Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Mamy do czynienia z jakimś TAGiem. Statsy, powiedzmy, 20/15 i continuation bet z 80-90%, AF ze 2-3, czy ile tam zwykle TAGi mają. Przeciwnik podbija pre flop i my sprawdzamy. Co robimy na flopie z pozycją i bez, jeśli mamy pocket pair i spadnie jedna, dwie, trzy overkarty? Albo gdy mamy jakieś connectory i złapiemy middle pair, bottom pair albo nawet TP, ale ze słabym kickerem? Czy decyzja jest też uzależniona od tego, z jakiej pozycji podbijał villain?

    Przykład 1:
    Hero jest na bb z
    Villain: raise standardowo do 3.5-4bb z MP
    Hero: call
    Flop
    Hero: check (?)
    Villain: oczywiście bet za jakieś 3/4 puli
    Hero: ?

    Przykład 2:
    Hero na buttonie ogląda
    Villain z EP raise do 4 bb
    Hero: call
    Flop
    Villain: bet
    Hero: ?

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    W obu rozdaniach daję C/R 3x bet. Flopy nie są bardzo drawowate, więc gość raczej nie pokusi się o 3-beta bez monstera. Bardzo często zgarniesz pulę już teraz.
    Dodatkowo dzięki blefowaniu w taki sposób łatwiej wyciąga się kasę na sety, które ja rozgrywam tutaj identycznie jak ręce w twoich rozdaniach.
    Jak dostanę call na flopie to przechodzę w opcję C/F.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Nie licz na to, ze otrzymasz tutaj zloty srodek. W tych przypadkach wszystko zalezy od gameflow, table image, intuicji i tak dalej. Czasem warto jest z 44 na Q25 boardzie c/r, czasem lepiej jest spasowac, a czasem sprawdzic (nawet przeciwko temu samemu przeciwnikowi). Naprawde trudno jest tutaj teoretyzowac. Ale wlasnie takie sytuacje rozrozniaja bardzo dobrych graczy od typowych ABC grinderow, grajacych na autopilocie.

    pozdr

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    W obu rozdaniach daję C/R 3x bet. Flopy nie są bardzo drawowate, więc gość raczej nie pokusi się o 3-beta bez monstera. Bardzo często zgarniesz pulę już teraz.
    Dodatkowo dzięki blefowaniu w taki sposób łatwiej wyciąga się kasę na sety, które ja rozgrywam tutaj identycznie jak ręce w twoich rozdaniach.
    Jak dostanę call na flopie to przechodzę w opcję C/F.
    Jak gosciu przesadza z cbetami to robie identycznie.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    1. ch/r to chyba najlepsza opcja, bo możesz reprezentować FD Q set i trudno będzie mu kontynuować z czymkolwiek


    2.

    hmmm -gdyby mi ktoś zasadził 3beta na takim boardzie to w 80% przypadków bym to zraisował z any-two.
    - ch/r TURN to lepsza opcja

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Sharker Zobacz posta
    Ale wlasnie takie sytuacje rozrozniaja bardzo dobrych graczy od typowych ABC grinderow, grajacych na autopilocie.
    Hm... to ja się zaliczam niestety do tych drugich :/ Najczęściej w takich sytuacjach po prostu pasuję, chyba że przeciwnik betuje bardzo słabo.
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    hmmm -gdyby mi ktoś zasadził 3beta na takim boardzie to w 80% przypadków bym to zraisował z any-two.
    - ch/r TURN to lepsza opcja
    Dlaczego?


    A co powiecie o takim zagraniu? To trochę z innej beczki niż powyższe przykłady, ale problem dość podobny.

    Starting a new hand (#1007081502)
    Texas Holdem NL $0.10/$0.20 - 2008-06-01 14:15:56 Server
    Table Cooma
    Seat 1: WisperLane ( $9.40 )
    Seat 3: hotboy92fin ( $13.46 )
    Seat 5: Uukrul ( $44.81 ) 27/18/5.5 (55), contbet 83%
    Seat 8: TTR46865952 ( $20.10 )
    Seat 10: Trias00 ( $19.78 )
    TTR46865952 posts Small Blind $0.10
    Trias00 posts Big Blind $0.20
    Dealing cards
    Your cards [Trias00]
    WisperLane calls $0.20
    hotboy92fin folds
    Uukrul raises $0.80
    TTR46865952 folds
    Trias00 calls $0.60
    WisperLane folds
    Dealing Flop
    Trias00 checks
    Uukrul bets $1.20
    Trias00 raises $3.40
    Uukrul folds

    Winner is Trias00 $6.29
    #EOG.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 01-06-2008 o 18:41

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    też bym raisował

    ps

    dlaczego?

    bo jak ktoś 3betuje na takim very dry boardzie to zwykle to jest bluff - czasami set - poza tym z setem często callują na takim flopie, więc
    mówię sobie - albo ma monstera albo jest weak - częściej to drugie i dlatego inwestuję w 4beta i najczęściej zgarniam to co jest w stole

    często gracze myślą sobie: o to jest dobry flop - "trudno tutaj cokolwiek chwycić - spróbuję ukraść pulę"
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 01-06-2008 o 18:57

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    A weźmy jeszcze taką sytuację:
    Cash game, mikrostawki, shorthanded. Mamy na big blindzie niską parę albo suited connectory. Small blind - dość solidny TAG, open raisuje i wiemy, że ma tutaj bardzo szeroki zasięg (jakieś Q9+, K9+, AX, każdy pp, może jakieś sc). Call (jeśli tak, to chyba raczej z intencją floatowania/bluff-raise'a przynajmniej od czasu do czasu, bo nie możemy przecież liczyć, że nam się zbyt często wypłaci jak już trafimy monstera), reraise czy fold?

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Solidne Tagi z micro (tak naprawde przewidywalne weak tagi ) beda cbetowac w boarda raz i jak nie trafia albo trafia srednia reke na turnie checkuja dla pot control (i generalnie latwo daja sie wyrzucic bo trzymaja sie zasady grania mega tight OOP). Ja w takich goscie robie tak, ze poprostu calluje ich raise potem calluje cbeta i po checku na turn betuje i czesto zgarniam pota. Po jednym czy dwoch takich zagraniach nie musisz sie juz martwic o swoj BB.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Próbuję to policzyć, ale sprawa jest dość skomplikowana, dlatego może lepiej zapytam bardziej doświadczonych graczy.
    Villain 15/12 (w tym EP również 12%)/5 (281), agg% 37%, cbet 80%, 2nd barrel 60%
    Grał wcześniej na mnie double barrel z 77 na Q53T oop
    Ja gram 20/15/4.2, fold to cbet 66%, raise cbet 15%
    Czy lepiej jest raisować flopa, czy sprawdzić, wiedząc, że przeciwnik dość często będzie 2ndbarrelował, czyli wypłaci nam się jak trafimy strita, ale z kolei nie da nam tanio dobrać? A może w takim razie raise turn? Oczywiście nie podejrzewamy go o wielopoziomowe myślenie w stylu "skoro wie, że będę często walił 2nd barrel, to nie raisowałby mnie na tak suchym flopie z monsterem"

    No-Limit Hold'em, $0.25 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Trias00 (Button) ($30)
    SB ($11.35)
    BB ($24.45)
    UTG ($33.15)
    G-Unit1990 (MP) ($34.25)
    CO ($28.85)

    Preflop: Trias00 is Button with 8, 6
    1 fold, G-Unit1990 bets $1, 1 fold, Trias00 calls $1, 2 folds

    Flop: ($2.35) 2, 7, 9 (2 players)
    G-Unit1990 bets $1.45, Trias00 ??
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 17-07-2009 o 17:21