Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 111
  1. #81
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Kielce / Kraków
    Posty
    108
    Dla mnie czwartek i piątek odpadają. Niedziela ewentualnie mogła by być.
    Chociaż na chwilę obecną to ja odpadam z Mastersa.

  2. #82
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Ksiondz, tylko jak chcesz żebyśmy głosowali nad zmianami we środę to przygotuj konkretną propozycję. Kilku pomysłom naraz w jednym głosowaniu nie wróżę sukcesu.

    Jak dla mnie aktualne wpisowe to tylko "nieco ponad 50", natomiast proponowane przez Ciebie to już "prawie 100". Co postrzegane może być jako spora różnica. Tak jak i Andzik jestem zdania, że ograniczy to nam napływ nowych graczy, o co ostatnio Stak skutecznie zadbał.
    Nie miałbym nic przeciwko graniu w aktualnym gronie cały czas, ale jak wiadomo z czasem część ekipy się zawsze z różnych powodów wykrusza i dobrze jak od czasu do czasu pojawia się nowa siła.

    Zobaczymy co z tego wyjdzie w środę. Jak ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje do przegłosowania to napiszcie najlepiej na forum, żeby każdy mógł się wcześniej do nich odnieść.

    Możliwy termin mastersa wygląda na to, że został zawężony do niedzieli. Panowie z czołówki tabeli, którzy jeszcze się nie określili proszę dajcie znać czy taki by Wam pasował. Jak nie wyjdzie ta niedziela to potem może być ciężko wszystkich zebrać, więc lepiej to załatwić od razu.

  3. #83
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    296
    Dawno, dawno temu kiedy co poniektóży jeszcze na stojąco pod szafę wchodzili głosowałem za podniesieniem wpisowego do wartości która jest teraz. Graczy nie ubyło a wręcz lawinowo przybyło.
    Ale bez jaj Ksiądz 100? Ja wiem, że "studenci w wakacje w końcu coś robią porzytecznego i zarabiaja kase ale czyżbyś w ciągu jednej środy chciał ich pozbawić całej wypłaty?

    Osobiście w tą środe się pewnie jeszcze zjawię ale co do mastersa nawet jak by się odbył w ósmy dzień tygodnia to pewnie mnie nie będzie. Tak, że fisheria walczcie bo jednego prosa będzie prawdopodobniej mniej.

  4. #84
    ja moge sie poswiecic, dostac te 2.0 z Matematyki Finansowej i przyjsc w czwartek, ale niedziela absolutnie odpada, bo o 3 w nocy mam odprawe w balicach

  5. #85
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    113
    1. Zwiekszenie wpisowego do 80 zl.
    a) przeznaczenie 20 zl na Mastersa
    b) zwiekszenie Mastersa do 16 osob, ew. 2 propoz. do 10 osob
    Jezeli zostanie odrzucony pkt A lub B to caly pkt 1 jest dla mnie nieaktualny.

    2. Zlikwidowac zrzutki po 10 zl na poczatku sezonu, a kase na nowe karty, sukna itp brac z puli Mastersa.

    3. Sprawa ilosci zetonow w Mastersie, ktora miala byc glosowana 3 miesiace temu.
    Propozycja:
    a) ilosc pkt zawodnika w sezonie x 2 = ilosc startowa zetonow w Mastersie.
    b) + 50 zetonow za kazde zwyciestwo ligowe.

    4. Przy rownej ilosci pkt na koniec sezonu o wyzszym miejscu w tabeli powinna decydowac wieksza frekwencja na lidze, w dalszej kolejnosci najwyzsze miejsce w jednym z 13 turniejow, potem 2 najwyzsze miejsce itd.

    Jak wymysle jeszcze cos glupiego to dopisze


    Ps: Gdzie ja Kolumb napisalem ze do 100 zl. Nie sluchaj oszolomow ledwo o 20 zl proponuje podniesc, ale spokojnie znalazloby sie kilkanacie osob ktore sa za 100 zl.

    Ps2: Swoja droga Marian to bardzo dobre zagranie psychologiczne "nieco ponad 50"
    "prawie 100" i "spora roznica" no i wychodzi na to ze chce podniesc wpisowe o 50zl
    Kolumba na ten trik zlapales.
    Ostatnio edytowane przez Ksiondz ; 23-06-2008 o 23:50

  6. #86
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    165
    Tak się zastanawiam nad Twoją propozycją Ksiondz i choć osobiście nie robi mi za dużej różnicy czy wpisowe będzie 60 czy 80 PLN to patrząc ogólnie na cały zamysł turniejów ligowych to istnieje ryzyko że spadnie frekfencja a ona gwarantuje urozmaicenie tych rozgrywek. Co więcej nie bardzo też widzę powód dla którego mielibyśmy podnosić wpisowe bo chyba jedyny to taki aby było więcej do wygrania ale jestem zdania że jak ktoś chce to bez problemu może grać droższe turnieje czy to w sieci czy też live ( bo jak wiemy w Krakowie powstało już kilka inicjatyw gdzie regularnie grywa się turnieje z większym wpisowym ) zaś krakowska niesponsorowana liga pokera stanowi serię turniejów gdzie walczy się wg mnie bardziej o prestiż niż o pieniądze.
    Co do Twojej propozycji zwiększenia ilości uczestników turnieju Masters to jestem absolutnie przeciwny ponieważ przy 16 os cała jego idea straciła by sens. Ma to być turniej dla czołówki czyli kilku nalepszych wyników ligowych w sezonie a nie dla połowy uczestników regularnie uczęszczających na spotkania ligowe. Jeśli miałby to być turniej dla 16 os to lepiej by było zrobić go dla wszystkich i wtedy jak co tydzień byłoby 5 miejsc płatnych ale czemu miało by to służyć ?.

    Jeśli chodzi o składkę na początek sezonu na sprzęt itp. to jest to myślę dobre rozwiązanie nie wymagające żadnych poprawek bo jak do tej pory działało dobrze.
    Zaś z poważniejszych kwesti ligowych to proponowałbym pomału zacząć się zastanawiać nad miejscem w którym odbywają się rozgrywki gdzyż zwiększająca się frekfencja może niebawem przekroczyć możliwości lokalowe jakimi dysponujemy.

    Sprawa ilości żetonów na stracie Mastersa była już dyskutowana i osobiście proponowałbym jedynie delikatne pogłębienie stacka np +100 żetonów dla każdego co sprawi grę w tym turnieju jeszcze bardziej interesującą.

    Cytat Zamieszczone przez Ksiondz Zobacz posta
    Ps2: Swoja droga Marian to bardzo dobre zagranie psychologiczne "nieco ponad 50"
    "prawie 100" i "spora roznica" no i wychodzi na to ze chce podniesc wpisowe o 50zl
    Kolumba na ten trik zlapales.
    Moim zdaniem wypowiedź Mariana jest czytelna i wszyscy wiedzą o co chodzi a zresztą to głównie z jego inicjatywy powstały i regularnie się odbywają rozgrywki ligowe więc moim zdaniem powinien mieć zdanie decydujące w sprawach związanych z ligą. A tym samym nie musi używać żadnych trików psychologicznych żeby wyrazić swoją opinię więc ją po prostu wyraża.
    Swoją drogą to jeszcze nie widziałem żeby tu na forum ktoś złapał Kolumba na jakieś triki bo to głównie on jest od trików lol
    Ostatnio edytowane przez herq123 ; 24-06-2008 o 16:27

  7. #87
    Dołączył
    Oct 2007
    Przegląda
    Kielce/Kraków
    Posty
    212
    co do lokalu to ja jestem jak najbardziej za zmiana ale oczywiscie na lepsze. mam nawet taki lokal prawie dogadany tyle ze termin musialby zostac zmieniony na np czwartek albo poniedzialek. ale to wszystko zalezy od managera lokalu.
    wiecej informacji pozniej

  8. #88
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    113
    Zaczne od konca. W sprawie ilosci zetonow w Mastersie, wiekszosc osob uwazala ze nalezy zmniejszyc roznice w zetonach,a niektorzy ze nalezy w Mastersie wyrownac stacki, poniewaz osoba wygrywajaca Lige i zgarniajaca za to nagrode ma na dodatek druzgocaca przewage w Mastersie (na chwile obecna Ty masz 1009 zetonow a 8 Marian mialby 390) i proponujesz dodac wszystkim po 100 zetonow a to nic nie zmienia. Przy mojej propozycjii mialbys 698 a Marian ktory ma 1 zwyciestwo ligowe 630 zetonow i to zapewnia rowna gre.

    Skladki na poczatek sezonu powinny zostac zlikwidowane jezeli przejdzie wpisowe 80 zl. Kiedys zapytalem Mariana czy nie lepiej zeby kazda osoba ktora jest pierwszy raz w sezonie na lidze doplacala 5 zl, zamiast 10zl ktore placa tylko osoby obecne na 1 turnieju (zgadnij kogo na 1 turnieju nie bylo )
    i uslyszalem ze to jest niemozliwe do realizacjii

    Masters 8 osobowy byl ok gdy na lige przychodzilo 20 kilka osob. Teraz przez lige przewinelo sie prawie 120 osob, wiec czemu by nie rozszerzyc finalowej rozgrywki. Wiecej ludzi bedzie sie bawilo do konca walka o pkt. Piszesz o Lidze w Brunschwicku, ale ze ona jest zamknieta do 16 osob to nie napisales. Dalej piszesz ze jedyny powod do podniesienia wpisowego to taki zeby bylo wiecej do wygrania. Na tak postawiony zarzut nie moge znalezc sensownej odpowiedzi, po prostu mnie zastrzeliles

    Pozdrawiam

    Ps: a co powiecie na turniej w formie Knockout ( tak to sie nazywa na Full Tilcie) czyli nagroda za wyeliminowanie przeciwnika ??

  9. #89
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    165
    Cytat Zamieszczone przez Ksiondz Zobacz posta
    Skladki na poczatek sezonu powinny zostac zlikwidowane jezeli przejdzie wpisowe 80 zl. Kiedys zapytalem Mariana czy nie lepiej zeby kazda osoba ktora jest pierwszy raz w sezonie na lidze doplacala 5 zl, zamiast 10zl ktore placa tylko osoby obecne na 1 turnieju (zgadnij kogo na 1 turnieju nie bylo )
    i uslyszalem ze to jest niemozliwe do realizacjii
    Nie muszę zgadywać gdyż wiem że mnie nie było bo nie mogłem być z takich czy innych przyczyn ale jeśli chodzi o składkę na początek sezonu to wpłaciłem tydzień później i nie sądzę żeby się aż tak zdewaluowało w ciągu tych 7 dni. A jeśli masz wątpliwości to możesz sprawdzić u Mariana czy wpłynęło odemnie 10 PLN ! ... Może to co piszesz nie jest niemożliwe do realizacji te 5 PLN od nowego gracza ale obarcza Mariana kupą dodatkowej roboty a pamietaj że on robi to wszystko no profit , więc po co dodatkowa komplikacja ...

    Odnośnie stacków początkowych w Mastersie jak już wspomniałem była już dyskusja i każdy wyraził swoje za i przeciw, ale Masters ma być turniejem promującym najwyżej punktujących w lidze i stąd biorą się różnice w początkowych stackach, bo pewnie nie pamiętasz ale ja pamiętam gdy nie było jeszcze Mastersa a cała kasa z części ligowej była dzielona na kilku najwyżej punktujących graczy i był to klasyczny schemat który został urozmaicony turniejem Masters na koniec sezonu. A dodawanie żetonów za zwycięstwa w poszczególnych turniejach jak dla mnie nie jest dobrym rozwiązaniem bo z góry nie uwzglednia wszystkich graczy ( mam na myśli tych którzy wygrali jakiś turniej a nie dostali się do Mastersa ).
    Weź też pod uwagę że wyrównując stacki początkowe zamiast turnieju Masters gramy freeroll'a w formie sit&go'a co chyba w oczywisty sposób zaburza całą jego idee. Pamiętaj też że pula ligowa jest podzielona w proporcjach 1000 dla zwycięzcy ligi reszta na Mastersa więc według całego zamysłu zdobywasz jak najwiecej punktów aby mieć większą przewagę na starcie. A moja propozycja dotyczyła jedynie pogłębienia stacków a nie wyrównywania szans bo powtórzę jeszcze raz Masters nie ma byś sit&go -em równych szans gdyż jest nierozerwalnie powiązany ze zmaganiami ligowymi !

    Odnośnie Ligi w Brunszwiku to dla Twojej wiadomości ostatnio w turnieju grało 17 os i nikt nie powiedział że jest ona ograniczona do 16 os gdybyś na jej starcie zgłosił chęć udziału to napewno by się dla Ciebie znalazło miejsce a na dzień dzisiejszy pozostaje Ci możliwość przyjścia i zagrania tak poprostu turnieju z wyższym wpisowym ... a zresztą ja nie jestem osobą kompetentną aby się wypowiadać na temat Ligi w Brunszwiku jedynie dałem tylko jako przykład w poscie że takie inicjatywy istnieją co mnie np bardzo cieszy. Podobnie zresztą jak zwiększająca się frekwencja na naszej lidze.

    A sformułowanie które Cię zastrzeliło jest oczywiste i dalej nie mogę znaleźć odpowiedzi czemu by miało jeszcze służyć ? Może nie dostrzegam wagi tego ile kasy jest do podziału ( czy jest to 5120 czy jest to 6580 czy też jest to 8000 ) i jak bardzo jest to ważne bo te rozgrywki traktuję jako sport i nigdy mi przez myśl nie przeszło się na nich dorobić majątku gdyż nie traktuję turniejów ligowych jako sposobu zarabiania na życie - stąd może jedynie dla mnie subiektywnie pieniądze które są do wygrania stanowią sprawę absolutnie marginalną.

    P.S
    Zresztą gdyby pula ligowa miała być kręgosłupem całego projektu ligi to już dawno mielibyśmy sponsora i nie musielibyśmy teraz dyskutować czy podnieść wpisowe o 20 pln czy nie bo nie miałoby to żadnego znaczenia. A na dzień dzisiejszy jesteśmy jedną z nielicznych niesponsorowanych lig pokerowych i bardzo mnie to cieszy że nie musimy słuchać nakazów i sugestii żadnego roomu pokerowego czy bukmachera.

    Również Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez herq123 ; 25-06-2008 o 12:38

  10. #90
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez herq123 Zobacz posta
    Odnośnie Ligi w Brunszwiku to dla Twojej wiadomości ostatnio w turnieju grało 17 os i nikt nie powiedział że jest ona ograniczona do 16 os gdybyś na jej starcie zgłosił chęć udziału to napewno by się dla Ciebie znalazło miejsce a na dzień dzisiejszy pozostaje Ci możliwość przyjścia i zagrania tak poprostu turnieju z wyższym wpisowym ... a zresztą ja nie jestem osobą kompetentną aby się wypowiadać na temat Ligi w Brunszwiku jedynie dałem tylko jako przykład w poscie że takie inicjatywy istnieją co mnie np bardzo cieszy. Podobnie zresztą jak zwiększająca się frekfencja na naszej lidze.
    Panowie
    Nie chcialbym sie tu wypowiadac w imieniu prezesa Nowaka,ale dla scislosci :
    Liga w Brunswicku jest otwarta dla wszystkich. Gral juz Marian, Kolumb a nawet Biedziu. 16 osob gra o nagrode glowna i dla nich prowadzona jest klasyfikacja a goscie moga po prostu olsnic nas swoimi umiejetnosciami i zgarniac pule za dany turniej.
    BTW gratulacje Herqu, mam nadzieje ze nastepnym razem nie popelnie rownie kretynskiego bledu na stole finalowym frekwencja