Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    witam

    granie online tym się rożni od grania w realu, że pokerroom częśc rzeczy robi za graczy - przede wszystkim rozdaje karty, liczy żetony i popycha grę do przodu.

    kiedy chciałem nauczyć moje stare sporadycznie grające w "polskiego-dobieranego" towarzystwo, okazało się że mam problem.
    nie do konca bylismy pewni kto kiedy zaczyna licytacje na poszczegolnym etapie rozdania - czy ktos moglby mi to ładnie wyłożyć?

    to co wiem, to ze jesli są 3 i wiecej osob to dealer rozdaje karty, pierwszy wchodzi gracz po jego lewej z SB, nastepny daje BB a trzeci od dealera rozpoczyna grę po spojrzeniu w karty przed flopem. ostatni do zrobienia CALL jest ten ktory grał BB.

    co potem ? kto kiedy zaczyna licytację po flopie, turnie i river ?
    jaka jest ogolna zasada?

    pozdrawiam

    PS. moi znajomi chociaz nie graja w internecie a tylk raz jakis czas w domu na zapalki przestawili sie calkowicie na texasa

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    przed flopem licytuje pierwszy gracz po bb ; po flopie juz kolejnosc normalna czyli pierwszy po dealerze (np sb jesli wszedl do gry) po turn i river podobnie

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Nie wiem czy masz zamiar grac w dobieranego czy w texasa, ale z tego co wiem w holdemie robi sie to tak.

    Zakladajac, ze gracie w 3 osoby - SB, BB, B/D.

    Preflop.
    Wrzucacie blindy, pierwszy reaguje B/D, potem SB, potem BB.

    Postflop.
    Pierwszy reaguje SB,potem BB, potem B/D.

    Zasada jest taka, ze pierwszy przed flopiem reaguje gracz na lewo od BB, zas po flopie reaguje gracz zaraz po lewej od buttona, wiec nawet jezeli powiedzmy preflop SB sfolduje to pierwszy po flopie bedzie reagowal BB.

    Wiem, ze glupi napisalem, ale boli mnie glowa od nauki
    edit:Palo mnie wyprzedzil

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669