Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ostatnio (np. dziś) mam spore problemy na NL25 z graczami jak w tytule. Często mają przewagę pozycji i:
    1. Jak trafię dobry układ to z reguły pasują
    2. Jak nie trafię (a tak jest znacznie częściej) to z reguły nie idzie ich z rozdania wywalić. Ja cbet - oni call/raise, ja check/raise oni call. Ja cbet i 2nd barrel na turnie - oni call.

    Qrwa dziwny zbieg okoliczności, że problem jest ich wywalić jak nic nie mam albo mam słaby układ bo jak coś trafię to oni z reguły fold. Albo oni wiedzą co mam albo trafiają wtedy kiedy ja nie...

    Nie są to gracze typu callin station bo ci z reguły grają check/call a oni często betują jeśli ja czekam. Oczywiście często wchodzą do gry, ale nie są też to gracze LAG bo ci częściej by raisowali i chyba częściej pasowali.

    I generalnie jak coś trafię to wygrywam mniej bo oni fold a jak nie trafię to tracę więcej bo cbetuję. I lipa.

    Jedyny pomysł jaki mam to check jak nic nie trafię i check/raise jak trafię flop. Ale nie wiem czy takie przełączenie się w tryb pasywny jest dobre. Gdzieś czytałem że agresywnego przeciwnika trzeba pokonać jeszcze większą agresją - ale tu chyba się to nie sprawdzi.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    1. Jak trafię dobry układ to z reguły pasują
    2. Jak nie trafię (a tak jest znacznie częściej) to z reguły nie idzie ich z rozdania wywalić. Ja cbet - oni call/raise, ja check/raise oni call. Ja cbet i 2nd barrel na turnie - oni call.
    Przypadek

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    gracze LAG nie lubią tego co sami stosują, natomiast żerują na twoich oznakach słabości (check, weakbet, brak raise) - albo raisuj ich częściej, albo stosuj pułapki, zrób check kiedy masz silną rękę.
    czasami złe LAGi (taki pół caller, pół lag) dopiero na 3rd barrel wymięka... a może masz za słabe bety na f i t? betuj z dobrą ręką po całej puli, ale generalnie pamiętaj, że LAG lubi być jedynym LAGiem na stole, a nie lubi tego samego co robi innym, wiem że to ogólne ale chyba wiesz o co chodzi?

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    313
    Meli powiem ci ze masz racje bo jak siedze z drugim lagiem to zaczynaja sie niezle fajerwerki. Wole grac przeciwko nitom i "ciotom" bo wtedy wiem na czym stoje a jak przyjdzie LAG to wtedy nic nie wiadomo

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    najciekawiej jest jak 2 LAGI mają 2BI+

  6. #6
    o to przejebane masz