Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Krwiodawstwo

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Dzisiaj a właściwie to już wczoraj po raz pierwszy w życiu byłem oddać krew.
    Ciekawe uczucie jak ci 10% krwi wysysają
    I jeżeli zdrówko pozwoli to będę to robił regularnie bo mi się spodobało

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    ja już mam oddane ok 13 litrów - od 12 lat oddaję krew a najfajniesze uczucie jest jak się oddaje płytki. łapie Cie takie śmieszne mrowienie w ustach hehehe

  3. #3
    Jakie mrowienie? Nie pij tyle przed zabiegiem

    Ja dopiero od niecałych 4 lat - jeszcze 6 i będę miał darmowe przejazdy komunikacją miejską haha...

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Cytat Zamieszczone przez Bzyku Zobacz posta
    Jakie mrowienie? Nie pij tyle przed zabiegiem

    Ja dopiero od niecałych 4 lat - jeszcze 6 i będę miał darmowe przejazdy komunikacją miejską haha...

    a oddawałes kiedys płytki?

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez alutekfiutek Zobacz posta
    a oddawałes kiedys płytki?
    Jakieś 3 tygodnie temu - i mrowienia nie stwierdziłem

    A co do pytania Hedge - na pewno styl życia ma jakiś wpływ.
    O lekach to za dużo nie powiem, bo zwykle żadnych nie biorę to nie wiem jaki mają wpływ - w ankiecie jaką się zawsze wypełnia są pytania nt. takich leków i to już lekarz musiał by Ci powiedzieć co można, a czego nie.

    Alkohol - wiadomo, alkoholik nie ma szans raczej na oddawanie krwi. Z tego co pamiętam to jest nakaz by nie pić do 2 dni przed oddaniem krwi.

    A papierosy? Sam palę i to nie przeszkadza. Zdaje się, że krew palaczy jest nieco ciemniejsza niż niepalących (czy coś w tym stylu), ale samo palenie nie przeszkadza w oddaniu krwi. W końcu to krew się oddaje, a nie płuca

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Krwiodawstwo
    co do alkoholu to chyba 24h

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    eeehhhh..... Hedge miał na myśli inne używki sierotki....

    a co do płytek to z czego mi wiadomo to podczas filtrowania krwi z płytek w organiźmia jest gwałtowna utrata jakiś tam pierwiastków czy mikro makroelementów i to powoduje mrowienie twarzy. i jeszcze nie znam nikogo kto by oddawał płytki i tak nie miał. byłbyś jakiś wyjątkiem. chyba że przed oddawaniem płytek dostaleś porządną porcję uzupełniającą braki

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    A mieliście jakieś skutki uboczne ??
    Bo ja tak godzine po czułem się tak jak po 2 piwkach

    a co do innych używek sprecyzuj jakie to się zapytamy następnym razem
    napewno wszystkie do żylne cię dyskwalifikują
    Ostatnio edytowane przez Drauger ; 14-02-2008 o 17:03

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    ja tylko podczas oddawania tych płytek miałem to mrowienie - ale to nic takiego. natomiast krew ku przerażeniu pielęgniarek zawsze oddaję na czczo (nie jadam śniadań - za to by podnieść ciśnienie palę papieroska) i dwie sekundy po wyciągnięciu igły z żyły wstaję , wsiadam w fure i jadę dalej. nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. zero wpływu na mój organizm. no ale wiem , że niektórym jest słabo itp. każdy jest inny

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    A ja przypomnę temat bo bo byłem drugi raz teraz to już na pewno będę chodził regularnie bo jestem pot committed
    Zachęcam wszystkich co się wahają, fajna sprawa
    Ostatnio edytowane przez Drauger ; 11-04-2008 o 19:55