Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Giełda WTF!!??

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Widzicie to co się dzieje? Ja osobiście mam zainwestowane w fundusze (ale każdy z nich w ciągu ostatniego miesiąca stracił po ok 10-15%, więc różowo nie jest). Dodatkowo na parkiecie panują mieszane uczucia. Jednia analitycy twierdzą, że teraz już za bardzo akcje spadać nie będa, więc to dobry moment na ich zakup, inni spodziewają się, że GPW dopadnie jeszcze jedna fala spadków.

    Ciekawe jestem czy na forum są jeszcze jacyś inwestorzy i co myślicie o bierzącej sytuacji?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    315
    Ja się w akcje bawiłem 2 lata temu zanim zająłem się pokerem.
    Z giełdą jest tak, że jak chcesz osobiście inwestować w akcje to musisz mieć naprawdę dużo czasu, żeby wszystko śledzić i się rozwijać podobnie jak w pokerze (książki, fora, praktyka, praktyka, praktyka). Musisz mieć naprawdę duży kapitał, żeby opłacało ci się spędzać tyle czasu na tym. Poza tym nawet jak jesteś dobry to jest jak w pokerze czasami wtopisz a czasami wygrasz ale jesteś na plus jak stosujesz "stopy" i BM.
    Ja grałem jak byla hossa i jak się zapowiadało i odniosłem pierwsze większe spadki to się wycofałem. Jak masz duży kapitał i wiedze to w czasie bessy grasz na spadkach. Dla tych co nie mają czasu na porządne granie pozostają Fundusze. Jako, że teraz sytuacja na rynku nie jest przesądzona i zarówno duże zyski jak i dalej spadki są możliwe proponuje zdywersyfikowane albo nawet całą kwotę wlożyć w złoto. Złoto rośnie już od 20 lat systematycznie. Może nie tak pięknie jak rosły fundusze ale masz pewny zysk. Rosnący popyt w Indiach na złoto jeszcze zwiększa cenę. Poza tym wybuchnie jakiś konflikt i ceny zazwyczaj rosną.
    A tak naprawde nikt nie jest w stanie przepowiedzieć jaka będzie sytuacja na rynku bo to zależy od bardzo wielu czynników często losowych więc wszyscy specjalisci opierają się poprustu na jakiś wskaźnikach czy to AT czy też jakieś inne wskaźniki albo AF.

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Co do złota - potwierdzam. Zainwestowałem w sierpniu 2007r i szczerze nie żałuję Co do giełdy, to zamiast pisać referat, polecam tego bloga: http://dwagrosze.*************/

    Gość się jeszcze ani razu nie pomylił, pisze rozsądnie i dodatkowo bardzo miło się czyta.

    Pozdrawiam

  4. #4
    inwestowanie w gpw zacząłem jakiś niedługi czas przed spadkami, a obecna sytuacja nie napawa optymizmem :/ na ciekawość powiem wam że dzis mówili w tv że w USA (sprawcy całego zamięszania) analitycy dochodzą do wniosku iż lepiej inwestować w "Las Vegas" (dosłownie i w przenośni) niż na giełdzie

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    158
    Ja mniej wiecej rok temu sie wycofalem jak wtedy zapowiadaly sie wieksze spadki a pozniej zalowalem bo gielda poszla ostro w gore. Teraz jest ponizej poziomu kiedy ja z niej uciekalem wiec pomylilem sie tylko o rok
    Jezeli teraz ktos stacil to moim zdaniem glupota bylo by wycofanie sie, fundusze maja to do siebie ze powinno sie w nie inwestowac w perspektywie kilku lat a zatem trzeba byc przgotowanym na takie spadki i nie nalezy obserwowac wyceny jednostek codziennie bo mozna dostac zawalu. Niezalezenie od sytuacji na gieldzie jednostek funduszu zawsze masz tyle samo.... GL

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    poza tym fundusz inwestycyjny nie wklada wszystkich pieniedzy w akcje, ale w zaleznosci od jego rodzaju (ryzyka) dywersyfikuje sposoby lokacji pieniedzy i spora czesc inwestuje w obligacje skarbowe, ktore badz maja stale oprocentowanie badz sa kupowane z dyskontem i na nie spadki na gieldzie nie wywieraja zadnego wplywu

    p.s.

    inwestycje w zloto rowniez polecam ale odczekal bym co najmniej do konca miesiaca

    pozdrowka ;]

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Posty
    153
    niezly ten film, wiedzialem, ze ktos tu robi mnie w bambuko, ale zeby banki? instytucje ogolnego zaufania? dobrze ze za wiele u nich nie trzymam :P

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    103
    szczerze mówiąc to raczej zainwestowałbym w srebo niż w złoto jeżeli chodzi o surowce... a przy najbliższym rozwoju w chinach nawet bardziej w uran przez najbliższe 2 lata, ale właśnie... 2 lata to i tak mało jak na inwestowanie na giełdzie...
    co do samej gieldy to raczej na kontraktach bym grał, większy zysk przy dobrej analizie... ale dużo szczęścia, prawie jak czarne- czerwone w ruletce

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    na moim blogu napisalem kilka slow o gieldach
    chce-miliona.bloog.pl

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    http://waluty.onet.pl/1677229,wiadomosci.html

    Zloty poleci, czas wyplacac $ z roomow

    Pozdr
    Reb