Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Hej, mam pytanie natury matematycznej.
    Ostatnie 4 turnieje przegrałem przez to,ze mimo lepszej reki startowej mialem tylko jedną pare.
    Ready niewchodzą w gre , buy in 24+2,czy 1+0.1 na fulltilt. Donki wala alliny z TOP SET, jak i 2nd pair bez kickera.Dopiero po 2-3h da sie cos grac i myslec...

    Moje rozdania przegrane to glownie Limp AA na butonie, vs BB.
    Przykład ; JA AA , call , BB check
    Flop Q24
    JA: bet pot
    DONK: CALL ->> TURN 8
    JA: BET POT, DONK :ALL IN ??!
    MYSLE: chyba nie ma znow 2 par ??
    Mial i przegrałem.

    Przed chwilą: mimo 6 donkow , na BB check AJs
    Nie chcialem reisowac bo donki i wbijaja z wszystkim, a jakos nie lubie raisowac z AJ ^^

    flop A 2 8, uznalem za bezpieczny Flop,
    BET 1/2 ,BB raise 4 POT, mysle czy jest taka mozliwosc ze po raz 5 przegram z BB??
    Z ciekawosci, bo nie mialem sily grac, all in,pokazał A8, Chyba wszystkie ostatnie rozdania, ktore grałem vs BB,SB, przegrywam
    MAM AK,BB AT, FLOP AT2, calluje all in, i wtopa
    Teraz pytanie, jaka szansa ze BB trafi w 2 pary, lub ktokolwiek inny, przy syfiastym flopie,

    Czy powinienem NA BUTTON.SB.BB RAISOWAC AJ.AT???
    NIE LUBIE RAISOWAC .QQ,JJ.TT. bo donki calluja z kazdym asem, AS na flopie i mam pozamiatane,A jak raisuje z Asem , to łapią 2 pary.....
    Takze czy Mialem poprostu nie farta??? , czy szansa
    na zlapanie 2 par jest duza ?
    Dzieki

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    przepraszam, ale to mo że brutalnie zabrzmieć: użyłeś milion razy słowa DONKI, a jak dla mnie limpowanie na buttonie (nawet z gorszą ręką) jest donkowaniem, nigdy nie limpuj na buttonie

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez cARALooH Zobacz posta

    Moje rozdania przegrane to glownie Limp AA na butonie, vs BB.
    przeczytaj to 20razy i wyciagnij wnioski

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Toruń
    Posty
    27
    Cytat Zamieszczone przez cARALooH Zobacz posta
    Teraz pytanie, jaka szansa ze BB trafi w 2 pary, lub ktokolwiek inny, przy syfiastym flopie,
    przy limpowanych family potach ? zajebiaszcza

  5. #5
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez cARALooH Zobacz posta
    Hej, mam pytanie natury matematycznej.
    Ostatnie 4 turnieje przegrałem przez to,ze mimo lepszej reki startowej mialem tylko jedną pare.
    Ready niewchodzą w gre , buy in 24+2,czy 1+0.1 na fulltilt. Donki wala alliny z TOP SET, jak i 2nd pair bez kickera.Dopiero po 2-3h da sie cos grac i myslec...

    Moje rozdania przegrane to glownie Limp AA na butonie, vs BB.
    Przykład ; JA AA , call , BB check
    Flop Q24
    JA: bet pot
    DONK: CALL ->> TURN 8
    JA: BET POT, DONK :ALL IN ??!
    MYSLE: chyba nie ma znow 2 par ??
    Mial i przegrałem.

    Przed chwilą: mimo 6 donkow , na BB check AJs
    Nie chcialem reisowac bo donki i wbijaja z wszystkim, a jakos nie lubie raisowac z AJ ^^

    flop A 2 8, uznalem za bezpieczny Flop,
    BET 1/2 ,BB raise 4 POT, mysle czy jest taka mozliwosc ze po raz 5 przegram z BB??
    Z ciekawosci, bo nie mialem sily grac, all in,pokazał A8, Chyba wszystkie ostatnie rozdania, ktore grałem vs BB,SB, przegrywam
    MAM AK,BB AT, FLOP AT2, calluje all in, i wtopa
    Teraz pytanie, jaka szansa ze BB trafi w 2 pary, lub ktokolwiek inny, przy syfiastym flopie,

    Czy powinienem NA BUTTON.SB.BB RAISOWAC AJ.AT???
    NIE LUBIE RAISOWAC .QQ,JJ.TT. bo donki calluja z kazdym asem, AS na flopie i mam pozamiatane,A jak raisuje z Asem , to łapią 2 pary.....
    Takze czy Mialem poprostu nie farta??? , czy szansa
    na zlapanie 2 par jest duza ?
    Dzieki

    tak to widze,

    AJ TT AQ offsuit nie ma co sytematycznie raisowac przy 9 osobach, jesli wszycy przed toba zlimpowali albo spasowali, to raise jest na rzeczy.

    a to rozdanie z, AA jak ktos podbil przed toba, a nikt inny nie dal calla, i raiser jest typu loose to spoko mozna zlimpowac, jak gracz tight to walisz po nim preflop, jak kazdy zpasowal a ty grasz agresywnie, to wal raise i moze BB pomysli, ze znowu kradniesz blindy i go kasujesz wtedy.
    Ostatnio edytowane przez JaysonRR ; 07-05-2008 o 06:52

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    jedyne opłacalne limpowanie - to AA KK na SB w starciu z graczem, który stale broni BB - oczywiście nie należy z tym przesadzać i stosować tylko w sytuacji gdy do nas są same foldy

    i oczywiście ładoujemy 3beta

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    "NIE LUBIE RAISOWAC .QQ,JJ.TT. bo donki calluja z kazdym asem"

    Gdzie tu sens? Skoro calluja z kazdym asem to tym bardziej powinienes ich raisowac, zeby wyciskac maxymalna wartosc z twojej reki...

    Poza tym majac QQ czy JJ i flop z A od razu zakladasz, ze jestes z tylu?

    No i na koniec - nie wygrasz nic limpujac, turnieje wygrywasz agresja.

    "Przykład ; JA AA , call , BB check
    Flop Q24
    JA: bet pot
    DONK: CALL ->> TURN 8
    JA: BET POT, DONK :ALL IN ??!
    MYSLE: chyba nie ma znow 2 par ??
    Mial i przegrałem.
    "

    Gdzie tu z jego strony donkowe zagranie? Powiedzmy, ze mial Q8, dales call, flop spadl z Q high, zakladam, ze dal checka, to uwazasz, ze ma sie zlozyc z top para na twoj bet pot? Ja bym sie w zyciu nie zlozyl, potem lapie druga parke, raisuje cie all in i tyle.

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez LukeLasko1 Zobacz posta
    "Przykład ; JA AA , call , BB check
    Flop Q24
    JA: bet pot
    DONK: CALL ->> TURN 8
    JA: BET POT, DONK :ALL IN ??!
    MYSLE: chyba nie ma znow 2 par ??
    Mial i przegrałem.
    "

    Gdzie tu z jego strony donkowe zagranie? Powiedzmy, ze mial Q8, dales call, flop spadl z Q high, zakladam, ze dal checka, to uwazasz, ze ma sie zlozyc z top para na twoj bet pot? Ja bym sie w zyciu nie zlozyl, potem lapie druga parke, raisuje cie all in i tyle.
    Hahaha, dokładnie, w tym rozdaniu był jeden DONK ale bynajmniej nie siedział na BB

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    219
    fajny wątek

  10. #10
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    dobry limp z taka karta to z wczesnej pozycji przy aktywnych graczach na ringu. Z AA masz szanse reraisowac, z JJ QQ masz szanse gosci niezle zalatwic.