWDOWN
    milanese84 shows [ , ]
    sonorika shows [ , ]
    KONECANALA shows [ , ]
    milanese84 wins $955, KONECANALA wins $5,750, sonorika wins $1,860.


    Prosiłbym o opinie czy milanese zagrał dobrze pushując, oraz jak oceniacie zagranie KONECNALA przy rasie i sprawdzeniu. Z góry dziękuję.

    EDIT: Pytam bo odkąd bawię się SNG Wizardem, zauważyłem że liderując generalnie staramy się wywierać presję na tych co mają bezpieczną sytuację - tak jak i tutaj, chociaż to jeszcze nie był bubel, więc nie jest to sytuacja na allina z any 2, niemniej jak się wyżaliłem na SB że KONECANALA sprawdził mojego allina to zostałem wręcz "wyśmiany" (Trias i Karlos - sorry panowie za pyskówki wczorajsze ), że jest commited i to przecież oczywiste że powinien dołożyć... Teraz mi Wizard pokazuje range allina: 44+, QTs+... Niemniej prosiłbym jakiegoś turniejowca/sitowca o wypowiedź.
    Ostatnio edytowane przez indy ; 03-06-2008 o 09:34

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    dobrze zagrałeś. W momencie gdy short za niecały bb zagrał all in, to dla KONECANALA jest to bubble. Jako lider prawidłowo pushowałeś jego pedalskiego min raise, który w ogromnej większości przypadków oznacza słabość. Z resztą, jeśli wizard pokazał Ci taki range, to nie ma za bardzo o czym dyskotować

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    dobrze zagrałeś, KONECANALA mega idiotyczny raise pf zrobił, którego nie dalo się nie pushować. Nie chce mi się teraz odpalać softu do policzenia tego, ale wydaje mi się, że call all-ina był równie idiotyczny (pomijając jego karty).

    Pozdro

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    KONECANAL fold preflop (jakis kretyn albo to bylo S&G z malutkim wpisowym), a Ty zagrales tak, jak trzeba i tak, jak kazdy normalny gracz zagralby w tej sytuacji...

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Pozwole sie niezgodzic z kilkoma przedmowcami powyzej.
    Fold PF.

    ...
    moment na glosy oburzenia
    ze trzeba meczyc ludzi jako leader na bubble
    ...

    zamiast Call PF

    ...
    moment na glosy oburzenia
    ze to nie byl Call tylko Raise
    ze KONECANALA nie zagral AI tylko zagral beznadziejnie
    ...

    Cytat Zamieszczone przez Barry Zobacz posta
    dobrze zagrałeś. ... jego pedalskiego min raise...
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    KONECANAL fold preflop (jakis kretyn albo to bylo S&G z malutkim wpisowym), a Ty zagrales tak, jak trzeba i tak, jak kazdy normalny gracz zagralby w tej sytuacji...
    rofl. KONECANAL to villain, nie hero. Czyli musismy przeczytac jak on zagra, a nie mowic mu jak mial zagarc. W cashu tak do konca nie ma, ale W SNG TO PODSTAWA! Moze kazdy normalny gracz tak by zagral, ale my chcemy chyba byc dobrzy a nie normalni.


    KONECANALA zagral beznadziejnie. No i co z tego? Takiego mamy przeciwnika przy stole, no i dobrze, bo to jest bardzo +ev miec go. Ale o ile nie mamy na niego reada ze sfolduje po takim donk-raisie (chociazby statow z sharkscope), tylko wlasnie ze scalluje z gownem typu J9 (na 10+1 tak raczej bedzie), to nie powinnismy sie angazowac z middle-pair w AI. Starczy ze ma jedna overkarte i jestemy w czarnej d... z punktu widzenia $ev.

    Kiedys tez nie rozumialem tej koncepcji i sie denerwowalem ze ja gram swietnie, wykorzytuje moja przewage na bubble, a takie call-donki jak KONECANALA mi przeszkadzaja zamiast grzecznie foldowac. W takim wypadku trzeba sie dostosowac.

    Mowie, kiedys tego nie rozumiaem, zalozylem temat "Can call donks make STT unprofitable?" na 2+2, zostalem zjebany, a potem jak ogarnalem jak to naprawde dzialac ma to napisalem sam posta "Call-donks CAN'T make STTs unprofitable (aka It's just variance stupid!)". Dla tych co znaja angielski polecam przeczytac http://forumserver.twoplustwo.com/sh...ad.php?t=84945



    I jeszcze raz powtorze. "Dobrze zagrales, to on zle zagral" jest sformulowaniem blednym! Nie mozna tak komentowac zagran w SNG! On gra jak chce, zupelnie niewazne czy zle czy dobrze! My musimy podjac decyzje dobra z punktu widzenia tego jak on gra, a nie z punktu widzenia tego jak bysmy grali z dobrym przeciwnikiem (bo myslenie jak powinnismy zagrac grajac z innym przeciwnikiem jest troche nie na miejscu, nieprawdaz? )

    Przykladowo - usiade dla jaj z Toba na SNG i bede na bubble CALLOWAL any2. Bedziesz w tym momencie pushowal any2 i pisal na forum ze "dobrze gralem, tylko tam byl jakis donk" ?



    EDIT:
    Wlasciwie z 99 to poprawny jest tu call, zakladajac nawet ze nasz villain zrobil AI a nie donk-raise. Przeoczylem ze blindy sa juz takie masakryczne 400/800. Ale tak czy siak to co napisalem wczesniej to dobry tekst do przemyslen i do tego zeby przynajmniej spojrzec na sprawe z drugiej strony - grania na przeciwnika a nie na to ze trzeba slepo abuseowac bubble.
    Zblaznilem sie troche :P, ale odruchowo zareagowalem na wpisy "Dobrze zagrales, to on zle zagral", ktore mnie jakos draznia, bo przy SNG, to ze on zle gra to powod do dostosowania naszej gry, a nie do marudzenia :P
    Ostatnio edytowane przez grasiu ; 14-06-2008 o 16:04

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Bardzo fajny post, Grasiu
    Jutro sobie poczytam to z 2+2, ale w tej konkretnej sytuacji, to jest imo insta push.

    EDIT: chyba, że to reg 10/8 - ostatnio tak sobie podzieliłem regów na typ 10/8 i 6/4 - nie wiem, czy macie podobne odczucia, ale są takie dwa typy dla mnie - pierwszy to typ grający prawdopodobnie ok 4 stołów, stąd bardziej loose i uważny (np. 12BlueRoses albo Reffits) (i zdolny do takiego podpuszczania do bubble abuse, kiedy ma monstera), drugi to typowy multitabling reg (np. c r u x, I_Kill_Kenny albo sun_of_beach), któremu chętniej kradnę blindy licząc że nie zwróci uwagi na to, że się wychylam...

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 15-06-2008 o 22:40

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    Collin Mosham zrobiłby pewnie push, wnioskuje po jego filmikach na Stox, ten koles który sprawdził to donk i tyle, chociaz jesli staty jego wskazywałby na to ze jest totalnym LAG'iem to moze fold byłby lepszy ale jak sam powiedziałes mając najwiecej żetonów trzeba wywierac presje na mniejszych stackach i to był perfekcyjny moment na to. Tez gram sity i zrobiłbym tak samo

  8. #8
    nie wiem ale wedlug mnie ta SYTUACJA sklania do fold a nie push(chcemy byc w kasie TO jest nasz cel) ,99 nie sa najlepsze do push w tej sutuacji,jego zakres rak to Ax,KTo+ 99+ ,blindy wysokie ,nie wiem ciezka sprawa mimo wszystko 65% fold 35% call

  9. #9
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez patrick_1989 Zobacz posta
    nie wiem ale wedlug mnie ta SYTUACJA sklania do fold a nie push(chcemy byc w kasie TO jest nasz cel)
    policz sobie na palcach nadzieję matematyczną na "dotoczenie się" i alternatywną, którą potępiasz - na wygranie (w dystansie offkoz)....