Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: budowanie pota

  1. #1
    jestem cholernie poczatkujacy i nie za bardzo wiem, jak rozegrac silne karty w taki sposob, aby wyciagnac jak najwiecej kasy

    zalozmy ze mamy AJs, jeden gosciu daje raise 5xBB, jeden wchodzi, teraz reraise, prawda? tylko o ile? flop Axx(x-blotki).. dwoch graczy check i co teraz(15xBB?)? podbijac o tyle, aby zrezygnowali czy o tyle, aby weszli(zakladam, ze mam najsilniejsza reke) i w ten sposob wyciagnac wiecej zetonow?

    prawda jest taka, ze po dluzszej grze tight mozna czuc sie troche... glupio , gdy przychodza dobre karty i po raisach zgarnia sie duzo mniej, niz sredno wynosi pot na stole, bo przeciwnicy pofoldowali

    a moze to po prostu glupi pech

  2. #2
    albo inna sprawa, mamy QJs, jedna osoba raise w preflopie o 10xBB, wszyscy folduja, my call, we flopie nic nam nie przychodzi(same blotki), drugi gracz ponownie 10xBB. gramy fold, zakladajac, ze w drugiej rece jest para z gornej polki?

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez luke0202
    jzalozmy ze mamy AJs, jeden gosciu daje raise 5xBB, jeden wchodzi, teraz reraise, prawda? tylko o ile?
    dalczego re raise ? gośc raisuje 5BB a ty mając tylko AJs chcesz re rasie ?
    jeżeli grasz aggresive to spoko, ale ja preferuje tylko call w takim przypadku.
    Oczywiście wszystko zalezy etz od twojej pozycji, stacku i stacku rpzeciwnika


    Soprano

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cytat Zamieszczone przez Soprano
    Cytat Zamieszczone przez luke0202
    jzalozmy ze mamy AJs, jeden gosciu daje raise 5xBB, jeden wchodzi, teraz reraise, prawda? tylko o ile?
    dalczego re raise ? gośc raisuje 5BB a ty mając tylko AJs chcesz re rasie ?
    jeżeli grasz aggresive to spoko, ale ja preferuje tylko call w takim przypadku.
    Oczywiście wszystko zalezy etz od twojej pozycji, stacku i stacku przeciwnika


    Soprano
    Dokladnie, kazda sytuacje trzeba dostosowywac nie tylko do swojej gry, ale takze do gry innych. Jezeli koles jest bardzo agresywny to mysle ze reraise w tym przypadku jest bardzo dobry, jezeli wiesz, ze ograniczy to ilosc graczy w pocie. Potem mozesz udawac kretyna i tylko callowac, kiedy on bedzie chcial stealnac pota po to tylko, zeby mocno (re)raisnac na riverze.
    Jezeli zas jest to gracz tight to myslalbym nad callem lub nawet zrzuceniem reki.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Cytat Zamieszczone przez luke0202
    albo inna sprawa, mamy QJs, jedna osoba raise w preflopie o 10xBB, wszyscy folduja, my call, we flopie nic nam nie przychodzi(same blotki), drugi gracz ponownie 10xBB. gramy fold, zakladajac, ze w drugiej rece jest para z gornej polki?
    A jest jakieś lepsze rozwiązanie?? :roll:
    Bo chyba nie all-in :lol: [/b]

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    Cytat Zamieszczone przez Soprano
    Cytat Zamieszczone przez luke0202
    jzalozmy ze mamy AJs, jeden gosciu daje raise 5xBB, jeden wchodzi, teraz reraise, prawda? tylko o ile?
    dalczego re raise ? gośc raisuje 5BB a ty mając tylko AJs chcesz re rasie ?
    jeżeli grasz aggresive to spoko, ale ja preferuje tylko call w takim przypadku.
    Oczywiście wszystko zalezy etz od twojej pozycji, stacku i stacku przeciwnika


    Soprano
    Dokladnie, kazda sytuacje trzeba dostosowywac nie tylko do swojej gry, ale takze do gry innych. Jezeli koles jest bardzo agresywny to mysle ze reraise w tym przypadku jest bardzo dobry, jezeli wiesz, ze ograniczy to ilosc graczy w pocie. Potem mozesz udawac kretyna i tylko callowac, kiedy on bedzie chcial stealnac pota po to tylko, zeby mocno (re)raisnac na riverze.
    Jezeli zas jest to gracz tight to myslalbym nad callem lub nawet zrzuceniem reki.
    A ja bym zagrał zupełnie inaczej Kakashi. JEżeli gracz jest aggresive to po co dawac mu znać (re raise) ze mamy silna ręke, wtedy tylko call, jezeli trafimy flop to dalej call, calll a on bedzie atakował skoro jest aggresive. W ten sposób możemy wyciągnąć więcej, bo po re rasie może nabrac podjerzen że mamy silną ręke i będize check'ał później tylko.
    NAtomiast gracz tight- skoro tight robi raise to zanczy że ma bardzo silną ręke, dlatego ostry re rasie mozę spowodowac że albo spasuje i wygramy pota przed flopem (najlepsze rozwiązanie z nasza kartą- AJs przeciwko tight) bądź jeżeli sprawdzi mamy pewnośc ze ma AA, KK, AKs bądź QQ - ale to raczej tak ostro by nie grął skoro jest tight.

    Nei weim jak inni to widza bo ja zagrąłbym zupełnie inaczej niż Kakashi

    Soprano

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    wszystko zależy od tago na jakiej jesteś pozycji, ile masz żetonów i jak do tej pory układała się gra, grając ciągle jeden stolik z tymi samymi ludźmi gra po godzinie rządzi się już innymi zasadami niż na początku...

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    wszystko zależy od tago na jakiej jesteś pozycji, ile masz żetonów i jak do tej pory układała się gra, grając ciągle jeden stolik z tymi samymi ludźmi gra po godzinie rządzi się już innymi zasadami niż na początku...
    ale żeś nam dowalił, straszne :lol:
    załóż zę dopiero co wszłes na stół masz max, buy in, on tez a wiesz że jest tight z poprzednich dni. On jest na middle ty na late

    i nie cfaniakuj juz 8)

    Soprano

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    haha, nie cwaniakuję tylko mówie że wasze gadki nie mają sensu bo są wysadzone z jakiegoś scenariusza który jest nieznany.. więc jakie kolwiek dywagacje mogą być trafione lub nie...

    i sam nie cwaniakuj już :P

  10. #10
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    zalozmy ze mamy AJs, jeden gosciu daje raise 5xBB, jeden wchodzi, teraz reraise, prawda?
    Nieprawda. Standardowe zagranie to fold. Call wchodzi w gre (zalezy od przeciwniko etc.) . Reraise to po prostu blef.