Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1
    Witam. Chciałbym zapytać o znaczenie terminu "backdoor". W polskim Internecie występują w tej dziedzinie rozbieżności.

    Najczęściej podawana jest definicja backdoora w tym typie: układ dozbierany w dwóch ostatnich kartach (turn, river), równoznaczne z runner-runner.

    Ale na niektórych innych stronach figuruje następująca definicja: Ułożenie układu innego niż planowany.

    Moim zdaniem te definicje nie są równoznaczne. Bardziej podoba mi się ta druga - nadaje backdoorowi osobowość

    Na stronach anglojęzycznych te dwie definicje są w różny sposób przemieszane.

    Czym wg Was jest backdoor?

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Oba zdania są poprawne, aczkolwiek ja uważam iż drugie jest definicją backdoora, a pierwsze mówi jedynie czym się backdoor charakteryzuje. Pierwsze zdanie nie może być definicją, bo to tak jakby powiedzieć, że definicją koloru jest to, że szansa na jego dobranie na turnie lub riverze wynosi ~36%. Jasną sprawą jest oczywiście, że nie da się złapać backdoor "czegoś" nie łapiąc tego zarówno na turnie jak i na riverze, ponieważ wtedy miałbyś draw już na flopie, a zatem wiedziałbyś do czego dobierać, co jest równoznaczne z tym, iż nie byłby to już backdoor.
    Ostatnio edytowane przez Kapol ; 11-01-2008 o 09:23

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    No nie wiem. Mnie się zdarza, że ludzie sprawdzają mając tylko i wyłącznie backdoor drawy, czyli chyba jednak planują je dozbierać

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    backdoor=runner-runner

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    jedyne rozróżnienie:
    backdoor to zbieranie do flush
    r/r to zbieranie do str8
    am I right?

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    nie

  7. #7
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    Przyklad nr 1.
    Masz i backdoor flush draw
    Gosc ma : i straight draw
    FLOP :

    TURN :

    RIVER :

    On trafil swojego strita a Ty wyfarciles backdoora do flusha.

    Przyklad nr 2
    Masz
    Przeciwnik ma
    FLOP :

    TURN :

    RIVER :

    Traliles backdoora do strita.

    Inaczej mowiac dwie karty ktore skomletuja Twoj uklad np. kolor gdzie na flopie jest tylko jedna karta w Twoim kolorze. Rozjasnilem troche ?

    POZDRAWIAM

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    ok, pytanie czym w takim razie rozni sie runner runner od backdoora? O ile bardzo czesto spotykalem sie z okresleniem backdoor flush, to jakos nigdy nie slyszalem o backdoor str8

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Joker ma racje
    WaNpi to nie wiem, gdzie sie ulagles
    Ostatnio edytowane przez Kakashi ; 25-01-2008 o 09:40

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    1. waNpi
    2. ja nie twierdze, ze backdoor str8 jest nieprawidlowy, ale raczej backdoor najczesciej odnosi sie do flush.