Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Hand history gdzieś mi wcięło, więc napiszę z pamięci:
    Stół 6-handed, NL 0.05/0.10 euro na B2B.
    Dostaję na UTG+1. Podbijam do 0.4 i dostaję call od buttona. Flop: . W puli jest 0.95. Robię contbet za jakieś 0.7 czy 0.8 i dostaję raise do ok. 2. Ja: all in (10).
    Tak po zastanowieniu stwierdzam, że chyba o wiele lepszym zagraniem byłby call z intencją dobrania do tego flusha. Przeciwko wszystkiemu oprócz, bardzo mało prawdopodobnych, 82 lub FD jestem z tyłu. A już szczególnie all in do tak małej puli był chyba strasznie głupim zagraniem. Mogłem ewentualnie zrobić mniejszy reraise i spasować po allinie przeciwnika, a po jego callu check i fold lub call w zależności od oddsów.



    I jeszcze jedno rozdanie: http://www.pokerhand.org/?2565339
    Przeciwnik miał statystyki 62/10/0.6 (po jakichś 20 rozdaniach), choć szczerze mówiąc, zagapiłem się i nie spojrzałem nawet na nie, bo zapamiętałem go skądś jako dobrego gracza (choć widać, że jest inaczej, ale jakoś takie właśnie wrażenie odniosłem). W przeciwnym wypadku na turnie dałbym raczej check.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 05-05-2008 o 13:28

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    267
    standard, jakbys zrobil mniejszy raise i spasowal na allina to chyba musialbys skonczyc z pokerem, mozna robic mniejszy raise ale tylko po to zeby przeciwkowi wydawalo sie ze mozemy spasowac chociaz w rzeczywistosci nie ma takiej opcji. jesli chodzi o drugie to befowalbym raczej dobrego gracza a nie fisha, ktory nie wyrzuci na takim stole chyba zadnej pary.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Przypomniało mi się teraz to rozdanie i dochodzę do wniosku, że all in był tu zupełnie bez sensu. Bo niby co chcę przez niego osiągnąć? Wyrzucić z rozdania AK/AQ? Mocno wątpliwe, szczególnie na tych stawkach, a o tym, że przeciwnik spasuje A2 czy A8 nie ma nawet mowy. Chronić swoją rękę? Co najwyżej przed 3-outerami, o flush draw nie muszę się przecież martwić. Wyciągnąć kasę od słabszych rąk? Jeśli przeciwnik jest donkiem, to pewnie sprawdzi z każdym AX, pytanie tylko czy z taką ręką raisowałby contbeta? Słabi gracze zwykle grają pasywnie, więc pewnie odpowiedź brzmi nie. Z kolei jeśli to dobry gracz, to AT (ew. A9) wyrzuci tutaj lekką ręką. Jeśli blefuje, to też nie chcę go przecież zmusić do spasowania, bo niby po co?
    Tak więc gra o stacki raczej mi się nie opłaca, bo przeciwko zasięgowi przeciwnika mam raptem 42%. Wydaje mi się, że wobec powyższego lepszym zagraniem będzie call z intencją trafienia co najmniej 2 par (pamiętając, że trips mnie nie urządza, bo poprawia moją sytuację tylko przeciwko bardzo mało prawdopodobnemu 82 - nawet donki rzadko grają z taką ręką) na turnie lub river, jeśli dostanę dobre oddsy i check-fold na river, jeśli mój układ się nie polepszy.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Imo zagrales tak jak sie powinno to grac i glebsze rozwazania na tych stawkach nie maja sensu. W takiej syt dostaniesz calla nie tylko od seta, gorsze asy od Twojego tez moga sprawdzic bo obstawia Cie na fdraw na podstawie rozegrania (ktory defacto masz a do tego top pair i niezly kicker), jak gosc jest downem o ktorych tutaj nie trudno to mozesz tutaj dostac calla od masy innego gowna. Granie takiej reki pasywnie oznacza, ze cos z Toba nie tak

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    Karlos no to ciekawe,ze piszesz ze po takim rozegraniu gorsze asy tez go sprawdza,bo obstawiaja go na FD ja nie wiedziałem ze pushujac sie oznacza ze ktoś dobiera do FD nie widze takiej mozliwości zeby go gorszy as callował,a po zatym nie jestem do konaca przekonany czy nie lepszy jest call,bo pushem napewno nie wyrzuci z rozdania na tych stawkach ani two pair ani wiadomo seta,wiec musi liczyc na dobranie do flusha bo na flopie przy callu buttona napewno jest z tyłu
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 31-07-2008 o 16:38

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    imo robisz 3bet do 5 i call allina, jezeli da call to allin na turnie.. jak przyjdzie spadnie karo to moze skonczyc sie akcja i koles juz wiecej nic nie zaplaci

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    ... ja nie wiedziałem ze pushujac sie oznacza ze ktoś dobiera do FD ...
    Standardowe zagranie, malo widziales widocznie. Zapomniales dodac, ze bylby to push po jego raise ja jak widze takie cos to bardzo czesto jest to draw ew draw + para.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    Karlos chlopak,agresywne rozgrywanie-push moze oznaczac rownie dobrze drawowanie jak i czescie bronienie swojej reki przed drawem,ale moze uciebie jest inaczej i zawesz slepo obstawiasz kogos na drawa w momecie pusha ha a co do agresywnego rozgrywania drawa to zgodze sie ze jest jak najbardziej EV+ ale na wyzszych stawkach gdzie przeciwnicy potrafia zrzucic slaba czy srednia reke,ja tu robie call lub raise,ale jak to ujołes ja jeszcze malo widziałem w PT wyswietla mi ze dopiero dobiłem do 100 reki haha

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ja sie zgadzam z tym co Trias napisał w poście nr 3.
    Większa szansa że jesteśmy gorsi.
    - jeśli jesteśmy gorsi to nie bardzo sobie wyobrażam żeby po allinie przeciwnik zrzucił lepszą rękę od naszej (AQ AK, 2 pary, set). Więc allin IMO nie ma sensu
    - jeśli jednak jesteśmy lepsi to od gorszej ręki czasem (rzadko) wyciągniemy cały stack ale najczęściej wyrzucimy ją z rozdania.

    Ja bym callował i próbował dozbierać do flusha lub 2 par (12 outów). Na turnie jak nic nie dojdzie, gram check i sprawdzam jego beta jeśli mam oddsy, ale nie wykluczone że zaczeka lub będzie minibetował np jeśli blefował albo idiotycznie rozgrywa mocne układy. Jak ostatecznie nic nie trafię to stracę tylko część stacka a gdy trafię 2 pary to:
    -z setem przegram stacka
    -od 2 par wyciągnę max
    -od AK AQ też sporo (byc może max)
    gdy trafię flusha
    -od seta i 2 par wyciągnę raczej max
    -od AK AQ też trochę.