Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Juz jest! Juz sie ukazal! Must read dla kazdego gracza niezaleznie od poziomu zaawansowania! Have fun!

    http://www.pokertexas.pl/pokerowa-st...ny-poker-wstep

  2. #2
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Witam
    EEE, a gdzie fun , gdzie drzewka i inne cuda

    A i mam pytanie.

    Zadanie z KK .

    Czy Check z KK na flopie to standard w NL ??
    W limicie przy takiej puli raczej nie do przyjęcia.
    Po słabości przeciwników, można oczywiście rozważać próbe wciągnięcia nas w pułapkę.
    Ale na takie rozważania przyjdzie czas,
    gdy nasz BET napotka check-raise od któregoś z gości.


    pzdr
    Ostatnio edytowane przez pokerstars ; 04-02-2008 o 15:22

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    Witam
    EEE, a gdzie fun , gdzie drzewka i inne cuda

    pzdr

    Haha, przykro mi, ale w moich artykulach glownie strategia a nie zabawa . Jesli chcesz sie posmiac u nas na stronie polecam blog JD .

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    Zadanie z KK .

    Czy Check z KK na flopie to standard w NL ??
    W limicie przy takiej puli raczej nie do przyjęcia.
    Po słabości przeciwników, można oczywiście rozważać próbe wciągnięcia nas w pułapkę.
    Ale na takie rozważania przyjdzie czas,
    gdy nasz BET napotka check-raise od któregoś z gości.


    pzdr
    Moze nie standard ale w tym rozdaniu definitywnie opcja. Jesli AA jest bardzo prawdopodobne a chcesz cokolwiek wygrac od QQ i JJ AK to check na flopie dajacy im 2 i 3 outy imo jest ok.

    W limita z dobra reka zawsze chcesz pieniadze do puli bo potem juz na nie ma czasu. W NL zawsze masz czas zeby wrzucic wszystko na srodek.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    W przykładzie nr 5 wdarła się mała literówka:
    Przeanalizujmy jeszcze dwa alternatywne scenariusze: w pierwszym zakładamy tego same przeciwnika
    Sam artykuł bardzo mi się podobał i niecierpliwie oczekuję kolejnych w twoim wykonaniu .

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Bardzo cenię wszystko to co piszesz, po twoim artykule o rękach startowych praktycznie zmieniłem swój zakres na taki jaki proponowałeś (gram jeszcze suited connectory i nie tylko z późnych, ale i środkowych pozycji, wg mnie na SC można wiele wygrać, bo jak trafimy A to często nam foldują, ale to tak offtop).

    Najbardziej mi brakuje ogólnych zasad zachowania się na flopie gdy coś trafimy. Wiadomo że jak mamy draw na strita/kolor to liczymy oddsy i w zależności od opłącalności dołożymy, ale co robić gdy trafiamy niską parę bez pozycji i przeciwnik na nasz raise da calla, jak reagujemy gdy mamy najwyższą parę z niskim kickerem a przeciwnik przed nami ostro podnosi (może ma seta?), itp. Wiadomo że nie da się kompleksowo tego opisać, ale jakiś artykulik zawierający dziesięć przykładowych rozdań myślę że byłby "miodzio" . Nie chodzi o to żeby wiedzieć jak się w tych 10 konkretnych sytuacjach zachować, ale żeby wczuć się w pewien tok rozumowania, jak wyczuć realną siłę a jak przekonanie idioty że jego T4 przy flopie AKTs jest silne

    tak jak czytuję uważnie analizę twoich rozdań na poker1.pl, to one opisują ciekawsze sytuacje, a ja myślę że bardzo użyteczne byłoby właśnie opisanie z dziesięciu nieciekawych - typowych rutynowych rozdań gdy coś tam trafimy, czyli najbardziej typowe sytuacje

    pozdrawiam (i podziwiam )
    Ostatnio edytowane przez indy ; 04-02-2008 o 17:10

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Wszystko ładnie pięknie, ale w grze online nie ma czasu na liczenie. Trzeba już wcześniej znać podstawowe zagrywki i tylko je naginać do konkretnych sytuacji. Mam rację?

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Pamietam jak Phil Ivey został zapytany ile obliczeń dokonuje podczas gry online w jednym rozdaniu. I odpowiedział, że prawie wogóle nie zajmuje się matematyką podczas gry ponieważ ma już takiej doswiadczenie, że intuicyjnie jest wstanie okreslić z dosyć dużą precyzyjnoscią czy dane zagranie się opłaca czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 05-02-2008 o 19:06 Powód: usunięty zbędny cytat

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Wszystko ładnie pięknie, ale w grze online nie ma czasu na liczenie. Trzeba już wcześniej znać podstawowe zagrywki i tylko je naginać do konkretnych sytuacji. Mam rację?
    Masz racje i Phil Ivey tez ma racje, ale dlatego, ze on juz rozegral miliony rozdan ORAZ na 100% przerobil na papierze wlasnie w ten sposob niejedno trudno rozdanie. Wazne aby poznac metode, na wyczucie mozna to robic gdy juz ma sie opanowane podstawowe zagrania.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Hedge Zobacz posta
    Zainteresowala mnie bardziej VI czesc o czytaniu rak. Ladnie to rozlozyles na czynniki pierwsze, ale zastanawiam sie, czy lepsi gracze rzeczywiscie podchodza do tego liczac kombinacje i szacujac proporcje. Byc moze ci "niematematyczni" przez doswiadczenie wiedza (czy czuja jak kto woli), kiedy sa statystycznie z przodu z konkretna akcja, a przez to ze wyniki Twoich kalkulacji sa marginalne, ciezko mi sobie wyobrazic, czy najlepsi rzeczywiscie licza w glowie czy na 15 kombinacji jest 3 czy 4 mozliwosci ze przeciwnik ma ATC, a to moze znaczyc juz o + lub -EV. Nie twierdze, ze to nie jest prawidlowe podejscie, ale czy rzeczywiscie matematyczne szacunki w takich sytuacjach sa praktycznie stosowane i stanowia o przewadze? Czy tych decyzji nie lepiej podpiac pod "wyczucie" i nie wkladac tego w matematyczne ramy?

    edit:
    Indy: Mysle, ze Góral specjalnie dal dygresje, ze pewne decyzje ograniczaja sie do wyzszych poziomow. Na micro ciezko zawezic zakre przeciwnika i nie mozna stosowac tej samej miary, a w tym samym czasie reprezentowac konkretnych rak, bo imho wielu przeciwnikow nie przywiazuje do tego wielkiej wagi. ABC FTW
    Oczywscie ze wiekszosc bedzie na wyczucie, ale dobrzy gracze beda sie roznic tym, ze jakby ich decyzje przeanalizowac na papierze to sie wlasnie okaze, ze z matematycznego punktu widzenia sa poprawne! Wiec jesli ktos ma klopoty z wygrywaniem, mozliwe ze wlasnie tutaj powinien poszukac czy do tej pory nie podejmowal "na wyczucie" decyzji, ktore potem przeanalizowane ukaza EV-.

    Tak wiec tak, na wyczucie, ALE po analize okazuje sie ze EV+ z mateatycznego punktu widzenia.

    Co do poziomow, to oczywiste jest, iz im wyzsze stawki tym gra jest bardziej przejrzysta i latwiej postawic przeciwnika na danym zakresie reki. Ale probowac nalezy juz nizej, gdyz jesli sie tego nie robi, to wyzej beda problemy.

    Goral