Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Do tego tematu zainspirował mnie wątek o SW/LOTR. Napiszcie tytuł tej jednej jedynej książki, plus parę ulubionych.

    najlepsza:
    Paragraf 22; jak ktoś czytał to nie trzeba uzasadniać jak nie czytał to powinien przeczytać

    ulubione:
    -Szepczący w ciemnośći; (wydany też jako Zew Cthulhu) + dużo innych rzeczy Lovecrafta, mam to z czasów gier fabularnych
    -Księga Nomów; przeczytałem sporo Pratcheta, ale nie jestem jakimś wielbicielem świata dysku, za to Nomów Księga Wyjścia to dla mnie hicior
    -Diuna; widać że napisana z 40 lat temu, pod względem języka nie dorównuje np. Sapkowskiemu u którego jak się zacznie czytać to nie można się oderwać, ale jednak wspaniale się wczuełem w te pustynne klimaty

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Orwell - Rok 1984, best book ever

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    Pratchett, Clancy, Suvorow

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    A mi się podobają książki Lee Childs'a

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez scyth01 Zobacz posta
    Pratchett, (...)
    Czytałeś Nomów? Jeśli tak to co bardziej ci się podoba, seria Świata Dysku czy Nomowie ?

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Cytat Zamieszczone przez Drauger Zobacz posta
    A mi się podobają książki Lee Childs'a
    Ostatnio czytalem "Bez litosci" bez rewelacji ale nie nudzi

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Ja czytałem w orginale i jak dla mnie wymiata jak zaczynam czytać to się oderwać nie mogę
    A i jeszcze lubie Kena Folletta.

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    207
    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    Orwell - Rok 1984, best book ever
    zgadzam sie z Tobą Orwell jest jednym z najlepszych - a czytałes może " na dnie w Paryżu i LOndynie " Orwella?? gorąco polecam.. ostatnio czytałem "SWIĘTE GRY" Vikrama Chandry i tez polecam dużo akcji i jest co czytać ..została okrzyknięta hinduską wersją " ojca chrzestnego" i naprawde warta jest przeczytania

    a nikt nie pisał jeszce o takim pisarzu jak Kurt Vonnegut a tez warto przeczytac jego książki

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ja niedawno przeczytałem Piknik Na Skraju Drogi, i tak mi się spodobał że poszukam jeszcze czegoś Strugackich. Czytał ktoś?

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Napiszcie o czym są te książki, bo nazwiska mi w większości nic nie mówią Ja polecam:
    -S.Lem "Pamiętnik znaleziony w wannie" - ta książka jest tak pokręcona, że za każdym razem jak ją czytam, znajduję coś nowego
    -S.Lem "Powrót z gwiazd"
    -"Fight Club" i "Zostawić Las Vegas" - widziałem filmy i czytałem obszerne fragmenty, ale i tak polecam w ciemno
    -Teofil Gautier "Opowiadania" - fantastyka z XIX wieku