Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    152
    Na wielu zagranicznych forach np www.flopturnriver.com gracze wspominaja ze lubia grac z niskimi connectorami np 45s, 56s, 67s, 78s, 89s, 9Ts. Jednak w moim przypadku czesto nie wiem jak sie zachowac i w jakich sytuacjach jak grac gdy dostane jedna z pozyszych par kart.

    Na poczatek wypisze swoje przemyslenia na ten temat, jesli sie myle to prosze mnie poprawcie, chetnie tez poczytam wasze pomysly na rozegranie.

    #1. Grac w momencie jak wielu graczy calluje w pre-flopie i znajdujemy sie na dalszej pozycji co pozwoli na pozniejsze lepsze zorientowanie w sytuacji. Jednak nie wiem czy lepiej maly reraise czy just call.

    #2. W momencie gry gracz ktory gra tight robi raise w pre-flopie callujemy go z np 54s, flop wyskakuje np 285rainbow, betujemy jego chack liczac ze ma na rece jakiej 2 face cards.

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Connectory oplaca sie grac praktycznie tylko z late position, chociaz czasem warto tanio zlimpowac w innej pozycji, aby wprowadzic mix do naszej gry.
    Co do drugiego przykladu to rozumiem, ze chcesz stealowac? bo nie rozumiem jak chcesz grac na gracza tight, ktory przewaznie gra pocket pary z para 5.

  3. #3
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    90
    Mysle ze pierwsza rzecza ktora powinienes zaznaczyc to czy chodzi ci o limit czy o nl, zakladam ze chodzi o limit
    co do #1 to zgadzam sie z Kakashi late oraz duza ilosc graczy
    co do #2 to widze tu male nieporozumienie w przykladzie ktory podajesz; z niskimi suited connectors wchodzimi w celu zlapania strita badz koloru, a nie parki bo nie jest ona zbyt wiele warta

  4. #4
    Rowniez lubie z tym garc.... ale imho u mnie tylko na sympatii sie konczy, jesli chodzi o cos wiecej. SC gram okazjonalnie i tylko po wygraniu niewielkiej sumy... tak dla 'smaku' limpuje, bo fajnie jest cos trafic z tymi kartami.

    Czasami jak jestem na ostatniej pozycji, to rowniez sie skusze, aby wejsc. Jednak z reguly folduje.

    A jesli gracz tight raisuje.... to zawsze fold, chyba, ze mam lepsza pare lub AK. Na razie na małe sumki taka gra mi wystarcza. :]

  5. #5
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez vincent83
    co do #2 to widze tu male nieporozumienie w przykladzie ktory podajesz; z niskimi suited connectors wchodzimi w celu zlapania strita badz koloru, a nie parki bo nie jest ona zbyt wiele warta
    Moja wizja jest taka. W pokerze wygrywaja mocniejsze karty, jednak nawet 2 najmocniejsze karty jak AK jak nie zlapia pomocy na stole sa nic nie warte i przegraja z niska parka jak np 44. Jesli wiemy ze gracz tight wchodzi do flopa z dwoma dobrymi kartami i na flopie dostanie trzy niskie karty moze sprawdzac naszego beta, a w takim momencie "procenty" sa po naszej stronie na to ze nie dobierze do wysokiej pary.

  6. #6
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Ja osobiscie lubie wejsc z SC tylko wtedy kiedy kilka osob gra dosc ostro a moj SC nie jest 45 czy 23 34 a wyzszy, 67 78 89. Kilka mocno grajacych osob znaczy ze maja mocne karty, A z czyms wysokim, ewentualnie parki mocne, przy takim ukladzie na stol wypadna niskie karty a wtedy moj SC ma spore szanse. To moje spostrzezenia, ale nizej niz 67 to juz za duze ryzyko...

    Grajac w ten sposob przewaznie jestem sporo do przodu, gdybym policzyl ile wygralem a ile przegralem bylby bardzo duzy plus. Przy pechu na flopie i wysokich kartach trace okolo 20 dolcow (gram stawki 2/2$ NL) ale przy szczesciu kosze na 200+

  7. #7
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    181
    ciesze sie ze lubicie Sc

  8. #8
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez ManYac
    Moja wizja jest taka. W pokerze wygrywaja mocniejsze karty, jednak nawet 2 najmocniejsze karty jak AK jak nie zlapia pomocy na stole sa nic nie warte i przegraja z niska parka jak np 44. Jesli wiemy ze gracz tight wchodzi do flopa z dwoma dobrymi kartami i na flopie dostanie trzy niskie karty moze sprawdzac naszego beta, a w takim momencie "procenty" sa po naszej stronie na to ze nie dobierze do wysokiej pary.
    Mysle tu zaczynasz popadac w skrajnosc bo z takim rozumowaniem moglbys powiedziec ze z kazda karta nalezy wchodzic na flopa i zobaczyc moze nam sie udalo cos zlapac, a jesli juz zlapiesz na flopie niska parke to ona i tak nie bedzie zbyt wiele warta jesli gra przeciwko tobie kilku przeciwnikow i ze swoja slaba para bedziesz musial placic za turn i river modlac sie zeby im nic nie doszlo.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    310
    Manyac- jeżeli chodzi ci o limit, to w grze z limitem nie należy grać sc. W grze z limitem wogóle nie należy grać niczego, należy natomiast palnąć sobie w łeb bo ta gra jest bez sensu.

    Natomiast w no-limit, jak najbardziej. Na niskich stawkach możesz grać sc z dowolnej pozycji, licząc na tanie zobaczenie flopa. Jeżeli ktoś mocno przebije to nic się nie dzieje, pojedyncze zakłady nie mają znaczenia, możesz zrzucić karty.
    Możesz natomiast wejść w nieduże przebicie, pod warunkiem, że obaj macie dużo żetonów. SC są najlepsze przeciwko graczom określanym jako słaby-solidny, którzy nie potrafią zrzucić wysokich kart i będą dawać ci wystarczające odsy, żebyś mógł dobierać do koloru lub strita.

    Oczywiście, z sc wchodzisz, żeby złapać kolor, strita, tripsy, lub ewentualnie dwie pary. Jeśli z ręką typu 78s złapiesz najwyższą parę na flopie i nikt nic nie stawia to oczywiście możesz postawić, ale musisz pamiętać o tym, że w zasadzie blefujesz i spasować przy najmniejszym oporze.


    P.S. A teraz ten sam post w polskiej nowomowie pokerowej:

    [...] Na low stakes mozesz play sc z dowolnej position, hoping na cheap flop. jezeli ktos strong raisuje to nic sie nie happenuje, single bet nie matter, mozesz sfoldowac.
    Mozesz natomiast callnac small raise pod warunkiem ze obaj macie big stacks. Sc sa best against weak-tight gracze ktorzy nie potrafia sfoldowac wysokich hands i beda ci dawac odds zebys mogl drawowac do flusha albo streeta.

    Of course, z sc calujesz zeby zlapac flusha, streeta, trips albo two pairs. Jezeli z handem typu 78s zcatchujesz top pair na flopie i nikt nie betuje to sure, mozesz zbetowac, ale musisz remember o tym ze w zasadzie bluffujesz i sfoldnac po czyims raisnieciu.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    Czas się położyć tirox :lol: :wink: