Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517


    Witam

    Wrzuciłem moje statystyki z 50K rozdań na NL10 FR na forum i proszę o ich analizę pod względem przejścia na wyższe limity.

    1. Przede wszystkim wskaźnik 16/6 nie wygląda najlepiej. Wynika to z tego że limpuję Axs, czasem z pozycją Kxs oraz wszystkie niskie parki (od 88 w dół). Na NL10 dużo flopów nie jest przebitych i dlatego oglądam je z tymi kartami za cenę BB, ale na wyższych limitach nie będzie już tak tanio (pewnie wszystkie lub prawie wszystkie flopy są przebijane).
    Stąd moje pytanie jak gracie (NL25, NL50) takie ręce jak Axs, Kxs i niskie pary?

    2. Jak oceniacie dalsze staty takie jak:
    a) 6BB/100 hands
    b) Won$ WSF 30%
    c) Won$ At SD 52%
    d) Co sądzicie o moim contbecie (zdjęcie Moje staty3). Zazwyczaj tak grałem, że na początku 3-4 rozdania nie contbetowałem, że niby tego nie wrobię w ogóle, a później już spoko. Zakładałem w ten sposób że przeciwnik widząc moje wcześniejsze calle zrzuci się na flopie bo moim becie (contbecie).
    e) co sądzicie o moim graniu w zależności od pozycji (zdjęcie Moje staty-pozycja). Przyznaję że dopiero uczę się wykorzystywać granie z pozycją, ale wiem że na wyższych limitach jest to bardzo ważne.

    Mam nadzieję, że po waszej krytyce zacznę zwracać uwagę na więcej rzeczy i poprawię swoją grę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez anatom ; 14-05-2008 o 13:42

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Zmiełbym staty na 17/3. Na tych stawkach nie widzę sensu dmuchania w pulę w pre flopie. Graj dużo rozdań limpem który ma Ciebie kosztować 1BB i czekaj na monstery. Zdecydowanie za dużo podbijasz pre flop, to jest złe na tych stawkach. Nie ma sensu wyrzucać z rozdania kilku osób które mogłyby Ci zapłacić BI gdybyś tylko pozwolił im zobaczyć flopa. Oczywiście podbijałbyś JJ+, AQ+ ale nic więcej. Grając 17/3 możesz dodatkowo pozwolić sobie na więcej stolików (masz prostrzą grę). Masz również słaba agresję na flopie, powinieneś mieć koło 3.

    6BB/100 rozdań to współczynnik który może być dużo lepszy. Być może popełniasz jakieś podstawowe błędy postflop (złe rozgrywanie drawów, złe betowanie z setami, złe rozgrywanie AA, KK, QQ, JJ, AK, AQ).

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Warmatius - trochę jestem zaskoczony twoim postem. To jest NL10 PS a nie NL10 Boss czy NL2... Ja gdy miałem 7ptBB to wydawał mi się że jest super a ty mówisz że może być znacznie lepiej... Hmm no nie wiem. Poza tym radzisz głównie limpować. Jeśli będziemy raisować tylko premium hands to kolesie sie skapną i niektórzy będą wiedzieć co możemy mieć. Poza tym z tego co przeglądam forum to nikt nie poleca limpowania. No i anatom się wybiera na NL25 a tam to już chyba tym bardziej powinien rzadko limpować.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Dzięki Panowie za komenty.

    Tylu bardzo dobrych pokerzystów udziela się na tym forum i żaden z nich nie ma nic do powiedzenia?

  5. #5
    Być może większość rad z wyższych stawek na NL10 można sobie ......wsadzić
    Ale tak na poważnie próbowałem już z NL10 na NL25 na PS się przenosić i gra tam już inna - więcej graczy obserwuje stół i przeciwników a nie tylko swoje karty i na razie spadki bankrolla zmuszają mnie do powrotu na NL10 - więc przejście o niebo trudniejsze niż NL10/NL25 na np. Ongame
    pozdrawiam
    wiechu

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    Dzięki Panowie za komenty.

    Tylu bardzo dobrych pokerzystów udziela się na tym forum i żaden z nich nie ma nic do powiedzenia?
    ten post wydaje sie albo nieprzemyslany albo obrazliwy dla Warmatiusa, ale to tylko moje odczucie

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez Josek Zobacz posta
    ten post wydaje sie albo nieprzemyslany albo obrazliwy dla Warmatiusa, ale to tylko moje odczucie
    Jeśli tak to jest postrzegane to sorry. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Gram w pokera od niedawna i właśnie po to założyłem konto na pokerzysta.pl żeby zaczerpnąć rady od dużo lepszych graczy ode mnie. Każdy post (oczywiście jeśli dotyczyć tematu) traktuję serio i jestem za niego wdzięczny, a za taki uważam post Warmatiusa, a także AdamaBB.

    P.S Pytanie w tym poście jest raczej retoryczne i miało na celu zachęcenie innych do komentarzu.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    Nice joke warmatius. Apropo gry, to cud ze wygrywasz z takimi statami powinno sie to nie zdarzac. Poogladaj jakies filmy. Poczytaj o jakis starting hands. Twoja gra to nieporozumienie.

    DuzySlon