Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    $2/$4 Pot Limit Omaha Hi
    6 players
    Converted at weaktight.com

    Profiles and Stacks:
    UTG ($852.78) 35.0/17.7/4.1 (532)
    UTG+1 ($996.03) 58.8/1.2/1.6 (80)
    Hero ($361.40) 22.8/14.1/1.6 (92)
    BTN ($203.07) 54.5/5.4/2.1 (167)
    SB ($764.91) 46.7/17.2/1.8 (855)
    BB ($148.98) 59.6/8.5/10.0 (47)

    Pre-flop: ($6, 6 players) Hero is CO
    UTG raises to $14, 1 fold, Hero raises to $44, 1 fold, SB calls $42, 1 fold, UTG raises to $180, Hero ???


    ---


    Jak sprawdzę, to na 95% SB też się dołoży. UTG to solidny gracz, na 99% ma AAxx, prawdopodobnie double suited i/lub z niezłymi side kartami. Czy call jest poprawny z punktu widzenia pot odds/implied odds?

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    100
    1. Jeżeli grają 3 osoby to musisz dołożyć 140$ do puli ok. 540$ czyli jakieś 26% puli. Jest praktycznie pewne, że jeśli trafisz flopa, lub częściowo trafisz (czyli na przykład FD) to i Ty dokładasz swoją resztę, czyli 180$ i przynajmniej jeden z przeciwników. I pula w tym momencie to około 900$ w której możesz uczestniczyć.

    Zakładając, że jeden mu dobre AAxx (ale nie w twoim kolorze), a drugi jakiegos rundowna lub wysokie karty (czyli np. 6789 lub AQTJ) to pre-flop masz około 30-35% na zgarnięcie puli. Koleś z AAxx ma 45-50% a reszta zostaje dla SB. Więc jeżeli obstawiasz SB, że dokłada po Tobie to ja bym dołożył się do puli.

    Dużo mniejsze szanse zostają jeśli UTG posiada suited Ace'a w którymś z Twoich kolorów, wtedy Twoje szanse znacznie spadają. Jednak cały czas chyba skłaniał bym się do call.

    2. W przypadku jeśli grałbyś z UTG HU w tym rozdaniu to skłaniał bym się ku FOLD, bo w najlpeszym przypadku mamy z nim 37-40% (jeśli faktycznie gra dobre Asy, ale znając Twojego niezłego reada to faktycznie je ma .

    Istnieje spora szansa, że jednak jesteśmy mocniej z tyłu, jeśli ma nasze flushowe outy i wtedy może być ciężko nawet z 30% szans dla Ciebie. Mając na uwagę, że musisz włożyć praktycznie połowę swojego stacka przed flopem, gra w tym momencie wydaje mi się EV-.

    Podsumowując, jeśli już call to tylko w momencie gdy jesteś pewien że SB dokłada. FOld również nie będzie błędem - to jest jedno z tych rozdań na styku...

    Pozdr


  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    To jedno z tych rozdań gdzie ZAWSZE gram tylko w jeden sposób...
    I'M ALL IN !!!!!!!!!!!!!!

    Podczas rozdania i tak niczego się nie doliczę, mam na pewno mnóstwo outów, prawdopodobnie żywe dwa flush drawy, PUSH.

    Oczywiście zakładając, że SB sprawdzi na 95%, jakbyś obstawiał jego call w okolicach 50% to bym dużo rzadziej był skłonny dorzucić
    Ostatnio edytowane przez Brooklyn4321 ; 26-04-2008 o 14:28

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    ALL IN jest zupełnie bez sensu, UTG ma przynajmniej AAxx z jednym suitem i dobrymi side cards (coś w stylu AsAd9sTh), bez takiej ręki IMO nie wrzuciłby 4-betu. Więc wrzucanie stacka w tym momencie po pierwsze zostawia nas z tyłu przeciwko UTG a po drugie może wywalić z rozdania SB. Pamiętajmy, że UTG to gracz solidny...

    Generalnie sprawdzam aby na flopie zobaczyć K lub 7 lub aby złapać FD/flush przy którym UTG nie wrzuci All-Ina... "Na czuja" call jest +EV (przy założeniu SB w puli) - ale czy da się to jakoś policzyć?

    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Upsss... Zmęczenie po wczorajszej nocnej sesji... Myślałem że to akcja z NL200 i mamy innego stacka dlatego wyskoczyłem z tym all inem... Oczywiście nie all inujemy się, bo jak napisałeś wyżej wypłoszymy SB... Sorka