Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Pytanie jak w temacie. Postanowiłem sobie zacząć grać w Omahę na PL2 na PS (stoły 6 osobowe). I proszę o jakieś ogólne porady. Jest mało artykułów dotyczących Omahy choć coś czytałem na poker1.pl czy pokertexas.pl. Z tym że tam były porady ogólne i autorzy raczej zakładali, że gramy z graczami średnimi/dobrymi. Natomiast PL2 to... wiadomo

    Interesują mnie między innymi 3 rzeczy.
    1. W jednym z artykułów autor radził podbijać tylko o pot. Wiadomo - większe zyski ale też duuże wahania bankrolla. Czy na PL2 powinno się tak grać. Czy może gramy niezbyt agresywnie na flopie i turnie i dopiero gdy jesteśmy na river i wiemy na czym stoimy to gramy ostro bo słabi przeciwnicy i tak często zapłacą a z kolei są znacznie mniejsze wachania kasy. W końcu z tego co wiem to w Omaha mając dobry układ, nie mamy na flopie tak dużej przewagi jak w Holdemie i sytuacja często się zmienia.
    2. W artykule wyczytałem że gramy tylko nutsami i nuts drawami. Czy to nie przesada zwłaszcza grając w 5-6 osób. Jak będę grał tylko takie układy to nie wiem czy na blindy uzbieram (na PL2 pewnie tak ale wyżej..?)
    3. Jaką powinienem mniej więcej mieć oglądalność flopa na tych stawkach? Grać bardzo tight? Czy dość loose i oglądając dużo flopów starać się trafić jak najwięcej mocnych układów? Wiem że na PL2 oglądalność flopa jest bardzo wysoka u graczy.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    LOL Nikt mi nic nie odpowie?? Obraziliście się czy co??

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    1. Nie widze sensu grania slabo na flopie i turnie. Nie zbudujesz puli, a na riverze mozesz podbic tylko o pot!!! Co do podbic. Na PL2 wal o pot, jesli nie jestes pewien to checkuj, jesli koles Cie przebija do daj call albo folduj. Prawdopodobnie ma cos lepszego.

    2. 5-6 ja juz zaczynam grac mocno od 2 top par na flopie. Oczywiscie jest kwestia drawa na flopie, ilu wejdzie w podbicie. Turn, river to juz roznie, bet, check, call, fold

    Poza oczywistymi drawami uwazaj na sety i tripsy. Jesli ktos Cie przebija, prawdopodobnie ma juz tego fulla.

    3. Styl gry, to juz od Ciebie zalezy. Widzialem graczy, ktorzy mieli wysokie vpip i niezle sobie radzili. Po prostu trafiasz dobrego flopa i cisniesz. Nic nie trafiasz foldujesz.

    P.S Przogotuj sie na swingi. Naprawde niektorzy w tej grze maja niezlego farta

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Zerknij tutaj:
    http://www.tlpoker.pl/blog/viewblog.php?id=16085

    1. Zawsze graj o pulę bądź czekaj/sprawdzaj, chyba że stół jest sparowany i masz fulla lub reprezentujesz trips. Podbijasz o pulę z dwóch powodów: budujesz pot oraz mając najlepszą rękę obcinasz pot odds przeciwnikom.

    2. To nie przesada, nuts i nut drawy będą Ci się trafiały na tyle często, że nitując ugrasz solidny profit aż do mid stakes.

    3. Nie ma optymalnej oglądalności flopa, dla początkującego polecam jednak granie z VPIP nie większym niż 30% i preflop raise nie mniejszym niż 5% - zwłaszcza z BTN i CO. Graj solidnie i tyle - masz nuts to walisz o pot, masz draw do nuts i oddsy to sprawdzasz i jak trafisz to walisz o pot...

    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    a ja mam takie pytanie - jako, że temat dotyczy omaszki, to może ktoś tu odpowie
    Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia (mając na ręku xx22) karety 2222 już na flopie?
    nadziałem się właśnie, mając nutsowego fulla na taką karetę.
    Czy takie sytuacje w omahę są procentowo bardzo częste - kareta na fulla??

  6. #6
    Nie wiem jak wyglądają w tym przypadku procenty.. ale na stawkach jakich ja gram (0,05-0,10 i 0,10-0,20) zdarza się to dość często.
    Ale ja z reguły łapie spore bad beaty.

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Bocian a jak rozgrywasz Combo drawy, czyli OESD + FD???

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Zależy od pozycji i przeciwników oraz "nutsowości" drawów. Generalnie OESD+FD jest dogiem ok. 4-6 w stosunku do seta, więc nie ma co się napalać - z późnej pozycji można to atakować spokojnie, ale z wczesnej lepsze są check-call. Co innego FD+wrap - wtedy można szaleć. Drawy warto rozgrywać agresywnie z LP i spokojniej z EP, chyba że mają przynajmniej coinflipa przeciwko setowi.

    Ale wszystko i tak zależy od tego z kim gram, z jakiej pozycji i jak mocny jest to draw...

    pzdr

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    38
    OESD+FD proszę o rozszyfrowanie

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Open Ended Straight Draw + Flush Draw

    Np. coś takiego:

    Hero

    Flop