Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: Uwaga Oszust!!!

  1. #41
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    210
    NDZ jak bedziesz odbierz PWa...

  2. #42
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Phishingu jest pełno non stop się go dostaje na skrzynkę. Najbardziej mnie rozbawiło jak kolesie próbowali mnie przekręcić na Paypalu a ja wtedy tam kąta nie miałem. Phishing klasyfikuje się w ogóle jako jedna z odmian spamu. Inna podobna jest „nigeryjski przekręt” (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel). Wysyłasz spama do 10000 ludzi i kilku się złapie. Jest tez strona bawiąca sie z takimi oszustami:]. Gość chce Cię nabrać a Ty nabierasz jego że się nabrałeś i marnujesz jemu czas i jego pieniądze:] a później dzielisz się na forum swoimi osiągnięciami. Tutaj ta strona http://www.419eater.com/

  3. #43
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Trzeba na ta stronke dorzucic teraz celebERA

  4. #44
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Uwaga, po raz kolejny ktos sie podaje za administratora forum i wyludza kase, jest to osobnik z numeru podanego w pierwszym poscie: 2554987
    Prosze o sprawdzanie takich rzeczy przez poproszenie o wyslanie priva na forum albo jakis testowy post ... eh...

  5. #45
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    doli, a moze by tak wprowadzic na forum zakaz jakichkolwiek wymian ect.?

    kazdy z nas ma na GG liste zaufanych osob, wiec moze sie do nich zwracac. czas skonczyc z tymi wyludzeniami, bo to zaczyna sie robic nagminne.

  6. #46
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Bez sensu. Po pierwsze nie zamykajmy drogi wszystkim tym którym wymiana jest potrzebna do szczęścia. Jeśli ktoś się boi oszustwa to niech się nie wymienia. A jeśli ktoś jest lekkomyślny to i tak zostanie oszukany. Przecież żadna z tych wymian nie dokonała się przez forum tylko albo na gg albo przez PW. Wiec zakaz wymieniania się nic nie da.
    Podbija do Ciebie gość na ulicy mówi ze jest ważnym politykiem i potrzebuje pożyczyć 100 zł. Jutro Ci odda 200 zł. A Ty się zgadzasz no bo przecież mówi że jest ważnym politykiem wiec jest znany. To nic że nie masz żadnych dowodów na to kim naprawdę jest. Więc wyjmujesz 100 zł i mu je dajesz. Gościa nigdy więcej nie zobaczysz na oczy.
    Sytuacja analogiczna do tej z netu.
    Jak ktoś się daje nabrać na coś takiego to go i tak nie uchronisz. A jak ktoś nie ma czasu żeby sprawdzić gościa wysyłając mu PW albo upewnić się na milion innych sposobów to znaczy że ma sporo pieniędzy.
    Reasumując zabranianie używania jednego z dobrodziejstw forum bo są oszuści to trochę jak by państwo zabroniło posiadać samochód bo są przecież złodzieje samochodów a nie chcemy żeby kogoś okradli.

  7. #47
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Prawde mowiac zastanawialem sie nad tym co napisal warebel, bo rzeczywiscie zaczyna mnie to draznic. Z drugiej strony kirkblade ma racje, to o czym napisalem odbylo sie poza forum i gosc powolal sie tylko na to ze jest jednym z administratorow forum i to wystarczylo ... Wiekszosc tego typu przekretow i tak ma chyba miejsce poza forum z powolywaniem sie na nie, wiec zakaz wymian na forum nic by nie zmienil.

  8. #48
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Lodz
    Posty
    116
    U nas na forum zakazano wymian. Wiec przenioslem sie tutaj bo czasem zdarza mi sie wymienic. Jest to wygodne i szybkie. A jak jakies dziei oszukuja na drobne no bo inaczej nawzac nie mozna oszustwa na 50-200zl ryzykujac swoja dupe bo internet nie jest 100% anonimowy o czym niedlugo sie przekona pewien cwanieczek, ktory chcial dymnac NDZ a to NDZ nie dosc, ze go dymna to jeszcze odwiedzi to o czym my mowimy. Gielda dla ludzi myslacych. Sam wymienilem sie tutaj z paroma osobami (chocby bugim) i sa dodani do mojej listy osob w 100% uczciwych. Zostawcie gielde...

    Pozdro

  9. #49
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    217
    Chciałbym w tym miejscu ostrzec szanownych użytkowników niniejszego forum przed uzytkownikiem oleek, osobnik ten okazał się niesłownym dupkiem.Chciał, aby za rzekomo oferowane przez niego ksiązki zapłacić przez netellera, przystał jednak na opcję zaproponowaną przez moją osobę-wysyłka książek do mnie i potem zapłata na konto bankowe. Po 2 krótkich rozmowach na gg, osobnik zamilkł. Ksiązek nie wysłał. Stąd moje uzasadnione podejrzenia co do niego. Jego gg - 1933503. Jest to jak się okazuje uzytkownik forum mecz.pl z Tarnowa. Nie polecam żadnych kontaktów z wyżej wymienionym.

    edit///14 maj

    Do zaszczytnego grona frajerów postanowił dołączyć kolejny użytkownik tego forum-ownerek. Za wykonane przez moją osobę tłumaczenie nie zapłacił(loguje sięregularnie,nie odpisuje), pomimo wcześniejszej deklaracji(korespondencja do wglądu na życzenie). Zeszmacił się dla 100 zł, jego wybór,ale ja nie zamierzam pozostawić tego tylko między nami.
    Ostatnio edytowane przez Deus19 ; 14-05-2008 o 18:54

  10. #50
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Jak to mowia, nie dyskutuj z kretynem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pokona doswiadczeniem...wiec zadnych dalszych moich wypowiedzi w tym watku juz nie bedzie.


    Odpisalem w/w koledze, ze przez ostatnie dni bylem chory i nie moglem sie zajac owym tlumaczeniem, a dokladnie ocena jego wartosci merytorycznej.
    Trudno wycenic cos, w co nie mialo sie wgladu.
    Jednoczesnie poprosilem Pana Deusa Sreusa o adres MB do rozliczenia.

    Oczywiscie Pan Sreus woli opublicznie obrazac ludzi na forum niz wyslac adres MB...

    Byc moze w mniemaniu Pana Sreusa po jego emailu o moim rzekomym ignorowaniu jego jakis wyimaginowanych wiadomosci i grozbach "kampani" przeciwko mnie na forum, powinienem blagac o dostarczenie mi potrzebnych danych.

    Nadal czekam na adres MB, a sprawa mojego "frajerstwa" mam nadzieje, wyjasnimy na zywo.

    Bez pozdrowien w tym watku
    Ostatnio edytowane przez ownerek ; 14-05-2008 o 20:26