Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Co na turnie?

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Czy lepiej przeczekać turn ze względu na słabego kickera? Jakiś czas temu ktoś tu na forum pisał, że nie ma sensu budować dużej puli z parą, nawet jeśli to jest TP i często opłaca się poczekać na turnie. Z drugiej strony, przeciwnik mógł sprawdzać tutaj w zasadzie z każdym pocket pair i dwoma kierami, a bije mnie tylko 22, 33, TT, KT, KJ, KQ, może ewentualnie AK. Złapałem się tutaj na myśleniu "dobrze, że nie betowałem na turnie", po tym, jak pokazał seta, ale chyba jednak bet byłby lepszym zagraniem?

    Starting a new hand (#993685106)
    Texas Holdem NL $0.05/$0.10 - 2008-05-23 12:34:20 Server
    Table Balboa Park
    Seat 1: pawncl0wn ( $10 )
    Seat 3: Herlinde ( $10.05 ) 22/20/4,3
    Seat 5: drunkenbear ( $9.74 )
    Seat 6: vanity14 ( $9.57 )
    Seat 8: Karbinieks ( $16.38 )
    Seat 10: Trias00 ( $10.40 )
    Herlinde posts Small Blind $0.05
    drunkenbear posts Big Blind $0.10
    Dealing cards
    Your cards 9 K [Trias00]
    vanity14 folds
    Karbinieks folds
    Trias00 raises $0.40
    pawncl0wn folds
    Herlinde calls $0.35
    drunkenbear folds
    Dealing Flop 2 K 3
    Herlinde checks
    Trias00 bets $0.70
    Herlinde calls $0.70
    Dealing Turn 2 K 3 T
    Herlinde checks
    Trias00 checks
    Dealing River 2 K 3 T 6
    Herlinde bets $1.50
    Trias00 calls $1.50
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 25-05-2008 o 16:21

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    myslalem ze K9o to slaba reka i imo fold;/
    widocznie sie mylilem

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    IMO rozegrane perfekcyjnie.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    IMO może być, choć bet (niewielki) na turnie nie byłby zły. Jeśli nie betujesz na turnie to koleś czasem może zagrac ostro na river i nie wiesz czy to blef czy coś ma. A jeśli zabetujesz na turnie to koleś może na river nawet z tym setem zaczekać myśląc "betował na flopie i na turnie to powinien tez na river - zaczekam pokazując słabość a potem go zraisuję". Ty oczywiście na river czekasz i jakby co to minimalizujesz straty. Gram na tych stawkach i wiem ze często kolesie tak grają jeśli mają coś mocnego (check/call check/call i check/raise).

    Oczywiście polecam taką linię tylko dlatego że masz pozycję - inaczej tylko check na turnie.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    EEE??
    Jak by taki gosc betowal we mnie turn to wtedy jestem pewny, ze ma tego krola (czesto tu zrobie mini raise wtedy zeby troche pule zbudowac albo call zalezy czy strachliwy przeciwnik) i na riverze obowiazkowo robie valuebeta (tylko debile czekuja seta na river no chyba ze masz jakies SUPER MEGA NOTKI, ze gosciu zawsze betuje) a wtedy stracilby jeszcze wiecej niz w tym przypadku.
    Samo rozdanie jak juz zdecydowal sie grac takie gowno zagrane dobrze.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    IMO może być, choć bet (niewielki) na turnie nie byłby zły. Jeśli nie betujesz na turnie to koleś czasem może zagrac ostro na river i nie wiesz czy to blef czy coś ma. A jeśli zabetujesz na turnie to koleś może na river nawet z tym setem zaczekać myśląc "betował na flopie i na turnie to powinien tez na river - zaczekam pokazując słabość a potem go zraisuję". Ty oczywiście na river czekasz i jakby co to minimalizujesz straty. Gram na tych stawkach i wiem ze często kolesie tak grają jeśli mają coś mocnego (check/call check/call i check/raise).

    Oczywiście polecam taką linię tylko dlatego że masz pozycję - inaczej tylko check na turnie.
    nie mysl co mysla twoji przeciwnicy bo oni wogole nie mysla na tych stawkach..pzdr

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Tak jak ja to opisałem - gra spora grupa graczy z tych stawek I własnie analizujac to rozdanie zakładałem że gramy z jednym z nich. Gdybym zakładał że gramy z Karlosem83 to bym inaczej pisał A że taka gra jest do dupy to już inna sprawa, ale mi to nie przeszkadza że tak grają.

    Patrick - każdy gracz myśli! Nawetj jeśli gra jak debil i myśli że 72 jest dobre do sprawdzenia allina to jednak myśli

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Jak dla mnie bardzo dobrze rozegrane nie licząc pf. Ja bym to foldował, a co do turna to bardzo dobre przeczekanie i indukcja blefa i zachowanie małej puli dla słabej karty.
    Po przeczekaniu masa kart na river może Cię betować myśląc, że są z przodu jak np słabszy król, jakaś T czy pockety do 99 włącznie

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Wiem, że K9 to nie monster, ale myślałem, że do kradzieży blindów się nada...

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Jesteśmy 6-handed. K9o na CO to jak najbardziej ręka dobra do raisowania. Nie słuchaj tych nitów grających 5/2 .