Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    na forum 2+2 znalazlem 2 bardzo ciekawe rozdania... w zasadzie pewnie wiekszosc z nas grajacych w omahe napweno spotkala sie z tym problemem co ponizsze dwie rece

    moze jakas mala dyskusja?!?

    1/2 PLO River decision on scarecard. (Common spot)
    Only 2 orbits, so no reads.

    I've been potting/repotting the nuts to get my stack.
    I don't know if I should take his set to valuetown, or let him bluff missed diamonds?

    What is standard here?


    Poker Stars $1.00/$2.00 Pot Limit Omaha Hi - 6 players
    The Official 2+2 Hand Converter Powered By DeucesCracked.com

    Hero (BB): $694.45
    UTG: $465.75
    MP: $96.10
    CO: $200.00
    BTN: $417.50
    SB: $200.00

    Pre Flop: Hero is BB with
    1 fold, MP calls $2, CO calls $2, 1 fold, SB calls $1, Hero checks

    Flop: ($8.00) (4 players)
    SB checks, Hero bets $6, MP calls $6, CO calls $6, SB folds

    Turn: ($26.00) (3 players)
    Hero checks, MP checks, CO bets $24.75, Hero raises to $99, MP folds, CO calls $74.25

    River: ($224.00) (2 players)
    Villan has $95 left
    I'm thinking ez valueshove, but I suck pretty hard at this game.





    Very similar hand against same villan 2 orbits later:

    Poker Stars $1.00/$2.00 Pot Limit Omaha Hi - 6 players
    The Official 2+2 Hand Converter Powered By DeucesCracked.com

    Hero (UTG): $791.45
    MP: $422.40
    CO: $97.05
    BTN: $110.60
    SB: $420.00
    BB: $228.00

    Pre Flop: Hero is UTG with
    Hero raises to $6, 2 folds, BTN calls $6, 2 folds

    Flop: ($15.00) (2 players)
    Hero bets $12, BTN calls $12

    Turn: ($39.00) (2 players)
    Hero bets $31, BTN calls $31

    River: ($101.00) (2 players)
    Villan has $65 left


    OBV, I play bad on the river in general since I can't snap decide what to do in these standard spots. Any help would be much appreicated.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    dziś miałem taką sytuacje mam i jestem na bb ktoś tam zraisował pre flop lekko na środkowej i wychodzi flop: i mamy tak sb check ja check gość z środkowej bet za 10$ do pota 16$ ,2 foldy,sb dokłada a ma tylko 8$ więc już się z allinował ja dokładam,ktoś tam pasuje i wchodzi turn ja uderzam o pota czyli jakieś 40$ gość z środkowej myśli,myśli i call river ja check a gość zagrywa all ina za 80$,muszę tyle samo dołożyć bo mam nieco więcej,i po zastanowieniu i jego linii gry doszedłem do wniosku że musiał zbierać do flusha i trafił więc spasowałem a gość pokazał dwie pary ,cały problem tej sytuacji polegał na tym że tego gracza w ogóle nie znam i była to jedna z pierwszych jego rąk na stole,i zagrał po prostu nietypowo,i mega donkowo o co go nie moglem podejrzewać.Ja w takich sytuacjach oceniam indywidualnie linie gry,poziom gracza i staram się wyczuciowo dojść do wniosku czy ma,czy po prostu wykorzystuje pozycje,ponadto nigdy sam nie betuje już wtedy bez pozycji tylko gram check/call, przez co część regularsów,na pewno blefuje mnie rzadziej po kilku takich moich sprawdzeniach.Największy problem mam właśnie z graczami których nie znam i których poziom gry jest dla mnie nie określony,no bo podany przeze mnie przykład byłby ewidentnie sfolddowany przez każdego regularnego,wygrywającego gracza a call wchodził w rachubę albo z setem albo z open flushem,przy czym niemal każdy regulars zabetowałby mocniej flopa mając właśnie seta i tak niebezpiecznego flopa,chyba ze byłby to set z jakąś perspektywą strighta lub flusha,a z kolei gdyby gość miał strighta,raczej powinien mnie reraisować mając jakiekolwiek redrwy,co w tym przypadku byłby set,dwie pary lub open flush z uwagi na fakt że mogę nie chcieć sie wypłacić na niekorzystnym riverze,no niestety nie ma w tej sytuacji recepty, na to co powinniśmy zrobić

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    moze jakis blockin bet z twojej strony na riverze rozwial by sytuavje??

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    mamy pule która wynosi gdzieś 120 mi zostaje dołożyć maksymalnie 80 to w jakiej kwocie miałbym zrobić tego bloking beta?Dodatkowo bardziej sie balem tego flusha niż sparowania stołu,no może poza K,J ,ale jakby się stół sparował to tak czy siak raczej bym go sprawdził,cóż zrobiłem złego folda,zapisałem go jako agrodonka,i może jeszcze kiedyś odda

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    30?

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    ktos jeszce gra w omahe i chce sie wypowiedziec co powinno sie robic w tych rozdaniach!?!?