Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54
  1. #11
    Źle się może wyraziłem. Dla mnie ten flop aż sie prosi o sprawdzenie sytuacji bet potem / bet3/4 pota. Dlatego takie określenie (może zbyt emocjonalnie brzmiące).

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Rozumiem, że chciałeś napisać skrajnie zły check. Bo marginalna decyzja to w moim rozumieniu taka, której EV jest bliskie zera (jak również EV decyzji odwrotnej).

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    w HoCG jest analiza podobnej reki - tyle ze heads up po flopie. tzn my podbijalismy przed flopem, sprawdzenie od kogos z blindow. flop 996. Harrington doradza "mostly bet" a konkretnie bet w 60% przypadkow. uzasadnienia na poltorej strony nie chce mi sie przytaczac, zainteresowanych odsylam do owej knigi, bo fajna.

    przy czym tam bylo 996 rainbow. tu po mojemu trzeba duzo czesciej niz w 60% betowac, bo wiecej drawow.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Jakby była do dostania w bibliotekach, to chętnie

    Możesz chociaż ogólnie napisać na czym opierał swoje 60% (a nie np. 80-90%)?

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    az tak dokladnie tych procentow nie analizuje akurat przy tej rece

    niemniej:
    - dla niego brak beta na flopie z lepsza reka (a zaklada ze ma lepsza skoro brak przeslanek, do uznania, ze gorsza) to kontrola wielkosci puli. a ciagle podkresla, jakie to wazne (przypominam - reka z ksiazki praktycznie nie miala drawow, poza jakims jedynym 78).

    - dywersyfikacja rozgrywania jest dobrana u niego do co najmniej srednich stawek, wiec na tak niskich jak rozdanie z tego watku zapewne procent betu bylby duzo wyzszy

    no i jasno napisal, ze niestety, jesli gosc trafil tripsa lub wiecej, to trudno, i tak stracimy sporo pieniedzy. wiec podejrzewam (tego juz nie napisal), ze tak niski procent u niego jest zwiazany z tym, ze albo jestemy daleko z przodu, albo daleko z tylu...

    a HoCG chyba juz mozna wyrabiac w promocjach...
    Ostatnio edytowane przez rami ; 18-05-2008 o 21:53

  6. #16
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    easy call jak dla mnie, gosc pewnie ma JJ. Jest sansa ze flopnal fulla a ma quady po turnie, ale jak ma quady to niech je pokaze. Call 100%.

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    przy takim flopie Harrington by CB w 100%

    przy dry flopie 996 możemy CB TURN ze względu na kontrolę puli i maxymalizację zysków

    oczywiście nasza decyzja zależy od dwóch czynników: image, przeciwnik


    co do PF to 3BB to rzeczywiście trochę mało - polecam 3,5BB lub 4BB
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 19-05-2008 o 23:33

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    przy takim flopie Harrington by CB w 100%
    czytales HoCG?

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    przy takim flopie Harrington by CB w 100%

    przy dry flopie 996 możemy CB TURN ze względu na kontrolę puli i maxymalizację zysków
    Nie rozumiem dlaczego przy TT8 ma być cb na flopie a przy 996 może być cb na turnie?

    A poza tym załóżmy że betuję flop tak jak piszecie - dostaję call od gościa mającego pozycję. Co na turn? Zakładam ze check. Koleś podbija 40-70% puli. Co wtedy? I co na river jeśli mam sprawdzić turna?

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    198
    no to teraz postawiłeś się w sytuacji "zgaduj zagadula w której ręce złota kula"(a raczej 10).Bet na flopie był obowiązkowy,tym bardziej przy flush draw(oczywiście wiekszy preflop też no ale nie takie pytanie zadałeś).W sumie daje tu call chyba że mam dobrego reada gościa(u siebie mam notki gości którzy robią big overbety z monsterami).Ogólnie w tej sytuacji jak ktos tu pisał jesteś 60-40 do przodu.Rozumiem że jednak to zrzuciłeś?