Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 175
  1. #21
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    nie ma sie czym chwalić

  2. #22
    Wytrzeźwieje to zrozumie...

  3. #23
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Przepraszam moich bardziej inteligentnych kolegów, ale jesli nie piszą mi wyjaśnień to pewnie sami gówno zrozumieli...

  4. #24
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Już nie bierz tego tak do siebie, troche dystansu

  5. #25
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    easy folks

    @ Jack to są takie zabawy z logiką
    Skazany nie mógł wiedzieć kiedy zginie więc zgodnie z logiką wywnioskował, że jeśli dożyje do ostatniego dnia to będzie wiedział, że tego dnia zginie(a tego wiedzieć nie może) zatem ostatni dzień zawsze odpada i tak do momentu kiedy ostatni dzień staje się pierwszym ergo skazany wie, że nie zginie...
    i teraz również zgodnie z logiką...
    jeśli jest przekonany, że nie zginie to wyrok może zostać wykony każdego dnia bo zawsze będzie dla niego niepodziewany

  6. #26
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    147
    Trias mnie się wydaję, że to nie do końca jest tak jak mówisz z tym światłem, ponieważ prędkość światła jest równa prędkości granicznej jaką mogą osiągnąć ciała (czyli praktycznie możemy się tylko zbliżyć do prędkości światła) i światło emitowane przez źródło umieszczone na obiekcie będzie wyprzedzało obiekt.
    Pozdrawiam Marona.

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy, ale ja chyba właśnie to samo napisałem...
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 30-03-2008 o 23:49 Powód: usunięty zbędny cytat

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    można osiągnąć prędkość większą niż światło ale trochę naokoło

  9. #29
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Jedynie, gdy badasz prędkość grupową, bo fazowa NIE MOŻE być większa od C.

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Eeee, na odwrót. To fazowa może być >c, bo opisuje prędkość propagacji fazy (taka mało materialna rzecz ). Grupowa opisuje np. paczkę falową i nie może być większa od c. Prędkość grupowa to jest właśnie to, co rozumiemy pod pojęciem prędkości.

    Szybciej niż światło można oczywiście lecieć, ale to światło musi sobie podróżować w jakimś ośrodku.