Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Witam
    Mam takie pytanie : Czy ktoś zna sposób przetransferowania gotówki z netellera do jakiegoś banku za granicą .Chodzi o to by otworzyc konto w jakimś banku za granić ,najlepiej by utrzymanie tego konta było darmowe i by mozna było dokonywac wypłat z tego konta przez kartę debetową i takie wypłaty by ły tanie (słyszałem , że jest gdzies taka mozliwość otworzenia konta za granicą opłata za wypłatę w polskim bankomacie to 1$) Wypłaty w neteller z ich karty są bardzo drogie .

    Po co mi to to wszyscy powinni wiedzieć.

    Kilka dni temu miałem wizytę w domu (niby przedstawiciela z mBanku) który zadawał rózne dziwne pytania . Postanowiłem to sprawdzic i zadzwoniłem do mbanku na drugi dzień tu się okazało , że nikt z mbanku do mnie nie wysyłał żadnego przedstawiciela.Teraz się głowię kto to mógł być i jaki miał cel (urząd skarbowy hehe :P :P :P )

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    A nie możesz wypłacać kartą debetową z Nettelera??
    Wątpię żebyś założył konto w jakimś zagranicznym banku przez internet, no chyba że pofatygujesz się osobiście np. do Szwajcarii. Tyle że ichnie konta pewnie sporo kosztują

    Co do przedstawiciela mbanku to bym prędzej stawiał na jakichś zwykłych złodziei niż skarbówkę (choć w sumie to prawie to samo 8) :lol: ).

  3. #3
    Witam,

    Niestety nie jest to mozliwe. Neteller nie przetransferuje pieniedzy do zagranicznego banku. Mam ten sam problem. Posiadam konto w citi banku w USA. Poki tam mieszkalem, nie bylo problemow. Mialem darmowe przelewy EFT miedzy bankiem a netellerem. Po przeprowadzce musialem zmienic adres na net (jest to neistety wymagane), powinno mi zablokowac mozliwosc tych przelewow. Mieli jakis blad w sofcie. Pieniadze moglem wyplacic do banku, ale z banku przelac na netellera sie nie dalo.

    Niestety po ostatnich zmianach na net konto bankowe w US zniknelo calkowicie z rejestrow i nei da sie juz go dodac.

    Istnieje natomiast sposob na ominiecie tego. Wymagane jest konto bankowe w USA. Niektore poker roomy oferuja mozliwosc wyplaty pieniedzy na rachunki bankowe za pomoca przelewow elektronicznych (darmowych). Zamiast z netellera do banku, wplacamy pieniadze do poker roomu i wyplacamy na konto bankowe.

    Jesli posiadamy konto w banku miedzynarodowym (a raczje z siedzibami na calym siwecie (polecam citi bank)) przy wszystkich wyplatach nie placimy zadnych prowizji.

    Wplata na poker room - free
    wyplata na konto bankowe - free
    wyplata w bankomacie citi w polsce - free

    Citi przelicza dolary po kursie nieco nizszym od sredniego NBP podczas wyplaty w bankomacie.

    Pozdrawiam,
    Eryk.

  4. #4
    No tak , ale założenie konta w city nic nie daje bo te konto dalej bedzie podlegało polskiemu prawu (urzedowi skarbowemu) W tej opcji to mogę zyskać tylko darmowe przelewy z bankomatu itp...


    Qter napisał:


    A nie możesz wypłacać kartą debetową z Nettelera??

    Móc to bym mógł tylko , że koszta duże albo można bardziej powiedzieć nie jasne.Kontaktowałem się z ludzmi co używali karty debetowe neteller to powiedzieli mi , ze to drogi interes opłaca się tylko przy dużych wypłatach jeszcze jedną wadą tej karty jest to , że płacimy za tranzakcje które nie mogły być dokonane oraz płacimy za nie korzystanie z karty i tu jest problem .Gdyby była jedna stała stawka było by ok np:2% od wypłaty :P :P

    Poczekam może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie. :cry: :cry:

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Kielce
    Posty
    417
    jestem posiadaczem karty netellera, chociaz jeszcze jej nie uzywalem do wyplat.
    ale jesli dobrze sie orientuje i przeczytalem regulamin, to wyplata karta kosztuje 2$, skorzystanie z bankomatu 1$ (albo cos kolo tego). kasa jest pobierana po 30 dniach nie uzywania karty, ale z konta karty. jesli dobrze to rozumiem, to jak na koncie karty nic nie ma, to zadna kasa nie jeast pobierana, ale tu chyba powinien sie wypowiedziec ktos bardziej kompetentny (wydaje mi sie, ze sprawa kosztow karty byla juz gdzies opisywana wiec moze odpowiedz juz na forum jest). poniewaz neteller ma mozliwosc wplaty z karty na konto, wiec jezeli po wyplacie w bankomacie cos na karcie zostaje, to mozna to cofnac na konto i voila (ale to moje rozumienie regulaminu, na ktory juz wyrazilem zgode zamawiajac karte).
    gdzies na forum jest tez watek jak dokladnie liczyc wyplaty wiec, przy odrobinie wysilku mozna uniknac sytuacji z nieudanymi wyplatami, za ktore tez pobierana jest prowizja.
    no i jesli koszt 3$ za wyplate stanowi dla Ciebie zbyt wysoki procent calkowitej kwoty to zdacydowanie nie odwiedzil Cie tajny pracownik US tylko jakis oszust :wink:
    US jak bedzie cos do ciebie mial, to zablokuje Ci konto, wezwie z kwitami droga oficjalna i zrobi sekcje na zywym organizmie. i jesli jakis dziadek, ktory stracil wzrok przy czytaniu kolumn z cyframi na fakturach, w przyplywie fantazji uzna, ze jestes winien to w majestacie prawa wytna Ci watrobe, chocbys byl czysty jak dziewica.
    ps1. nie masz sie czego bac, Ty JESTES winien :lol: .
    ps2. jesli sie boisz, ze wytna Ci watrobe, to rob tak jak BlaCha - zniszcz ja!!!

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Cytat Zamieszczone przez $pawelrad$
    Móc to bym mógł tylko , że koszta duże albo można bardziej powiedzieć nie jasne.
    Skoro za duże to nie zarabiasz na pokerze pewnie aż tak dużo kasy żeby się tym skarbówka zainteresowała. Wniosek: olej bank za granicą i zainwestuj w nowe zamki/alarm/ochronę mieszkania.

  7. #7
    Neteller:

    Karta debetowa NETeller.

    Aby otrzymać kartę debetową NETeller należy najpierw certyfikować konto w NETeller.

    Należy posiadać na koncie NETeller conajmniej 5 USD, które zostaną potrącone jako opłata za złożenie wniosku o kartę debetową. jeśli wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie opłata ta zostanie zwrócona na konto.

    Opłaty za używanie karty debetowej NETeller:
    Rodzaj użycia USA Kanada Międzynarodowy
    Waluta USD $ CAD $ CAD $
    Opłata aktywacyjna BEZ OPŁAT BEZ OPŁAT BEZ OPŁAT
    Depozyt do NETeller BEZ OPŁAT BEZ OPŁAT BEZ OPŁAT
    Wypłata z NETeller $2.00 $2.00 2.00 (USD)
    Wypłata z bankomatu $1.50 $2.50 $2.93
    Punkt sprzedaży $0.75 $1.75 $2.25
    Odmowa realizacji z karty $1.00 $0.50 $3.83
    Sprawdzenie stanu konta $1.00 $2.13 $2.13
    Wyciąg z konta $1.50 $1.50 $1.50
    Opłata za brak aktywności $5.00* $2.95** $2.95**

    * Karty debetowe, które nie były aktywne przez okres 30 dni, będą miały potrąconą podaną opłatę z ich stanu środków.

    ** Karty debetowe, które nie były aktywne przez okres 30 dni, będą miały potrąconą podaną opłatę z ich stanu środków przez 6 kolejnych miesięcy, chyba że nie będzie dodatniego stanu środków na karcie.



    Qter napisał:
    Skoro za duże to nie zarabiasz na pokerze pewnie aż tak dużo kasy żeby się tym skarbówka zainteresowała. Wniosek: olej bank za granicą i zainwestuj w nowe zamki/alarm/ochronę mieszkania.
    Dobre , ale wolał bym jakies konto w banku za granicą :lol: :lol:

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Moze i wyplaty przez karte nie naleza do najtanszych, ale tez nie sa na tyle duze, zeby myslec o innych sposobach do jednorazowych wyplat rzedu kilkuset dolarow. Podstawowa oplata to 2 USD za transfer na karte, pozniej nastpeuje przewalutowanie i tu przewaznie tez troche tracimy (choc bywa to roznie :lol: ) i 2,93 CAD za wyplate z bakomatu.
    Jezeli ktos mysli o koncie za granica to bez problemu mozna zalozyc np. w banku internetowym na litwie, ale odrazu trzeba zazbaczyc ze koszty sa znaczne: ok. 50 USD pochlonie sama procedura (przesylki, karty itp.) pozniej dodatkowo jakas oplata miesieczna i SPORE oplaty za wyplate w bankomacie. Nalezy jeszcze liczyc sie z tym, ze pokeroom moze pobierac ekstra oplate za przelew.

  9. #9
    OOO pojawił się mój ulubieniec(krytyk bonusowy heheh)

    Oblukałem , że można konto załozyć w citibanku w USA jest dostep online i nic utrzymanie nic nie kosztuje , wypłaty we wszystkich bankomatach citibanku za free . To już cos

    Chodzi mi o to by mieć konto za granicą z dostepem do niego online i po jak najnizszych kosztach utrzymanie oraz by wypłaty mozna było z bankomatów dokonywac citybank to juz jest jakis kierunek .jest to lepsze niz neteller.

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    - a czy do otworzenia konta w banku w US nie jest czasem potrzebny numer ubezpieczenia? bo tylko amerykańce go mają, ale mogę się mylić

    - z tego co czytałem nie można cofnąć kasy z konta karty netellera na żadne już konto

    - przedstawiciel z mBanku?? tylko mi nie mów że się pytał o twoje dane osobowe itp. pierwsze słyszę żeby przychodził do domu przedstawiciel banku internetowego!