Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    0
    Witam forumowiczów.Jestem tu nowy...poczytałem wątki o Moneybookers ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.Mianowicie.
    Chciałbym przelać kumplowi 500 funtów.Z Polski- do Anglii.
    Mam konto w PKO i posiadam bankowość internetową.kumpel ma konto w banku w Birmingham.Czy za pośrednictwem Moneybookers da sie to zrobić i najważniejsze ,ile będzie mnie to kosztować.
    Wielu z was ma duże doświadczenie z Moneybookers więc odpowiedź dla was pewnie jest banalna.
    pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Szydłowiec
    Posty
    142
    lol z POLSKI DO ANGLII?? Niesamowite wiekszość ludzi przywozi właśnie z tamtąd pieniądze... hehe

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    0
    Cytat Zamieszczone przez wilku71 Zobacz posta
    lol z POLSKI DO ANGLII?? Niesamowite wiekszość ludzi przywozi właśnie z tamtąd pieniądze... hehe
    ...właśnie tak...wiem ,że to precedens..hehe ale właśnie tak potrzebuje zrobić.w moim banku chcą 150 pln za taką operacje.lub western union za 180 pln...złodziejstwo....to mnie skłoniło do poszukiwań tańszego środka przelewu.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Niech twój kolega załóży sobie konto na MoneyBookers i wtedy bez problemu prześlesz mu kase. A inaczej chyba sie nie da przez MB. Co do kosztów to wpłacasz kase na MB za darmo. Chyba że chcesz to zrobić bardzo szybko korzystając np z usługi przelewy24 ale nie wszystkie banki mają taką opcję, wtedy płacisz chyba do 2zł. Następnie przesyłasz kase koledze na jego konto w MB (koszt do 2zł). Później kolega wypłaca sobie kasę na swoje konto (koszt około 6-7zł - chyba że dla klientów z Angli są inne opłaty)

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez bocianvip Zobacz posta
    w moim banku chcą 150 pln za taką operacje
    Hehe, PKO BP jak mniemam. Moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że wykonujesz zwykły złotówkowy przelew do angielskiego banku, a odbiorca znajduje na swoim koncie funty po przeliczeniu ze złotówek. 150 kosztów za taką operację - 500 funtów - to istotnie sporo.

    Co do moneja. Wpłacasz do siebie na moneja kasę, wysyłasz ją kumplowi, na moneja. Kumpel wypłaca sobie kasę po wcześniejszym zweryfikowaiu swojego konta. Koszty to prowizja od wpłaty, która jak sam puścisz przelew i poczekasz ze dwa dni jak dojdzie, wynosi zero. Przesłanie pieniędzy do kumpla i ich późniejsza wypłata zamknie się w kwocie kilkunastu złotych. Oczywiście nastąpi przewalutowanie złotówek na funty co kosztuje, jak w każdym kantorze.

    Powodzenia

    Pepone

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    0
    ...czyli dochodzi jeszcze przewalutowanie ?
    skąd moge wiedzieć ile zapłace za 500 funtów..po jakim kursie to policzom,od czego to zależy ?
    wsumie jest to dość istotne,miedzy ceną kupna i sprzedaż jest około 23 groszy więc na 500 funtach daje to 115 pln.
    czy tyle własnie dopłace do interesu związanego z przewalutowaniem ???

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Tarnobrzeg
    Posty
    467
    A kolega gra może w pokera?
    Bo nie mam się z kim wybrać tutaj do kasyna

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez bocianvip Zobacz posta
    ...czyli dochodzi jeszcze przewalutowanie ?
    skąd moge wiedzieć ile zapłace za 500 funtów..po jakim kursie to policzom,od czego to zależy ?
    wsumie jest to dość istotne,miedzy ceną kupna i sprzedaż jest około 23 groszy więc na 500 funtach daje to 115 pln.
    czy tyle własnie dopłace do interesu związanego z przewalutowaniem ???
    No niestety, cudów nie ma. Przewalutowanie musi być. Natomiast kosztem nie jest różnica między kursem kupna a sprzedaży, ale różnica od kursu średniego. Za monejem:

    "W przypadku transakcji obejmujących wymianę walut, korzystamy z dziennych kursów referencyjnych ogłaszanych przez Europejski Bank Centralny. Jednakże przy wymianie walut dodajemy 1.75% do średniego kursu międzybankowego."

    Czyli na przewalutowaniu stracisz niecałe 9 funtów.

    Pepone

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    0
    jak dobrze rozumiem moneybrookers kupi moje funty po średnim kursie -obecnie 4.72 i doliczy 1.75 %.
    czyli za walute zapłace 2360 + 41 ?
    To dokładnie wychodzi tak jak bym kupil te funty po cenie sprzedaży czyli 4.81 na dzień dzisiejszy.
    pytam tak dokładnie dlatego,że wpłacam złotówki a kolega wybierze funty i chciałbym żeby wybrał dokładnie 500 nie 489 czy 523 czy coś innego.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez bocianvip Zobacz posta
    jak dobrze rozumiem moneybrookers kupi moje funty po średnim kursie -obecnie 4.72 i doliczy 1.75 %.
    czyli za walute zapłace 2360 + 41 ?
    To dokładnie wychodzi tak jak bym kupil te funty po cenie sprzedaży czyli 4.81 na dzień dzisiejszy.
    pytam tak dokładnie dlatego,że wpłacam złotówki a kolega wybierze funty i chciałbym żeby wybrał dokładnie 500 nie 489 czy 523 czy coś innego.
    Mniej więcej tak będzie. Dodaj jeszcze te kilkanaście złotych za przesłanie kumplowi środków i jego prowizję przy wypłacie ich na angielskie konto.

    P.S.
    Czy na pewno nie da się zrobić bezpośredniego przelewu z Twojego konta złotówkowego na jego konto funtowe? Ja rozumiem, że PKO BP jest specyficznym bankiem, ale są pewne granice specyficzności W normalnym banku opłata za taką operację jest minimalna, patrz 5 postów wyżej na tekst Hedge.

    Pepone