Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Grupy rąk

  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Jako ze wczesniej obiecalem dac podzial rak na grupy, tak wiec ponizej znajduje sie podzial taki jak w ksiazce sklanskiego Holdem Poker for Advanced Players.

    Grupa 1: AA, KK, QQ, JJ, AKs
    Grupa 2: TT, AQs, AJs, KQs, AK
    Grupa 3: 99, JTs, QJs, KJs, ATs, AQ
    Grupa 4: T9s, KQ, 88, QTs, 98s, J9s, AJ, KTs
    Grupa 5: 77, 87s, Q9s, T8s, KJ, QJ, JT, 76s, 97s, Axs, 65s
    Grupa 6: 66, AT, 55, 86s, KT, QT, 54s, K9s, J8s, 75s
    Grupa 7: 44, J9, 64s, T9, 53s, 33, 98, 43s, 22, Kxs, T7s, Q8s
    Grupa 8: 87, A9, Q9, 76, 42s, 32s, 96s, 85s, J8, J7s, 65, 54, 74s, K9, T8
    Przeznaczone to jest do grania limita, w skrocie z pozycji bliskich za blindami gramy grupy 1-4, w polowie stolu mozna dorzucic grupe 5,6 bedac na ostatnich pozycjach (rozdajacy i kolo niego) mozna probowac nawet grupy 8. Oczywiscie to takie proste wskazowki, ale trzeba je odpowiednio modyfikowac do wlasnego stylu gry i sytuacji na stole. Przy podbiciach odpowiednia zmniejszac liczbe grup z jakimi wchodizmy. Trzeba tez pamietac, ze niektore rece lubia duza ilosc graczy jak np. QJs, inne natomiast jak AK najlepsze sa w grze 1 na 1 i im wiecej tym bardziej traca na sile. Moze w przyszlosci bedzie mi sie chcialo zrobic jakas powazniejszy tutorial. Na razie mam nadzieje ze to co napisalem sie przyda.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    doli pozycz ta ksiazke, albo walnij ksero a ja Ci przesle kaske, pomozesz? )
    pozdro

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    i tak sie zastanawiam jakie ma znaczenie w ktorym miejscu siedzimy... statystycznie rzecz biorac na kazdym miejscu bedziemy siedziec mniej wiecej ta sama ilosc razy... jakso nie widze zwiazku na jakim miejscu siedzimy w danym rozdaniu z tym co mamy na reku.

    Moze to ktos doglebniej wyjasnic??

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    po chwili zastanowienia ma to jednak sens

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    ma to sens, bo siedzac dalej dostajemy wiecej informacji o tym co sie dzieje/moze sie dziac na stole

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    co z ta kasiazka?

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ksiazki pozyczac za bardzo nie chce, jak znajde tanie ksero w ktorym nie bedzie samoobslugi i zostawie tylko ksiazke do skserowania to nie ma sprawy, bo nie chce mi sie stac przy kserze przez pol godziny i przewracac strony

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    ok

  9. #9
    Witam
    Jedno pytanko do Doliego. Czy ta książka o której mowa to jest to wydanie o którym mi w spomniałeś w temacie "Rodzaje Pokera".
    Jeśli tak to czy jest tłumaczenie na język polski bo po angielsku to ja ani mru mru.
    Pozdrawiam
    HamWar.

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Tak, mowie o "Holdem Poker for advanced players" niestety polskiej wersji nie ma