Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Coś forum PLO nam umiera, więc pod dyskusję ciekawa ręka z dzisiejszej sesji:


    $1/$2 Pot Limit Omaha Hi
    6 players
    Converted at weaktight.com

    Profiles and Stacks:
    UTG ($479.44) 86.7/4.8/0.8 (83)
    UTG+1 ($151.45) 16.7/0.0/0.0 (18)
    Hero ($746.41) 32.5/12.0/5.6 (83)
    BTN ($107.08) 50.0/0.0/5.2 (46)
    SB ($1176.14) 58.6/19.5/3.4 (128)
    BB ($177.32) 42.5/0.2/0.6 (612)

    Pre-flop: ($3, 6 players) Hero is CO

    UTG calls $2, 1 fold, Hero raises to $9, 1 fold, SB calls $8, BB calls $7, UTG calls $7

    Flop: ($36, 4 players)

    SB bets $24, BB calls $24, 1 fold, Hero ???


    ---


    Call czy raise? Dlaczego?

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    no w koncu cos do skomentowania nie do konca jestem obeznany w PLO200 ale ja na moim plo50 przy odpowiednio identycznych stackach zrobilbym push - betpot

    dlaczego? no bo skoro mamy strfd to jestesmy w bardzo dobrej sytuacji, zakladajac ze jeden z nich ma seta a drugi tylko FD mamy okolo 40% na wygranie puli, choc i tak jest to zalozenie dla nas najgorsze bo moze nie byc seta, a same drawy badz 2 pary a wtedy na pewno jestesmy do przodu

    mam 1 male ale troche martwi nas SB i jego deepstack, jesli trafil seta 6 badz (co mniej prawdopodobne 9) to przeciez nie zrzuci i zrobi reraise o pot i musza poleciec alliny, pytanie czy chcemy wejsc w coinflipa za 350BB...

    reasumujac call moglby byc wariantem bezpieczniejszym, jesli wejdzie nam na turn strit to super - pushujemy, ale co jesli wejdzie 3 spade...i bet pot od SB - wtedy nie do konca wiemy na czym stoim, paruje sie board to tez mamy problem

    imho ja ryzykuje i wale betpot, pamietam b. podobne rozdanie do Twojego uznane za 2 najwiekszy badbeat w omahe na fulltilt, Benyamine tez mial wlasnie strfd, a 2 ktos (nie pamietam kto ;/) mial juz karete , no ale river dal Benyaminowi straightflush:P no i do czego zmierzam, otoz po raisie gostka nasze strfd walnelo reraise pot

    wiec ja bym wzial przyklad i tez tak zagral a we wspomnianym rozdaniu panowie tez byli deep

    generalnie to BB nas nie interesuje, SB gra dosyc luzno preflop i na flopie tez jest aktywny, wiec jego raise wcale moze nie oznaczac czegos mocnego i po Twoim raisie sie po prostu zlozy

    ale sie rozpisalem mam nadzieje, ze zrozumiales mniej wiecej o co mi chodzi --> raise

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Tylko call. Stosunek puli do naszych stacków jest zbyt mały. Mam pozycję, oglądam turna i patrzę co zrobią przeciwnicy.
    Ostatnio edytowane przez Brooklyn4321 ; 17-01-2008 o 10:52

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    going to the HU city
    Posty
    975
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Coś forum PLO nam umiera, więc pod dyskusję ciekawa ręka z dzisiejszej sesji:
    Co nie znaczy że nikt nie czyta , po prostu dość mało osób gra w omaszke na tym poziomie i pewnie podobnie do mnie nie czują się kompetentni do dyskusji o grze na nl 200. Keep posting please

    Jeśli chciałbyś mimo to opinii, proszę bardzo:

    Push
    Zrobiłem małą analizę calculatorem i przy założeniu że rywale mają najgorsze dla nas możliwe układy, czyli A5s66 oraz QTsT5, odbierające nam outsy do straight flush i część do straight i tak mamy 31% szans na zwycięstwo. A to jest najgorszy z możliwych scenariuszy, który należałoby z przebiegu rozdania wykluczyć imo. Przy innych układach mamy zawsze powyżej 40% (przy 2 rywalach) a w nkt przypadkach nawet powyżej 50%(głównie przy założeniu braku seta).
    Ręką BB nie martwiłbym się w ogóle. Ma mały stack i calluje, sądze że to słaby draw. Natomiast obawiać się należy SB, który zbudował ogromny stack i wygląda na kogoś kto podejmując decyzje kalkuluje ew. zagrania rywali.

    Tutaj call za 24 stworzy pulę w wysokości 108 $. Więc na turnie nawet jeśli dobierzesz swojego strita i zabetujesz to raczej należałoby liczyć się z callem betu przy secie i flush draw u rywali.
    Natomiast push będzie imo ewidentnie lepszy. Da nam więcej informacji, możemy zgarnąc pulę już teraz, lub wdać się w wymianę ciosów na flopie. Jeśli dobrze licze to max raise wynosi 132 (24+108). Taki raise zbuduje pulę w wysokości 216 $ przy obowiązku dołożenia przez rywali po 108 jeśli chcą obejrzeć turn. Jeśli scallują to masz pozycję na turnie i w zależności od tego co wyjdzie podejmujesz dalszą decyzję nie ryzykując dużej części swojego stacka.
    Natomiast jeśli po Twoim raisie SB zrobi reraise , to już zależy od tego czy chcesz gamblować i przejąć jego ładny stack.( wiem że część graczy uzależnia tego typu decyzje od bankrolla, jeśli jest w miarę wysoki nie boją się zaryzykować). Imo przy Twoim rollu (bazuję na info z bloga) z takim układem byłbym gotów na walkę o przejećie jego żetonów. Sądze że w tym przypadku jesteś w bardzp dobrej sytuacji i nie marnowałbym takiego układu.

    Ale to tylko takie wypocinki fiszki z nl 20 plo.
    Pozdro

    p.s. byłbym ciekaw opinii innych graczy grających plo na podobnych stawkach. + . Zakładając że sickest run ever trwa pewnie nie spadło ale jestem ciekaw Twojego zagrania z uzasadnieniem.
    Ostatnio edytowane przez sinobrody00 ; 16-01-2008 o 12:09

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sinobrody00 Zobacz posta
    A to jest najgorszy z możliwych scenariuszy, który należałoby z przebiegu rozdania wykluczyć imo.
    Są gorsze, np.:
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    538,284 trials (Randomized)
    board: 6s9s3d
    Hand Pot equity Wins Ties
    9h8s7sTh 25.14% 96,346 78,224
    6678 53.15% 250,930 70,642
    AsTs** 21.71% 112,784 8,504
    Normalnie w HU albo bez pozycji albo tylko z 1BI w stacku grałbym za pota z zamiarem sprawdzenia AI, ale w tym wypadku daję flat call z uwagi na to, że FD jest niekoniecznie dobry i jeden z przeciwników jest deepstacked.

    Aczkolwiek zgadzam się z tym, że raise o pulę i dążenie do AI na flopie nie jest tutaj -EV.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    ponieważ podczas gry musimy podejmować szybkie decyzje i nie używamy kalkulatorów,więc ja z uwagi na stosunkowo nie wielką pule,i spore stacki nie zrobię reraisu tylko podobnie jak Jdx flat call.Mamy pozycje a jak sie partia źle potoczy to po naszym raisie pozycja będzie zupełnie nie istotna.Przy 1 bi prawdopodobnie bym zagamblował,a tak zobaczmy turn za 24$

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Hero także wybrał opcję CALL, ze względu na głębokość stacków (przy 1 BI Hero preferuje push )


    C.D.

    $1/$2 Pot Limit Omaha Hi
    6 players
    Converted at weaktight.com

    Profiles and Stacks:
    UTG ($479.44) 86.7/4.8/0.8 (83)
    UTG+1 ($151.45) 16.7/0.0/0.0 (18)
    Hero ($746.41) 32.5/12.0/5.6 (83)
    BTN ($107.08) 50.0/0.0/5.2 (46)
    SB ($1176.14) 58.6/19.5/3.4 (128)
    BB ($177.32) 42.5/0.2/0.6 (612)

    Pre-flop: ($3, 6 players) Hero is CO
    UTG calls $2, 1 fold, Hero raises to $9, 1 fold, SB calls $8, BB calls $7, UTG calls $7

    Flop: ($36, 4 players)
    SB bets $24, BB calls $24, 1 fold, Hero calls $24

    Turn: ($108, 3 players)
    SB checks, BB checks, Hero ???

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    gdybym ja był Hero prawdopodobnie zagrałbym za 80$,wydaje mi sie że albo obaj mają drawy albo sb jakieś 2 słabe parki,a bb jakiegos drawa.Myśle że sb nie puścilby seta na takim stole i nie czeka nas reraiseA na riverze mamy pozycje i będziemy mniej czytelni jak trafimy strighta,a jak nie trafimy to przy wielu kartach będzie można pokusić się o kradzież pota

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Zgadzam się z dawkarem że SB raczej nie ma seta ponieważ jest dosyć agresywny i pewnie kontynuowałby agresję na turnie gdyby go miał.

    Shortowi zostało trochę ponad $140, więc gram za $70 a nie za $80. Teraz SB raczej musi spasować jeśli nie ma seta ponieważ powinien wziąć pod uwagę to, że ma za sobą shorta i jeśli short po callu SB zdecyduje się na AI, to Hero również będzie mógł wrzucić AI i SB będzie musiał drogo zapłacić za drawowanie. Do tego SB jest bez pozycji, co zmniejsza jego implied oddsy w przypadku gdyby trafił drawa, a to też przemawia za foldem. Poza tym Hero oszczędza $10 jeśli SB zastawił się na C/R z setem.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    może by tak Hero wreszcie pociągnął wątek?