Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1
    Siema.
    wczoraj grajac w kasynie na ruletce postanowilem ze cos napisze

    Zaczne od tego ze poker traktuje jako gre ktora opiera sie tylko i wylacznie na statystyce. i od poczatku mojej przygody wlasnie w taki sposob probuje opierac sie grajac w ta dziwna gre. narazie po 2 latach gry moge pochwalic sie jedynie wygranym turniejem 4k gwd. ale ciagle sie ucze .
    dlaczego fundamentem jest statystyka a nie inne rzeczy... ? dlatego ze to wlasnie od niej wszystko zalezy i jezeli opanuje wszystkie zaleznosci to reszta przyjdzie sama.

    bede pisal o wielu rzeczach.
    o tym ze utrzymuje sie z pokera, o tym jak to wplywa na moje zycie a takze na zycie moich najblizszych (takze mojego 6 miesiecznego psa ), o tym jak ...

    mam nadzieje ze wiele moich przemyslen was zainteresuje

    Zaczynamy !!

  2. #2
    narazie moja gra opiera sie na na niskich stawkach 0.05/0.1 nl oraz turniejach. gram na boss medii. oprogramowanie nie jest za bardzo sprawiedliwe poniewaz moim zdaniem sprzyja debilom oraz dazy do tego aby nawet na stole short handed (5players max) spotkalo sie min 2 wysokie uklady. chodzi o to aby na nas zarabialo jak najwiecej osob. podatek ktory odpowadzamy jest tak naprawde kropla w morzu w porownaniu z tym ile bysmy musieli placic naszemu zajebistemu panstwu...
    jak wyglada moj dzien pracy.
    odpalam system i pierwsza rzecze ktora robie jest szukanie turnieju ktory zaraz sie zacznie. dlaczego ? on uczy mnie dyscypliny ktora jest wazna. turniej umieszczam w centum monitora i jemu poswiecam najwiecej uwagi bo profity plynace z wygranych turniejow sa najwazniejsze i najwieksze.

    zaczne wlasnie od tego . jak widze granie w turniejaach ? postaram dac ci kilka wskazowek jak zaczac grac po to aby cos wygrac.

    prawda jest aby poczatkujacy gracz najpierw zagral tysiac freeroli zanim wplaci jakiekolwiek pieniadze. podczas tej gry powinien wejsc na droge ktora polega na zdrowym mysleniu o tym jakie wnioski trzeba wyciagac z wygranych partii a przede wszystkich z bledow ktore sa popelniane. zawsze trzeba sie wystrzegac zagran ktore sa spowodowane emocjami. przegrales jedna partie to nie probuj za wszelka cene udowodnic sobie ze A10 w kolorze jest odpowiednia karta do tego aby rzucic all po raise jakiegos innego gracza na stole.

    teraz postaram sie przedstawic o sposobie w jaki podchodze do grania w turniejach.
    na poczatek standardowy turniej bez buyina.
    start 1,5k zetonow.
    Mysl o tym aby ta ilosc chipsow zachowac jak najdluzej. nie warto wchodzic do gry nie majac sensownych kart. uwazam ze strata chocby 50 chipsow na poczatku turnieju ogranicza twoja wygrana.

    "startujac na poczatku turnieju najwazniejsze sa te karty z ktorymi potrafisz sie pozegnac" - Ryba

    nie jestem wam w stanie napisac z jakimi kartami trzeba grac a z jakimi nie. z tego co zauwazylem to na poczatku turnieju nie ma sensu limpowac wysokich ukladow poniewaz przy niskich blindach gracze potrafia wchodzic z kartami typu 47 suited i przy floopie 456 off twoje zlimpowane QQ tak naprawde nie sa takie silne jak sie wydaje. chodzi o to aby stwarzac okazje do tego aby rozgrywajac partie miec jak najmniej przeciwnikow w danym rozdaniu. wazna jest takze pozycja. Jezeli naprzykad dostaniesz AK off z wczesnej pozycji nie powinienes ich bic. to dopiero poczatek turnieju. zwykly call i czekasz jak zagra stol. czesto jest tak ze ktos z glebi stolu udezy, a wtedy powines uznac czy warto z tymi kartami wchodzic.

    przyklad.

    zaczynasz po blinach z AK off. za toba sa 4 calle a dealer przy blinach 15/30 bije 400. blindy pasuja . moja ocena sytuacji jest nastepujaca.
    Gracze za toba moga tak jak ty moga zlimpowac dobre karty albo miec podobne (A9s, KJs), czyli jest mozliwosc ze zabieraja ci twoje pomocne karty. zawodnik ktory bije moze miec np. pare JJ wiec zlym rozwiazaniem bedzie podjecie decyzji o wrzucaniu all. on bedzie mial przewage wiazaca sie z pozycja (przy rozgrywaniu daleszej gry po call). pasuj !!!
    moze okazac sie ze zawodnik za toba wrzuci all z AQ a dealer pokaze te walety.

    Ta sama sytuacja. zaczynasz z AA. Udez min 2x pot aby wyeliminowac z gry jaknajwiecej przeciwnikow. prawdopodobnie ktos cie sprawdzi. przy flopie ktory sprzyja tobie np. Q92 mozesz spokojnie czekac na blad gracza ktoremu dojdze Dama i powoli wycicagac od niego zetony. pamietaj o tym ze bardzo wazne jest sprawdzenie tego czy przeciwnik cos trafil . nie majac pozycji nalezy udezyc z sila pota jezeli wylapal cos mocego typu dama reszta jest fomalnoscia. no jezeli oprogramowanie cie nie oszuka. ))))))))
    w tej samej sytuacji przy flopie 789 pik , ktorego nie widac na twoich asach sytuacja nie jest ciekawa. bo gdy przeciwnik sprawdzil z A10 a jego as bedzie pasowal do koloru masz male szanse na to by wygrac. najlepszym rozwiazaniem w tej sytuacji jest lekkie uderzenie na floopie. przy callu przeciwnika i turnie ktory nie bedzie pasowal do reszty czyli np. 2kier mozesz mocno udezyc i wystraszyc potencjalnego zbieracza. gdy na flopie twoj bet spotka sie z raisem moim zdaniem warto to sprawdzic ale nie probuj udowadniac ze asy w tej parii sa najwyzszym ukladem.
    po raise przeciwnika jest mozliwosc sparownia stolu np. przez 7 wtedy twoja karta staje sie mocniejsza i mozesz dajej POWOLI !!! rozgrywac to rozdanie.
    Jezeli twoj bet na flopie spotka sie z all przeciwnika ja w tym momencie automatycznie pasuje.
    jest wiele ukladow ktore wygywaja po river z Twoimi tak mocnymi Asami.


    jezeli chodzi o niskie pary. 77 a ty znajdujesz sie po srodku stolu wystarczy tylko call i czekanie na ciekawego floopa. nie ma sensu tego bic bo ta para wcale nie jest wysoka przy AK4 na floopie. zawodnik ktory cie sprawdzi prawdopodobnie ma Asa lub krola badz takze pare ktora prawdopodobnie jest silniejsza od twojej. dobrze jest sprawdzic maly raise z 77 i przy trafionej 7 zaskoczyc przeciwnika ktory trafil top pare. nalezy pamietac aby nie wchodzic do gry gdy raise jest zbyt wysoki. moze przeciwnik chce ci nim pokazac ze ma wyzsza pare od twojej.
    ciekawym rozwiazaniem jest sprawdzanie jako 4 zawodnik w partii dosc wysokiego beta. prawdopodobienstwo duzo bardziej ci sprzyja poniewaz jest mozliwosc ze 3 zawodnikow ma wyskowie uklady kart ktore siebie nawzajem wykluczaja. np AQ, A9, KQ, Q9. statystyka przemawia za tym ze oni maja male szanse na to ze cos im dojdze a twoje 77 dozbiera seta badz bedzie dosc sile przy niskim floopie.

    Narazie to tyle ale postaram sie w najbizszym czasie duzo wiecej pisac. takze o grze na stolikach cashowych

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Nie wiem czy mozna ci tu pisac komentarze ale nie moglem sie powstrzymac.

    Cytat Zamieszczone przez SabotagePL Zobacz posta
    o tym ze utrzymuje sie z pokera
    Cytat Zamieszczone przez SabotagePL Zobacz posta
    narazie moja gra opiera sie na na niskich stawkach 0.05/0.1 nl
    respect

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    a może tak założyłbyś bloga na jakieś stronce które są do tego dobrze pszystosowane jeśli chodzi o interfejs itd?

    np.
    www.tlpoker.pl
    http://www.liquidpoker.net/
    http://www.cardrunners.com/

    w jednym z watków na tym forum wklejamy linki do tych bogów po prostu i wtedy jest jakoś wygodniej

  5. #5
    Kurak to ze moja gra opiera sie na niskich stawkach to nie znaczy ze tylko tam gram. wieczorem lubie sobie zagrac na 0.25/0.50 euro.
    na boss medii nie jest problemem wygrac 100 euro dziennie grajac na 9 stolach inajnizszych stawkach

    czesto zdarza sie ze turniej mnie lekko dofinansuje. i robi sie dniowka 500 euro
    Ostatnio edytowane przez SabotagePL ; 04-05-2008 o 15:16

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    A tak wogle to robisz cos poza graniem w pokera??
    Studiujesz czy sie uczysz?? Bo jesli tak to ok, bo pewnie duzo ludzi z forum tak zyje np. ja ale jesli rzuciles prace dla grania na nl10 to nie wydaje mi sie zeby to byl dobry pomysl.

  7. #7
    studiuje na sgh.
    kiedys pracowalem w gastronomi

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Tania prowokacja:]

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Nawet bardzo tania ale za to w kurwę śmieszna

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    241
    Cytat Zamieszczone przez LukeLasko1 Zobacz posta
    Tania prowokacja:]
    To gdzie ta prowokacja? Bo nie zauważyłem. Nie bądź taki sPiSkowiec