Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    W normalnym banku opłata za taką operację jest minimalna, patrz 5 postów wyżej na tekst Hedge.
    W Polsce chyba nie ma normalnych banków. W czerwcu przelewałem 13kEUR z mBanku do belgijskiego ING-a. Koszt 130PLN + 20EUR kosztów banku odbiorcy.

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    W Polsce chyba nie ma normalnych banków. W czerwcu przelewałem 13kEUR z mBanku do belgijskiego ING-a. Koszt 130PLN + 20EUR kosztów banku odbiorcy.

    jdx
    Czyli wzięli niecałe 0,4% prowizji za taką operację. Dla mnie mieści się to jeszcze jednak w granicach normalności.

    Pepone

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Tylko że wykonując takich przelew wewnątrz kraju zapłaciłbyś mniej niż zeta.

    Goły koszt SWIFT-a to zdaje się 5PLN, niech bank doliczy sobie 100% marży "za fatygę" i będzie to 10PLN. Więc IMO opłata powinna wynosić raczej 10PLN+20EUR a nie 130+20.

    jdx

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Tylko że wykonując takich przelew wewnątrz kraju zapłaciłbyś mniej niż zeta.

    Goły koszt SWIFT-a to zdaje się 5PLN, niech bank doliczy sobie 100% marży "za fatygę" i będzie to 10PLN. Więc IMO opłata powinna wynosić raczej 10PLN+20EUR a nie 130+20.

    jdx
    Dobrze, że rozdzielasz te "+20 EUR", tyle wziął zagraniczny bank. Jak sam widzisz nie tylko w Polsce sobie liczą. Nie będę się sprzeczał, czy to powinno kosztować 130 zł, czy 10 zł, jeśli o mnie chodzi to proponuje darmowo. Natomiast nadal uważam, że 0,25% pobranej prowizji mieści się w granicach normy. Jeśli wysyłałbyś setki takich przelewów to albo poszukałbyś tańszego banku, albo dogadał się z obecnym o zmianie warunków. Takie życie.

    Pepone

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Tzn. uważasz, że to normalne, że koszty banku polskiego (około 36EUR) są prawie dwukrotnie wyższe od kosztów (20EUR) teoretycznie droższego banku belgijskiego?

    jdx

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Tzn. uważasz, że to normalne, że koszty banku polskiego (około 36EUR) są prawie dwukrotnie wyższe od kosztów (20EUR) teoretycznie droższego banku belgijskiego?

    jdx
    Chciałbym podkreślić, że mBank wziął 0,25% prowizji od przelewu, zgodnie z tabelą opłat, o którym to koszcie powinieneś wiedzieć podpisując z nimi umowę. Tak, nie uważam takiej prowizji za jakąś pojebaną. Co do sedna pytania, czy to normalne, że w tym przypadku wyszło nie mal 2x drożej niż w ING. Nie jest to ani normalne, ani nienormalne, po prostu tak wyszło w tym przypadku. Swoją drogą ciekawe, czy ING wylicza prowizję procentowo czy też liczy 20 EUR od sztuki?

    Pepone