Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: kiedy ch/r T

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    gramy z agresywnym graczem

    jeśli na flopie mamy jeden rodzaj draw + overcard i dostajemy re-raise mająć na ręku overpair lub seta- to co robimy?

    W jakich sytuacjach bawicie się w call FLOP i ch/r TURN?


    mowa o NL100 +

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    - gdy agresja przeciwnika jest >2
    - i gdy mielismy wczesniej sytuacje, gdy widzieliśmy, że przeciwnik agresywnie rozgrywa wszelkie drawy
    - lub gdy gramy po prostu z maniakiem

    w innych przypadkach po prostu raise już na flopie

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nigdy tak nie gramy, chyba że jesteśmy na tyle głupi, że uważamy, że przeciwnik jest znacznie głupszy od nas.

    A nie gramy tak dlatego, że:
    - jeśli przeciwnik ma rzeczywiście draw, to może zrobić na turnie check behind aby nie zostać wyraisowanym z puli, w szczególności wtedy, gdy zostało wam jeszcze sporo kasy w stackach w stosunku do wielkości puli,
    - jeśli ma jakiś gotowy słaby układ, to może dać check behind w celu kontroli wielkości puli i na river nie będziesz w stanie wygrać za wiele, szczególnie wtedy, gdy macie dużo kasy,
    - możesz zostać wyblefowany na scary river, szczególnie wtedy, gdy macie dużo kasy.

    Ponadto jeśli Hero ma kiepski table image (tzn. tight), to tym bardziej check flop i zastawianie się na C/R turn nie ma IMO sensu.

    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    - gdy agresja przeciwnika jest >2
    - i gdy mielismy wczesniej sytuacje, gdy widzieliśmy, że przeciwnik agresywnie rozgrywa wszelkie drawy
    To nie zawsze zadziała. Np. ja mam TOT-AF > 2 i potrafię semi bluff raisować drawy, ale niekoniecznie wypalę z drugiej rury jeśli jakiś nit bez pozycji sprawdzi mojego raise'a na flopie.

    jdx

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    czyli w strategii Wanpiego należy uwzględnić pozycję, aby uniknąć braku akcji na T
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 15-05-2008 o 22:40

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Mając pozycję raczej nigdy nie możesz zrobić C/R.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    no z tego co ja zrozumialem to jestes OOP
    ale faktycznie jdx ma rację, myślący przeciwnik nie da się wciągnąc w taką pulapkę, tym bardziej jeśli Ty masz solidny image, ale ja mam kilku takich w bazie, na których tak gram, i wrzuca stacka na turnie ze swoim nut flush drawem