Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    364
    Witam wszystkich,

    Pragnę poinformować, że w czwartek 17.01.2008r. ruszamy z nowym sezonem Mikołowskiej Ligi Texas Hold'em.

    Pierwszy turniej ruszy w wyżej podanym terminie ok. godz. 19:00!!!

    Oto kilka podstawowych faktów:

    - wpisowe do turnieju będzie wynosić 55+5
    - z każdego wpisowego zostanie pobrane 10, które zasili pulę turnieju Masters
    - na start zawodnicy otrzymają 2500 żetonów
    - w razie niepowodzenia będzie istniała opcja dokupienia za 60 przez pierwsze trzy poziomy blindów
    - po trzecim poziomie blindów będzie możliwość zrobienia tzw. addon'a za 60 (3500 żetonów)
    - od każdego rebuy'a i addon'a zostanie pobrane 5, które zasili pulę turnieju Masters
    - pierwsze trzy poziomy blindów będą trwały po 25min. wszystkie pozostałe po 20min.

    Zapisy będą przyjmowane w dniu turnieju do godz. 18:45.

    Zapraszam wszystkich w najbliższy czwartek.

    Do zobaczenia
    Ostatnio edytowane przez Krawcu ; 31-01-2008 o 09:30

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    364
    Regulamin Mikołowskiej Ligi Texas Hold’em (MLTH)



    1. Miejsce i czas rozgrywek. Zapisy.

    a) Turnieje z cyklu odbywają się w każdy czwartek o godz. 19:00 w klubie bilardowym „Mario”, który mieści się w Mikołowie przy ulicy Podleskiej 8. Zgłaszać się można telefonicznie lub na miejscu do 18:45 - bezpośrednio u organizatora.

    b) Osoby, które się nie zgłoszą do 18:45, a przyjdą i będą chciały zagrać płacą wpisowe powiększone o 10 zł.

    c) Osoby, które nie zapisały się w wyznaczonym terminie, mogą zapisać się, jeśli w międzyczasie nikt nie odpadł z turnieju, lecz maksymalnie do końca trzeciego poziomu blindów.



    2. Harmonogram turniejów.

    a) W skład ligi wchodzi 12 turniejów: w formule rebuy.

    b) Ilość i charakter rozgrywanych turniejów może z ważnych powodów ulec zmianie.



    3. Opłaty i nagrody.

    a) Wysokość wpisowego do turniejów wynosi 55+5 (każdy rebuy i add-on wynoszą również 60).

    b) Procentowy podział nagród przy odpowiedniej ilości graczy:
    1-15; III miejsca płatne; 50 / 30 / 20
    16-30; IV miejsca płatne; 40 / 30 / 20 / 10
    31-40; V miejsc płatnych; 40 / 24 / 16 / 12 / 8
    >40; VI miejsc płatnych; 35/ 25 / 17 / 13 / 10 / 5



    4. Ilość graczy.

    W każdym turnieju ilość graczy nie może przekroczyć 60.



    5. Punktacja i ranking.

    a) Punkty za poszczególne miejsca w każdym turnieju obliczane są według wzoru zaczerpniętego z rankingu graczy na betsson.com:

    P=10*((N-6)/M)^0,5

    Gdzie N to liczba graczy a M to zajęte miejsce.
    Przykładowa punktacja przy 16 graczach:

    1–31,6, 2 – 22,4 , 3- 18,3, 4- 15,8, 5- 14,1, 6- 12,9, 7- 12,0, 8- 11,2, 9- 10,5, 10- 10,0, 11- 9,5, 12- 9,1, 13- 8,8, 14- 8,5, 15- 8,2, 16- 7,9

    b) Po zakończeniu ligi zostanie rozegrany turniej Master, do którego zakwalifikuje się 9 najlepszych zawodników z rankingu. Do klasyfikacji ogólnej liczy się 10 najlepiej rozegranych turniejów.



    6. Organizacja turniejów.

    a) Czas trwania poszczególnych poziomów blindów wynosi 25 minut w pierwszych trzech poziomach blindów i 20 minut w pozostałych poziomach blindów.

    b) Rozkład blindów w turniejach: 25-25, 25-50, 50-100 (koniec fazy rebuy), 75-150, 100-200 ante 25, 150-300 ante 25, 200-400 ante 50, 300-600 ante 50, 400-800 ante 100, 500-1000 ante 100, 600-1200 ante 200, 800-1600 ante 200, 1000-2000 ante 300, 1200-2400 ante 400, 1500-3000 ante 500, 2000-4000 ante 500, 2500-5000 ante 500, 3000-6000 ante 1000.

    c) Ilość żetonów na starcie każdego turnieju to 2500 (rebuy = 2500 żetonów / addon = 3500).

    d) Nominały żetonów : niebieski 25, czerwony 100, zielony 500, czarny 1000, biały/szary 5000.

    e) Organizator ma obowiązek umieszczania aktualnego rankingu na stronie forum.pokerzysta.pl najpóźniej do czwartku (włącznie) następującego bezpośrednio po ostatnio rozgrywanym turnieju.



    7. Obowiązki i prawa zawodników.

    a) Każdy zawodnik biorący udział w turnieju ma obowiązek przestrzegania niniejszego regulaminu, zasad fair play oraz ogólnie przyjętych zasad kultury osobistej.

    b) Każdy zawodnik ma obowiązek bezzwłocznego uiszczenia opłaty wpisowej po dotarciu na turniej

    c) Zakazuje się oglądania kart innych zawodników biorących udział w partii.

    d) Zawodnik podbijający pulę ma wyrazić słownie wysokość lub chęć (i potem wysokość) podbicia przed włożeniem żetonów do puli. Podbicie nie poparte wyrażeniem słownym uznawane jest jako podjęcie decyzji o sprawdzeniu. W przypadku braku stwierdzenia słownego, sygnalizującego podbicie, zawodnik/cy uczestniczący w danej partii mają prawo go nie uznać.

    e) Każdy zawodnik siedzący przy stole ma prawo zobaczyć karty sprawdzonego zawodnika.

    f) Zawodnicy mogą poprosić o pokazanie wszystkich kart wspólnych, ale tylko, jeśli chodzi o turn i river chyba, że zawodnik, uprawniony do złożenia sprzeciwu, takowy wniesie. Zawodnikami uprawnionymi do zgłoszenia sprzeciwu są wszyscy gracze, którzy grali w partii po rozdaniu flopa. Sprzeciw traktowany jest jak „veto” i nie może zostać przegłosowany.

    g) Przy stole finałowym obowiązuje bezwzględny zakaz palenia.

    h) Każdy zawodnik biorący udział w partii ma prawo do uzyskania dokładnej informacji o ilości żetonów swoich przeciwników, a także ma prawo przeliczyć już istniejącą pulę. Żetony wszystkich graczy musza leżeć w widocznym miejscu podobnie jak karty.

    i) Zawodnicy nie mogą nadmiernie przedłużać momentu podjęcia decyzji. Organizator może w każdej chwili nakazać zawodnikowi podjęcie decyzji w ciągu 30 sekund.

    j) Obowiązuje absolutny zakaz komentowania partii w czasie jej rozgrywania przez jakiekolwiek osoby.

    k) Nie wolno podnosić, ani dotykać kart w trakcie ich rozdawania. Karty można podnieść dopiero po rozdaniu ich na wszystkich zawodników.

    l) Zawodnik, który nie znajduje się bezpośrednio przy stole traktowany jest automatycznie jako „sit-out” i stosowana jest wobec niego zasada check/fold.



    8. Kary i wykluczenia.

    a) Organizatorzy mają prawo nakładania kar porządkowych na uczestników turniejów za łamanie postanowień niniejszego regulaminu oraz za inne zachowania łamiące dobre obyczaje, prawo obowiązujące na terytorium RP lub szeroko rozumianą etykietę pokerową.

    b) Niniejszy regulamin przewiduje następujące kary porządkowe:
    • Kara wykluczenia na określoną liczbę rozgrywanych kolejno partii. (Przewiduje się wykluczenie na liczbę od 1-10 kolejno następujących po sobie rozdań lub na określony czas od 5-30min.)
    • Kara wykluczenia na określoną liczbę rozgrywanych kolejno turniejów. Przewiduje się wykluczenie na liczbę od 1-3 kolejno następujących po sobie turniejów.
    • Kara wykluczenia na całe rozgrywki w danym sezonie.
    • Kara dożywotniego wykluczenia z uczestnictwa w rozgrywkach ŚZLTH.

    c) Wszystkie wymienione wyżej kary nakładane są arbitralnie przez organizatorów.

    d) Kary nakładane są z inicjatywy organizatorów lub na wniosek innych uczestników turnieju.

    e) Każdy gracz, uczestniczący w danym turnieju, ma prawo zgłaszania wniosków o ukaranie innych zawodników za łamanie postanowień niniejszego regulaminu.

    f) W przypadkach wniosków o nałożenie kary organizator ma obowiązek wysłuchać wszystkich stron i świadków zdarzenia.

    g) Decyzja o ukaraniu, podjęta przez organizatora jest nieodwołalna.



    9. Zmiany w regulaminie rozgrywek.

    a) Organizatorzy mają prawo zmiany regulaminu w dowolnym terminie.

    b) Niedozwolone jest dokonywanie zmian w regulaminie w trakcie trwania turnieju.

    c) Każda zmiana w regulaminie jest publikowana na www.forum.pokerzysta.pl i wchodzi w życie następnego dnia po jej opublikowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Krawcu ; 31-01-2008 o 09:31

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    364
    Zwróćcie uwagę na kilka zmian dotyczących klasyfikacji:

    - do ogólnego rankingu liczy się 10 (a nie 8) najlepiej rozegranych turniejów
    - wracamy do systemu, w którym liczy się każdy punkt, a więc do klasyfikacji będzie liczone każde zajęte miejsce, a nie tylko miejsca z top 15

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    witam
    wydaje mi sie ze przed sezonem byla zrobiona na turnieju ankieta w której gracze opowiedzieli się za systemem 1 rebuy 1 addon po 60zł - a nie widze tego w termsach ligi - chyba ze cos zle przeczytalem

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    364
    Nie wiem Palo gdzie widziałeś tą ankietę? Ja nie widziałem na oczy żadnej ankiety. Chyba, że ty takową przeprowadzałeś po moja nieobecność.

    Zaproponowalem takie warunki. Jak graczom nie będzie odpowiadac taka forma, to zmienimy to na coś, co będzie bardziej odpowiadać gustom mikołowskich zawodników.

    Jak narazie nie chcę ograniczać ilości rebuy'ów, wynika to z kilku powodów:

    1. Startowa ilość żetonów jest na tyle duża, że można spokojnie wygrać turniej nie dokupując się (przykładem może byc kubik, który dotarł do heads up'a z pierwszego buy-in'a).

    2. Przetestowaliśmy ten system w Falconie i patrząc na pierwsze dwa turnieje, sprawdza się naprawdę super.

    3. Opcja rebuy ma pełnić funkcję "awaryjną" w razie jakiegoś "bad beat'a". Nie chcę, żeby był to turniej w stylu 20r, gdzie wszyscy wrzycają all-in co partię, ale ma to chronić zawodników na wypadek pecha. Ja wczoraj zrobiłem 4 rebuy'e, ale nie wynikało to z szaleństwa, ale z bad beat'ów (AK vs. A3, QQ vs. J9o, AJs vs. K9 itp.).

    4. Każdy wykonany rebuy bardzo pozytywnie wpływa na wilkość puli turnieju i puli Masters'a (w ostatnich dwóch turniejach w falconie pula za każdym razem wynosiła ponad 3k, a w Mastersie mamy już 825).

    Dlatego zobaczymy, jak wyjdzie pierwszy turniej i jaki będzie odzew na warunki w nim zaproponowane. Jesli zawodnikom będzie bardzo nieodpowiadać taka forma, to pomyślę nad zmianami.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    8
    a takie glupie pytanie mam, ale niestety jestem tylko w 99% pewny, a nie zaszkodzi zapytac. Czy jezeli ktos nie ma 18 (tylko ma 17 tak jak ja ) to moze zagrac cy niestety od 18 w gore?

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    364
    Hmm... Powiedzmy, że przekażesz mi słowną zgodę od rodziców i możesz grać

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    8
    hehe a czemu slowna? to jest powiedziane ze rodzic ma ze mna jechac? ja jeszcze na 100% nie wiem czy pojade, ale moj kumpel sie zadeklarowal z jedzie, a tez nieletni. Fajne fajne takie WSOP w Mikolowie :P

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    364
    Przez słowną rozumiałem fakt, że przyjdziesz i osobiście powiesz, że masz zgodę

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    444
    Szybkie pytanko, będziemy z kumplem w Krakowie i jest szansa na zagranie w czwartek w Waszej lidze i czy to jest daleko od Krakowa i czy mozemy sie zapisać na forum.

    Pozdr
    berti09