Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
  1. #1
    Witam. Pewnie takich tematów było już bardzo dużo, ale na forum jakoś nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy MB musi udostępniać informacje skarbówce o każdym przelewie? Wypłacam z pokerroom'u 1000$, powiedzmy 2250zł na konto MB, następnie robię przelew na konto bankowe. Po roku przy wypełnianiu PIT'u zapominam o jakiejś pierdółce i prześwietlają mnie. Okazuje się, że mam dużo wypłat od MoneyBookers. Teraz czy MoneyBookers przy tak małych kwotach (jaka jest granica, od 5000$ mają obowiązek zgłosić, czy od 5000$ mają obowiązek udostępnić inf. w razie potrzeby?)pokazuje US informację, że te pieniądze zarobione są z Pokera i sprawa trafia do sądu? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!

  2. #2
    Słyszałem, że za nielegalną grę w Polsce grozi do 2 lat więzienia. Wnioskuję więc, że nawet jednorazowy przelew o minimalnej wartości, powiedzmy 10zł jest dowodem gry i zarazem powodem do wydania wyroku? Co o tym myślicie? Na dodatek ciągła presja, że jak źle wypełnisz druczki i zrobią Ci prześwietlenie to za taką głupotę możesz zrujnować sobie życie, a w najlepszym wypadku "pobrudzić" papiery(np. przy wyroku w zawieszeniu) - jesteśmy karani i znaleźć normalną pracę będzie bardzo trudno. Jak to jest?

    EDIT: Wypłacacie pieniądze na konto, czy tylko handlujecie nimi przez MB?

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    Chcesz kupić ???

  4. #4
    Narazie nie, ale na dniach wystawię ofertę na bazarku

    Chciałbym się dowiedzieć o jedną rzecz. Wyemaginowana sytuacja: wypłacam kasę z pokera na MB(np. 10zł), z MB(np. 10zł) na konto bankowe. Po 3 latach mylę się przy wypełnianiu druczków, prześwietlają mnie. Znajdują dochody niewiadomego pochodzenia, zgłaszają sprawę do MB, oni przekazują im informacje o uprawianiu hazardu i przez głupie 10zł idę do więzienia (UWAGA - tutaj poprawka) na 3 lata!

    "Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r. Nr 4 poz. 27) grami losowymi są gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku, a warunki gry określa regulamin.
    Zgodnie z art. 2 ustawy, takimi grami są między innymi black jack, poker, baccarat. W świetle powyższego, gra w pokera, o której mowa w zapytaniu, odpowiada definicji ustawowej.
    Polski ustawodawca penalizuje uczestnictwo w zagranicznych grach losowych, o czym świadczy uregulowanie zawarte w Kodeksie karnym skarbowym.

    Art. 107 k.k.s. stanowi:
    § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. "

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Krosno
    Posty
    32
    Nie ten artykuł.
    Ty w tym wypadku nie urządzasz takiej gry, a jedynie bierzesz w niej udział.

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Zawsze sie zastanawialem, co to jest stawka dzienna hehe. 720BB jakos by przezyli Ci wyjeci spod prawa przekleci pokerzysci, zakała jedna. Swoja droga nie chce mi sie wierzyc, ze wyrok sadu nie bylby surowy, szkodliwosc spoleczna czynu jest przeciez ogromna!!

  7. #7
    W artykule jest napisane urządza, lub prowadzi. Wydaje mi się, że można to zrozumieć jako samo granie. Samo ryzyko spędzenia jakiegoś czasu w więzieniu, lub zniszczenie sobie dobrego mienia w papierach na całe życie nie jest kolorową perspektywą. Ryzyko jest zawsze, wiadomo, ale czy aż tak duże? 3 lata?

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    fice card dram nie masz innych problemow ?
    Pomysl sobie tak gra jakies kilkadziesiat tysiecy osob nie mowiac o tych o graja kasynach czy obstawiaja zaklady

    Szasna na to ze ciebie postaraja sie ukarac wynosi 0,0001%

    albo i mniej :d nie ma co sobie glowy psuc

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    kilkadziesiat tysiecy osob nie mowiac o tych o graja kasynach
    sugerujesz, ze granie w kasynach jest nielegalne? cos sie zmienilo w ostatnich dniach?

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gliwice
    Posty
    262
    FIVE CARD... nie martw się.... spójż jaki sebkrol18 ma problem...


    on musi ~25k Euro wyjąć i wyprać, żeby go skarbówka nie namieżyła...