Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Witam, możecie mi napisać coś o mojej grze na podstawie statystyk z pokertracker'a, wiem że próbka nie jest duża, ale może wskaże mi drogę co robie źle już na początkowym etapie.

    Gram NL10,
    agresja na preflop 0.99, co wypadkowo daje TAF-1.19

    Z góry dziękuje
    Pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    27/15 to dosyc loose na FR i dosyc LAG na SH, ale moze taki maszy styl - musisz znalezc swoje postflop agression factor (w more details odznacza sie opcje include preflop czy cos takiego).

    Jesli chodzi o rezultaty, to zbierz sample size przynajmniej 10k, 1.4k to niewiele, zeby powiedziec cos o wynikach. Do tego screeny radze wrzucic na fotosik, mfoto, imageshack czy cos takiego, bo te ktore masz tutaj sa zdecydowanie nieczytelne.

    Widze, ze masz pokertracker, wiec radze tez sciagnac darmowe pokerev z pokerevsoftware.com

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    wiem, ze 1.4k to nie wiele, ale chciałem się poprostu zorientować czy juz na tym etapie widać jakieś rażące błędy. Gram dłużej niż to 1.4 k rąk i ten styl mi odpowiada, wcześniej grałem bardziej tight i przez to stawiany byłem z punktu widzenia psychologicznego w nie komforowych dla mnie sytuacjach. Oczywiście przy tym stylu panuje nad tiltem i zwiększyła się wariacja i zastanawiam sie czy jak na te stawki nie powinienem jednak grać spokojniej, ponieważ często gracze podejmują nielogiczne decyzje.
    postflop agr mam 1.47 i wydaje mi się odpowiednie chociaż wyjdzie to w praniu

    Możesz mi powiedzieć, czy to nie jest zbyt czytelne.
    Agresja na flopie 1.70, turn 0.70 i 3.21
    Czy to nie oznacza, że moje zagrania prawdopodobnie nie maksymalizują zysku ?

    Co to jest Sklansky bucks ? Wiem, ze pisal ktos cos o tym na forum, ale nie rozumiem dokładnie o co chodzi? Czy to oznacza, że gram za duży zakres rąk, na niektórych pozycjach ?
    Ostatnio edytowane przez fisherspoon ; 28-02-2008 o 19:04

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Ok, oto luck graph



    Nigdy nie patrzyłem na te wykresy
    Czy to oznacza, że moje all-in są zwykle EV- ? Tzn. Nie czytam przeciwnika i gram moje TT,JJ,QQ vs KK, AA itp.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Te wykresy przedstawiają tylko all-in preflop ?
    Nigdy nie wchodzę allin z TT,JJ i niższych par, chyba że mam maniaka na stole i wiem, że gram z większym zakresem rąk...
    Zabieram się do analizy

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    rat1982: -- --
    Bigal3621: -- --
    hiljack: -- --
    noch_ein_Bier: -- --
    rave_drone: Ac Kd
    DoubletonP: -- --
    gyuri73: -- --
    Quake19e: -- --
    ParonoidPonce: -- --
    Chicago IL: -- --

    Pre-flop:

    Quake19e raises to $.35. ParonoidPonce folds.
    Chicago IL folds. rat1982 folds. Bigal3621 folds.
    hiljack folds. noch_ein_Bier calls. rave_drone
    re-raises to $1.55. DoubletonP goes all-in for $3.64.
    gyuri73 folds. Quake19e folds. noch_ein_Bier goes
    all-in for $5.39. rave_drone calls.

    Flop (board: Th 5s 6h):

    (no action in this round)


    Turn (board: Th 5s 6h Qc):

    (no action in this round)


    River (board: Th 5s 6h Qc Td):

    (no action in this round)




    Showdown:

    noch_ein_Bier shows As Qs.
    noch_ein_Bier has As Qs Th Qc Td: two pair, queens and tens.
    rave_drone mucks cards.
    (rave_drone has Ac Kd.)
    DoubletonP shows Ah Ad.
    DoubletonP has Ah Ad Th Qc Td: two pair, aces and tens.



    To będzie jedno z tych głupich rozdań prawda ?

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Hedge Zobacz posta
    Uzyteczny tak naprawde jest tylko ten drugi. Roznica miedzy czerwonym a niebieskim to tylko kwestia szczecia lub pecha i mozna powiedziec, ze masz sporo farta, bo wynika z niego, ze polowa twoich wygranych to kwestia dobrego dojscia kart. Przejrzyj w historii sytuacje, w ktorych miales all-ina ine bedac faworytem i zanalizuj je, czy musialo do tego dojsc. TT all in preflop np to czasem nie jest dobry pomysl.
    Ja na tym wykresie nie widzę ani zbyt dużo szczęścia (około 5% ) ani pecha. Nasz bohater w zdecydowanej większości przypadków przegrywał tam gdzie miał przegrać i wygrywał tam gdzie miał wygrać - obie krzywe mają zbliżony kształ. Hero zasadził komuś sporego bad beata tylko w rozdaniu 4 gdzie zamiast przegrać ponad 20BB wygrał ponad 40BB i delikatnego w rozdaniu 8 gdzie wygrał około 10BB zamiast przegrać kilka. Generalnie miarą szczęścia/pecha na tym wykresie jest IMO ilość punktów w których obie krzywe mają przeciwne kierunki, np. winnings rośnie a expected winnings spada - zapodałeś komuś "bad beata", winnings maleje a expected winnings rośnie - złapałeś "bad beata". A to że w danym rozdaniu ktoś przegrał/wygrał mniej/więcej niż wynika ze Sklansky bucks nie jest IMO zupełnie zależne od szczęścia tylko od samych graczy.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Mówimy o tym samym wykresie.

    Cytat Zamieszczone przez Hedge Zobacz posta
    wykresy sa liczone po prostu pula razy szansa wygrania w momencie all-ina.
    Tak to na pewno nie są liczone ponieważ prawdopodobieństwo dobrania do układu lepszego niż ma przeciwnik masz zawsze nieujemne, a więc w takim przypadku krzywa SB zawsze byłaby niemalejąca. Jestem przekonany, że SB jest liczone tak jak typowo liczy się EV, czyli po prostu porównanie pot odds z card odds (szansą dobrania do lepszego układu). W tych wyliczeniach na pewno jest uwzględniane dead money, czyli kasa wrzucona do puli przez graczy którzy doszli do showdownu. Nie jestem tylko tylko pewien jak jest traktowana kasa wrzucona do puli we wcześniejszych rundach licytacji przez graczy którzy doszli do showdownu, np. dwóch delikwentów wrzuca coś tam do puli preflop i na flopie a na turnie lecą all-iny. IMO powinna być (i jestem przekonany że jest) traktowana jako dead money.

    Cytat Zamieszczone przez Hedge Zobacz posta
    Samo prawdopodobienstwo jest od gracza niezalezne i wynik sa niezalezne od grazca, fakt czy mogl/musial wlozyc pieniadze do puli juz bardziej.
    Mniej więcej to miałem na myśli. Chodziło mi o to, że jeśli ktoś wg. expected winnings powinien był wygrać(przegrać) 10BB, a w rzeczywistości wygrał(przegrał) 20BB, to nie jest to zależne od szczęścia/pecha.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław(Gubin)
    Posty
    172
    Przyjrzałem się temu dokładniej , Hedge ma racje http://pokerevsoftware.com/forum/ind...35&topic=326.0