Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: czy to jest +ev

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    ** Game ID 1845491573 starting - 2008-02-01 00:37:48
    ** Flensburg [Hold 'em] (0.25|0.50 No Limit - Cash Game) Real Money

    - igiel3 sitting in seat 1 with $62.96 [Dealer]
    - h01aer sitting in seat 2 with $48.46
    - pat-pok sitting in seat 3 with $25.40
    - peschon sitting in seat 4 with $81.12
    - haster1 sitting in seat 6 with $35.29

    h01aer posted the small blind - $0.25
    pat-pok posted the big blind - $0.50
    ** Dealing card to igiel3: 2 of Hearts, 2 of Spades
    peschon raised - $2.00
    haster1 folded
    igiel3 called - $2.00
    h01aer folded
    pat-pok raised - $6.50
    peschon called - $6.50
    igiel3 folded

    Czy fold tutaj jest +ev?


    To rozdanie mnie trochę wkurzyło, bo kolesie zabawili się w all-iny beze mnie, a trafiłbym piękny FH

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    FIRST!

    Oddsy na trafienie seta to 7,5 do 1, czyli jeśli obaj macie chociaż 7,5 razy tyle kasy ile wynosi sprawdzenie, to EV callu jest co najmniej neutralne (pod warunkiem, że trafiając seta za każdym razem stackujesz przeciwnika). W związku z tym, że wyrażenie w nawiasie prawie nigdy się nie sprawdza należy zostawić sobie jakiś margines stacka, większy niż 7,5x sprawdzenie (ja sam ustalam sobie 9,5).
    W twoim przypadku wygląda to tak, że musisz dorzucić $4,5. Aby EV callu było neutralne musisz za każdym razem wygrać $33,75. W puli znajduje się już $19, a więc od pat-poka trzeba wyciągnąć $14,75, co jest moim zdaniem całkiem realne (3-bettor będzie jako pierwszy wykonywał swój ruch po flopie, więc można się spodziewać solidnego c-beta). W dodatku w rozdaniu jest trzeci gościu, mający pokaźny stack, który może ci "pomóc" uzyskać dodatnie EV . Biorąc to wszystko pod uwagę, śmiało daję call (obliczenia są na tyle łatwe, że spokojnie można je wykonać w ciągu 30 sekund).
    Ostatnio edytowane przez Kapol ; 31-01-2008 o 23:54

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    dzięki za wyczerpującą wypowiedź

    chwila a nie czasem 42,5 zamiast 31,5?
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 31-01-2008 o 23:39

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Nie. Musisz dorzucić $4,5, prawda (wywnioskowałem to z tego, że po "peschon raised - $2.00" było "igiel3 called - $2.00", a nie "igiel3 called - $2.50")? Jeśli prawda, to 4,5*7,5=33,75 (widzę, że na początku i tak się pomyliłem :P).

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    a nie 9,5

    "większy niż 7,5x sprawdzenie (ja sam ustalam sobie 9,5)."

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Ja policzyłem ile trzeba dać żeby wyszło neutralne EV.

    W każdym razie, call.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Te wyliczenia mają jedną wadę, założenie, że trafiony set będzie wygrany i na dodatek pociągnie się od gości. Myślę, że można polemizować, czy parkę dwójek po raise i reraise można rozpatrywać w ten sposób. Co prawda jedno sprawdzenie ze strony igiela już było, ale te wyliczenia powinny zostać co najmniej skorygowane. Nic nie wiemy o przeciwnikach, ale zakladając, że to normalni gracze to raczej bym podobnie jak igiel sfoldował.

    Pepone

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Insta call, masz wystarczajaco duzo kasy u przeciwnikow jesli trafisz seta, zwlaszcza ze zamykasz licytacje i nikt juz Cie wiecej nie przebije.

    A set 22 jest tak samo dobry jak set 88.

    Pepone mysle ze oddajesz dosc duzo EV jesli podchodzisz w ten sposob. Zgadzam sie ze co jakis czas set przegra, lub nie wyciagnie kasy od przeciwnika ale nie mozna tego demonizowac. Wskaznik 9.5 Kapola jest za niski wg mnie. Mysle ze konserwatywne zalozenie 15 jest na pewno w parzadku. W tym przypadku jest duzo wyzszy jesli liczyc sume zetonow w puli i obu przeciwnikow. W tym przypadku masz jeszcze bardzo duze szanse na overpare u przeciwnika, co Ci daje wieksze szanse na wygranie stacka jak trafisz seta.

    Wiecej o parkach tutaj: http://www.pokertexas.pl/pokerowa-st.../rece-startowe

    A bedzie jeszcze wiecej w nastepnym artykule: Poprawny poker (bedzie tam przyklad bardzo dokladny o sprawdzaniu podbicia z para dla szukania seta)
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 01-02-2008 o 01:41

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Ja tam jednak bym wolał mieć seta 88 niż 22 i właśnie mam przed oczami kilka rozdań, jak daję się pokroić za seta przegrywając z wyższym i odwrotnie, u mnie np. przysłowiowe 88 zarobiło 4x tyle co 22, a jestem w plecy z 33, 55, 66 i 99. Może faktycznie nie umiem rozgrywać par i stąd mój fold. Nie podchodzę do tego, aż tak entuzjasycznie, że set to wyczyszczenie kolesi do spodu, bo zdaża się to mi sporadycznie, aczkolwiek żadko kiedy set przegrywa - to prawda - ale jak już przegra to jest to z reguły wysoka przegrana. Wracając do przykładu igiela to ściślej mówiąc, ja bym to wyrzucił po pierwszym podbiciu - zakładam grę z normalnymi przeciwnikami i niestety na full ring, a teraz do mnie dotarło, że przykład jest z krótkiego stołu

    Pepone

    P.S.
    Artykuł istotnie ciekawy. Dobrze czasem przeczytać, że niektóre sprawy do których się doszło po dziesiątkach tysięcy rozdań Mądra Głowa potwierdza w tego typu publikacji.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Pierwszy call tez jest dobry, zauwaz ze efektywne stacki wynosza 124BB. Przy takich deep stackach mozna sie spokojnie pokusic o sprawdzenie 4BB podbicia.