Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Przed momentem zadzwoniła do mnie z numeru 14032339466 jakaś Pani i łamaną angielszczyzną podała się za pracownika Netellera, i zapytała mnie o odpowiedź na prywatne pytanie jaką podałem podczas rejestracji. Na moje pytanie po co jej taka informacja, powiedziała że wprowadzili zmiany i chce mi o nich powiedzieć, ale muszę podać odpowiedź. Na moje pytanie dlaczego nie wysyłają mailem takich informacji, zmieszała się i powiedziała że wysłali ale potrzebuje odpowiedzi. Po krótkiej wymianie zdań, stwierdziłem że sprawdzę pocztę i oddzwonię, i w trakcie tej wypowiedzi Pani się rozłączyła.

    Maila oczywiście nie dostałem, i ze względu na specyfikę tej sytuacji, i totalny nieprofesjonalizm ze strony osoby, która dzwoniła jestem przekonany, że ktoś chciał mnie wywałkować.

    Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

    Ostrzegam też inne osoby, aby przypadkiem nie podawały takich informacji, przed zweryfikowaniem dzwoniącego.

    Sting

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    220
    z tego numeru do mnie tez dzwonili jak zmienialem walute na koncie, wiec raczej to nie jest walek jakis.

    choc w dzisiejszych czasach nie trudno, by numer wyswietlany osoby dzwoniacej byl taki jaki chcemy...

  3. #3
    To chyba standardowa procedura. Skąd znaliby Twoje pytanie bezpieczeństwa? Ten sam numer wyświetlił się i u mnie. Dzwonili też kiedyś, kiedy wygrałem w jakiejś ichniej loterii czy promocji - również weryfikując (nie pamiętam z jakiego numeru). Mam nadzieję, że nie ominęła Cię wygrana Rozmawialiśmy o promocjach, sugestiach i takich tam pierdołach. Ktoś jeszcze się naciął?


    pozdr

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    mnialem identyczny telefon i zareagowałem jak Sting, piowiedzialem ze nie zdradze odpowiedzi gdy nie jestem pewny ze to NEteller dzwoni, babka powiedziala mi pierwsza litere odpowiedzi na moje haslo wiec uznalem ze to nie szczesliwy traf tylko faktycznie NEteller.

    Dzwonili by poinformowac ze cos tam dla VIPow maja jakies mniejsze oplaty czy cos

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Górno
    Posty
    224
    heheheh toś ich załatwił StingnWo

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Ale pokazuje to tylko brak profesjonalizmu Netellera. Nie powinni pytać o takie rzeczy.
    A StingnWo zachował się jak najbardziej prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 29-04-2008 o 22:28

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    296
    Niby dlaczego nie powinni pytac? Po to wlasnie jest to pytanie zebys ty, jak zadadza ci to pytanie, wiedzial, ze dzwoni NT. A jak odpowiesz to oni wiedza, ze rozmawiaja z wlasciwa osoba. Niby skad by wiedziala jakie jest twoje pytanie, nie bedac z NT?

    A z ta angielszczyzna to u nich jest bardzo roznie.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem jak to jest w Netellerze, ale np. jeśli zapomnisz hasła do konta e-mail, to wystarczy, że znasz sam adres i klikniesz "zapomniałem hasła" a pytanie ci się wyświetli, więc praktycznie każdy może je poznać. Zresztą, tak czy siak, zawsze możliwy jest przecież jakiś wyciek, a wtedy taka polityka Netellera może tylko ułatwić kradzież pieniędzy.
    A udowadniać, że to Neteller dzwoni w takich wypadkach jak opisane powyżej przecież wcale nie muszą. Jeżeli chcą pogadać o promocjach itp. duperelach, to niech sobie gadają, przez telefon cię przecież nikt nie okradnie.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 30-04-2008 o 10:05