Strona 191 z 202 PierwszyPierwszy ... 91141181189190191192193201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,901 do 1,910 z 2011

Wątek: Seriale

  1. #1901
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Ja polecam Homeland.

  2. #1902
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Właśnie wczoraj pierwszy odcinek obejrzałem zachęcony wysokimi notami i chyba rzeczywiście może być ciekawe.

    W pełni się zgadzam co do Shameless, jak dla mnie Big Bang Theory jest genialne, oglądam jeszcze Psych, ale to taki trochę głupkowaty humor, chociaż mi podszedł

  3. #1903
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Też zacząłem oglądać Homeland, i bardzo pozytywnie do niego podchodzę. Ostatnio obejrzałem pod rząd parę produkcji AMC - The Killing, Rubicon, Mad Men, i jakoś tak intuicyjnie dostrzegam pewne wspólne cechy. Niby wszystko inne - tematyka, realia, ale tak "szło wyczuć" że to ta sama produkcja. Wszystko takie ponure, na ekranie dominowały zimne barwy, aktorzy nie są modelami/cycatymi modelkami... Nie mówię że to działa na niekorzyść tych seriali, polecam wszystkie trzy, ale gdy teraz zacząłem oglądać Homeland to aż było czuć że to całkiem inny typ produkcji, taki lżejszy, przyjemniejszy, dużo akcji, napięcia, zwrotów akcji, więc śmiało polecam każdemu kto oczekuje czegoś takiego .

  4. #1904
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    mnie The Killing sie bardzo podobal, wlasnie w sporej czesci dzieki nastrojowi

  5. #1905
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Warsaw, przymiotniki które użyłem do określenia tych trzech seriali może się wydają takie o pejoratywnym zabarwieniu, ale nie to miałem na myśli. Ja nie podchodzę do filmu jako do czegoś co ma mnie rozbawić czy rozweselić, bardziej jako do pewnej sztuki - grunt żeby wiedzieć czego się spodziewać. I to że The Killing wydawał mi się ponury, nie znaczy absolutnie że źle go odebrałem, akurat wszystkim znajomym miłośnikom seriali polecam go, a samo zakończenie to wgniotło mnie w fotel. Wyraziłem tylko, że Homeland to inny typ serialu, w moim odczuciu bardziej nastawiony na to co się dzieje niż na formę; i nie opowiadam się absolutnie że to lub tamto lepsze.

  6. #1906
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    The Killing
    Bardzo dobry serial.

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Rubicon
    Właśnie obejrzałem pilota i zapowiada się bardzo ciekawie. Mroczny klimat rzeczywiście podobny do The Killing.

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Mad Men
    Z rok temu siostra podrzuciła mi DVD mówiąc że to dobry show ale wymiękłem w połowie pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Być może dlatego, że uważam marketroidów i reklamiarzy za podludzi. O dziwo, na IMDB ma aż 8.9.

    Ze swojej strony polecam jeszcze Damages.

  7. #1907
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Rubicon trochę oglądałem, klimat rzeczywiście fajny, ale akcja tak niemrawo posuwała się do przodu, że odpuściłem sobie

  8. #1908
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ze swojej strony polecam jeszcze Damages.
    Skorym stwierdzić, że w tym wątku, to ja pierwszy poleciłem ten serial... może się mylę, ale tak mi się wydaję, gdyż śledzę ten wątek od początku jego powstania. Nie wiem JDX czy niedawno zacząłeś ten serial, czy może już go skończyłeś, ale wg mnie przez te cztery sezony, to każdy następny był lepszy od poprzedniego, co bywa rzadkością. Pierwszy ogólnie zachwycił mnie ciekawą intrygą i ciekawymi postaciami, drugi może intrygę miał mniej przejmującą, ale za to więcej dowiedzieliśmy się o postaciach, czyli generalnie o Patty i Ellen, natomiast dwa kolejne sezony wg mnie były świetne dlatego, że dopasowały się do faktycznych afer - trzeci sezon jest oparty na aferze z Madoffem, czwarty z prywatną armią Blackwater co coś tam narozrabiała w Iraku. Dla mnie Damages to jeden z lepszych seriali, chociaż z jakiegoś nieznanego mi powodu, żaden z moich znajomych miłośników seriali, nie wciągnął się w niego gdy go im polecałem .

  9. #1909
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Skorym stwierdzić, że w tym wątku, to ja pierwszy poleciłem ten serial... może się mylę, ale tak mi się wydaję, gdyż śledzę ten wątek od początku jego powstania.
    Całkiem możliwe. Nie jestem systematycznym czytelnikiem tego wątku. Nie jestem nawet profesjonalnym oglądaczem seriali. Np.: z wymienionych tutaj
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    EDIT: Lost, Prison Break i Dextera pomijam bo to obowiązkowa pozycja
    pozycji obowiązkowych nie widziałem żadnej. Zresztą z tych niewymienionych również wielu nie widziałem.

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Nie wiem JDX czy niedawno zacząłeś ten serial, czy może już go skończyłeś, ale wg mnie przez te cztery sezony, to każdy następny był lepszy od poprzedniego, co bywa rzadkością.
    Z 1,5 roku temu siostra przywiozła z UK dwa pierwsze sezony na DVD i mi podrzuciła mówiąc że dobre. W przeciwieństwie do Mad Men tym razem serial przypadł mi do gustu. Co do polepszania się z sezonu na sezon to ja powiedziałbym, że serial po prostu trzyma poziom ale z kolei wg. mojej siostry poziom spada.

  10. #1910
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    rubicon jest o tyle dziwnym serialem, ze poruszajaca sie bardzo powoli akcja spowodowala, ze w polowie chcialem odpuscic i wtedy Doli mi napisal, ze wlasnie ta powolna akcja mu sie podoba. Dalem serialowi druga szanse i okazalo sie... ze ma racje, ogladalo mi sie jeszcze lepiej