Strona 1 z 40 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 395
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Ktoś kiedyś powiedział, że "muzyka łagodzi obyczaje". Dziś wiadomo, że nie tylko łagodzi, ale też wpływa na nasze samopoczucie i działania, które wykonujemy słuchając jej. Każdy ma mniej lub więcej ulubionej muzyki, która odpowiada jego temperamentowi, gustowi, itp. ale wiadomo, że różne gatunki muzyki mogą wpływać np stymulująco na to co robimy gdy jej słuchamy. I tak np osoby uprawiające jogging słuchają raczej utworów charakteryzujących się szybkim tempem niż romantycznych ballad (wiem, wiem, odkryłem Amerykę). Do czego zmierzam... Chciałbym zebrać w tym wątku propozycje kawałków muzycznych, które inspirują (stymulują, napędzają, czasoumilają ;P ) was przy grze w pokera. Szczególnie interesowałyby mnie utwory ze sporym tempem (sorry, ale "my heart will go on" jakoś nie nastraja mnie bojowo), oraz najlepiej bez wokalu (te jakoś najbardziej pasują mi w roli takiej "muzyczki w tle"). A tak poza tym to możecie się pochwalić czego słuchacie w czasie gry

    Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem (mam nadzieję).

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891

  3. #3
    Ja uwielbiam słuchać Bob'a Marley'a podczas gry Chociaż ostatnio też polubiłem Ennio Morricone (facet co napisałem muzykę do takich klasyków jak "The good, the bad and the ugly" czy "1900 : Człowiek Legenda)

    Muzyka bardzo spokojna ale przy takiej jakoś najlepiej mi się gra

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Szczególnie interesowałyby mnie utwory ze sporym tempem (sorry, ale "my heart will go on" jakoś nie nastraja mnie bojowo), oraz najlepiej bez wokalu (te jakoś najbardziej pasują mi w roli takiej "muzyczki w tle").
    W takim razie polecam muzykę progresywną (Progressive rock i progressive metal) a szczególnie Dream Theater (mają dużo utworów bez wokalu). Grupa gra kawał dobrej muzyki a jeśli dobrze Ci się gra przy utworach z szybkim tempem to polecam ich płytę pt.: "Train of Thought". Polecam także projekt Liquid Tension Experiment - grają na nim trzej muzycy z Dream Theater: gitarzysta John Petrucci (nr.1 jeśli chodzi o kostkowanie), Basista John Myung i perkusista Mike Portnoy. Po projekcie do DT przeszedł Jordan Rudess - chyba najlepszy klawiszowiec na tej planecie.

    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    A tak poza tym to możecie się pochwalić czego słuchacie w czasie gry
    Ja osobiście do pokerka preferuję muzykę raczej łagodną: Pink Floyd, Vangelis, jakiś lajtowy jazzik w stylu Al Di Meola, Ahmed Abdul-Malik. Taka muza, być może, powoduje że moje decyzje nie są zbyt pochopne i bardziej przemyślane, a poza tym przy niej rzadziej łapię tilta.

    Pozdro

    P.S może znajdzie się na forum jakiś fan muzy progresywnej i DT

  5. #5
    GuestJ Guest
    Ja do gry to zazwyczaj jakąś chemie sobie puszczam z radia (umcy umcy bum bum) bo jakoś mi się przy tym lepiej myśli. Na codzień oczywiście nie przepadam za tego typu ambitnymi melodiami, nawet mogę się pokusić o stwierdzenie że mnie drażnią. Z koleji jak słucham tego czego lubie to się za cholere skupić nie mogę bo za bardzo się wkręcam w to co z głośnika leci.

    PS. Niech żyje stary dobry rock z okresu szczęścia, miłości i kwasu.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    hymn radziecki lol,tak poważnie to wszelkiej maści soundtracki

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    U mnie disco i funk powodują chęć grania zbyt luźno i przeciw oddsom. Dodatkowo z powodu względnie żwawego tempa tej muzyki podejmuję za szybko decyzje. Najlepiej jak gra mi coś a'la radio, w co się nie wsłuchuję. Ewentualnie gra w ciszy.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Ja nie słucham muzyki, wychodząc z założenia, że trudniej będzie mi się przy niej skupić.

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Ja nie słucham muzyki, wychodząc z założenia, że trudniej będzie mi się przy niej skupić.
    ja tez

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Trance, zwykle najswiezszy secik A State of Trance - AvB albo Trance Around The World - A & B.