Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Słuchajcie mam problem.

    Niedawno zmieniłem komputer. Przesiadłem się ze starutkiego Athlona 1600+ 128 MB RAM z XP na laptopa z o niebo lepszymi parametrami Athlon X2 2 GB RAM ale z Vistą.

    Posiadam łącze internetowe z kablówki coś około 300 KB/sec (tak jakoś dziwnie to podawali) tak że żadna rakieta. Ale na starym komputerze nigdy nie miałem problemów z grą w pokera. Wraz z przesiadką na nowy sprzęt zaczęło się.
    Problem polega na tym, że gdy gram przy stole nie ważne czy jednym, dwóch czy trzech mniej więcej co 15, 20 minut stół zawiesza się (połączenie nadal mam) na około minutę. Po wszystkim widzę kolejne rozdania w przyspieszonym tempie, ale jestem oczywiście sit out. Najgorzej wk...wiło mnie to, że przez to straciłem trochę bankrolla.

    Zauważyłem, że np na BossMedii (gdzie gram najwięcej) zdaża się to najczęściej i przerwy są właśnie takie jak opisałem.
    Bo już np na takim Expect czy CD Poker jest to sporadyczne, ale nadal się zdarza.

    Z tego wszystkiego chciałem podpisać umowę z Tele2 i wziąć tam
    internet 1 MB (50 zł. miesięcznie więcej), ale gdy wróciłem na stary sprzęt wszystko wróciło do normy.

    Pomórzcie, może ktoś z Was spotkał się już z czymś takim.
    Wydaje mi się, że to może być wina VISTY, ale nie jestem tego pewien. Może jakieś uaktualnienie, jakiś patch, nie wiem.

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam...

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Ja gram na viscie. Sciagam wszystkie uaktualnienia jakie zaleci i nie mam zadnego problemy

    ps tylko ze ja mam lacza 4mega

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez orpelek Zobacz posta

    Problem polega na tym, że gdy gram przy stole nie ważne czy jednym, dwóch czy trzech mniej więcej co 15, 20 minut stół zawiesza się (połączenie nadal mam) na około minutę. Po wszystkim widzę kolejne rozdania w przyspieszonym tempie, ale jestem oczywiście sit out.
    Mam podobne objawy przy 1M neostradzie, ale nie aż tak dramatyczne (raz, dwa razy w miesiącu). Przy 300k łączu było tak samo. Nie zauważyłem również jakiejś znaczącej poprawy po kolejnych uaktualnieniach systemu.

    Rzecz jasna, na starym sprzęcie z XP wszystko hulało bez zarzutu.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Uruchamiasz klienta jako administrator ?
    Jaka wersja WV ?

    Wyłącz wszystkie automatyczne updaty systemu, indeksowania plików, aero, wywal firewalla i zainstaluj sobie Kerio lub ZoneAlarma, ściągnij SP1beta.

    Sprawdź na jakimś bandwitchmeterze rzeczywistą przepustowość łącza na UP i DOWNLOAD, aczkolwiek to co piszesze oznacza, że masz ~2,5x szybsze łącze niż to które chciałeś kupić od T2.

  5. #5
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Witam
    Mialem podobne problemy z Vistą,
    a może nawet było gorzej .

    Net wogole nie chodził, problem się pojawiał,
    gdy jako antywirus instalowałem jakieś Nortony,
    czy coś w tym stylu.

    I w koncu z taką dozą nieśmiałości sprawdziłem NOD32
    i od tej chwili czuje się jakby bardziej swobodnie


    pzdr

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez rejent Zobacz posta
    Mam podobne objawy przy 1M neostradzie, ale nie aż tak dramatyczne (raz, dwa razy w miesiącu). Przy 300k łączu było tak samo. Nie zauważyłem również jakiejś znaczącej poprawy po kolejnych uaktualnieniach systemu.

    Rzecz jasna, na starym sprzęcie z XP wszystko hulało bez zarzutu.
    Czyli to moze być problem VISTY ze słabym łączem tak jak myślałem.

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez sonix112 Zobacz posta
    Uruchamiasz klienta jako administrator ?
    Jaka wersja WV ?

    Wyłącz wszystkie automatyczne updaty systemu, indeksowania plików, aero, wywal firewalla i zainstaluj sobie Kerio lub ZoneAlarma, ściągnij SP1beta.

    Sprawdź na jakimś bandwitchmeterze rzeczywistą przepustowość łącza na UP i DOWNLOAD, aczkolwiek to co piszesze oznacza, że masz ~2,5x szybsze łącze niż to które chciałeś kupić od T2.
    Trochę mnie skołowałeś tymi określeniami i nie za bardzo kumam co do czego. VISTĘ mam 32 bit premium. Co do prędkości łącza to jestem pewien, że mam wolniejsze. Sprawdzałem przy konfiguracji klienta Utorent.

    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    Witam
    Mialem podobne problemy z Vistą,
    a może nawet było gorzej .

    Net wogole nie chodził, problem się pojawiał,
    gdy jako antywirus instalowałem jakieś Nortony,
    czy coś w tym stylu.

    I w koncu z taką dozą nieśmiałości sprawdziłem NOD32
    i od tej chwili czuje się jakby bardziej swobodnie


    pzdr
    Ja nie używam żadnego AntyVirusa. Nortona po instalacji Visty od razu wykasowałem.


    Tak że, to chyba problem Visty i zbyt wolnego łącza i chyba będę musiał zmienić nternet na 1 MB.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

    No chyba, że ktoś jeszcze coś będzie miał do dodania to będę wdzięczny...